Fikus benjamin - lepkavé listy a radikalní řez



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?)
7.11.2008 12:33

Mám pravděpodobně ten stejný jak vy, s tou tekutinou vám neporadím, ale se stříháním mám špatnou zkušenost. Dostala jsem tři rostliny sesazené do jednoho květníku a podařilo se mi splést kmínky do copu.No a chtěla jsem vytvarovat korunku a tak jsem střihla, ubezpečena, že je to plevel a že obrazí.Ale ouha, po roce nic moc, stále se šklebí a nějak se mu nechce.Přiznám se dobrovolně, že jsem ho už dvakrát nesla na kompost, jenže jsem se v půli cesty zasekla.Přeci to nemůžu udělat,když se o něj 5 let starám.Snad se mi za to odvděčí!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
charon11 - (6) - 244.187 (?), 7.11.2008 11:19, zobrazeno: 39305x

Mám doma výše uvedený fikus (tmave zelené listy, trošku silnější než u klasického benjaminu). Pěstuji ho cca 15 let kmínek a korunka výška cca 1,8m. Poslední rok začala z listů ukapávat nějaká lepkavá šťáva (bylo mi řečeno, že to jsou puklice- stříknout) koupil jsme takový ten bioolej a stříkl. Výseledek- fikus shodil 1/3 listů, částečně znovu obrazil a kape dál.

Chci udělat následující : dám ho do chladnější místnosti a lehce zalévat pro přežití zimy, na jaře hnojivo a radikální řez. Myslíte, že obrazí a zahustí zase korunku? Mám zkušenost, že někdy po zastřížení hodí jen pravý nebo levý výhon a dost (neobrazí více pupenů. Poraďte prosím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 7.11.2008 12:33

Mám pravděpodobně ten stejný jak vy, s tou tekutinou vám neporadím, ale se stříháním mám špatnou zkušenost. Dostala jsem tři rostliny sesazené do jednoho květníku a podařilo se mi splést kmínky do copu.No a chtěla jsem vytvarovat korunku a tak jsem střihla, ubezpečena, že je to plevel a že obrazí.Ale ouha, po roce nic moc, stále se šklebí a nějak se mu nechce.Přiznám se dobrovolně, že jsem ho už dvakrát nesla na kompost, jenže jsem se v půli cesty zasekla.Přeci to nemůžu udělat,když se o něj 5 let starám.Snad se mi za to odvděčí!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 7.11.2008 14:28

A je to benjamin? Dooost podobnej je F. microcarpa, s poněkud tmavším listem, více kožovitějším. Puklice jdou dobře vidět, těch byste si snad všiml. Odkapávání by snad mohla být i reakce na suchý vzduch... i když ono by to nemělo kapat, ale dělat takové ty lepkavé krůpěje ne? A co sviluška?  To že fíkusy nemaj rády průvan, nedostatčné osvětlení a td, to asi zmiňovat nemusím(i když jsem to vlastně udělal).

Nakonec, můžete ho přeřízkovat a pěstovat mlaďochy...

Opad listů bývá často reakcí na změnu teplot a přemokřený možná i zasolený substrát.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
charon11 - (6) - 244.187 (?), 7.11.2008 14:53

Hmm asi to bude ten je F. microcarpa.Není na něm nic vidět jen ty olepené listy a kapající lep na podlahu :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 7.11.2008 14:21

pokud možno, stříhejte velmi, velmi opatrně a určitě ne nyní. Add Puklice - jsou svimstvo, elegantnmě se jich ale zbavíte běžným saponátem (Jar, Pur) - nařeďte jej 1:6 až 1:8 s vodou, dejte do postřikovače a benjaminka velmi pečlivě postříkejte i u dolní strany listů, druhý den pěčlivě osprchujte vlažnou vodou, můžete zakrýt květináč igelitem, ale pokud do něj saponát trochu nateče, žádná tragedie.

Puklice to spolehlivě zabalí a stromek to zatíží zcela minimálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.146 (?), 22.1.2009 14:37
Dobrý den, nevíte prosím jestli je jedovatý fikus benjamin a orchidej?děkuji, Horká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika