dracena



Stránky: 1,  2,  3   
host 
4.3.2005 9:48, zobrazeno: 100209x
Dobry den, prosim o radu. Mam dracenu pres 1,5m vysokou a u ni 4 mensi. V posledni dobe hodne opadavaji spodni listy a u tech ostatnich to vypada, jakoby v sobe nemely vodu. Jsou uplne vysusene. Kvetinu ale pravidelne rosim. Muze tam byt nejaky skudce? Jak mam postupovat. Dekuji za odpoved
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vesvo - (2), 7.3.2005 22:45
Jestliže opadávají spodní listy draceny,nic se neděje.Mám totiž stejný problém a když jsem se na to ptala v květinářství,bylo mi to takto řečeno.Paní prodavačka má doma totiž také stejný "případ"-prý to má poprvé za 10 let,co má dracenu doma.Radila mi,abych zůstala v klidu :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 17.1.2006 0:16
Dobrý den, mám s dracenou úplně stejný problém a nevím co s tím. Spodní listy úplně vysychají a opadají , horní jsou ohnuté dolů, dřív byly pevné a napřímené. Neznáte někdo příčinu? Děkuji za případnou radu, friedll@volny.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 18.1.2006 15:32
Dobrý den.Myslím že u dracén je normální,že spodní listy opadávají.Pokud ale ty ostatní visí a nevypadají svěže,mohlo by to znamenat že buď málo zaléváte ale spíš si myslím že je spíš přelitá a hnijí jí kořeny.Prohlédněte kořeny a když tak špatné odstraňte a přesaďte do nové zeminy.Po přesazení zalévejte jen sporadicky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.150 (?), 15.2.2006 20:57
Dobry den, mam dracenu s tenkym neduzivym kminkem dlouhym asi 50 cm, vetsina listu odspodu opadala, zbylo jen par zelenych listu na vrchu. Rostlina stale zene nahoru a kminek se nerozvetvuje. Svetla i tepla ma dost, zalevam spis mene. Prosim o radu, mohu-li kminek zkratit, aby se rozvetvil a co mam delat, aby dracena tolik neopadavala. Dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.90 (?), 16.2.2006 14:33
Kmínek draceny lze nařezat na kousky, ty zastrčit do hlíny, vypustí kořeny. Řez v květináči přikrýt vatou a kropit, aby vata nevyschla, dá se zakrýt i mikroténovým sáčkem a dírkou dovnitř kropit. Pahýlek se rozvětví na 2 až 3 nové stonky. Ty po čase zase seřezat a opakovat postup při rozvětvování. Časem dosáhnete rozvětvené rostliny. Mě se stává, že bezprostředně po zalití vrchní listy jakoby povadly, pak se vzpřímí. Rostlina rovněž nesnáší přímé slunce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.38 (?), 7.7.2006 23:08
Doufam, ze to pro vas bude uzitecne, s dracenou mam dost zkusenosti. Za prve, to, ze opadavaji spodni listy, je naprosto v poradku. To je pouze dukaz stari. Cim je totiz rostlina starsi, tim se povytahuje do vysky a ztraci spodni listy. Za druhe, pokud chcete rostlinu vice rozvetvit, staci u nejvyssiho listovi z centra vyrvat/vytrhnout 2 az 3 listy. tim kminku zastavite růst do vysky a nekde odprostred dreviny vam zacnou razit nove vyhonky. Anna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.245 (?), 21.11.2006 23:59
Dobrý den, prosím o radu mám dracenu vysokou asi 150 cm a u jednoho kmene zacali hodně odspoda opadávat listy a shora začli odehnívat a uvadat, přitom ji málo zalévám a občas rosím čím to může být způsobeno?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.111 (?), 17.10.2007 15:34
Dobrý den.
Dracenu jsem dostala cca před měsícem.
Zalévala jsem jí tak 1 - 2 x týdně. Listy se svěsily a kmínky jakoby uhnívají.
Dá se s tím ještě něco dělat?
Je možné takovou rostlinu "rozřízkovat" a rozmnožit?
Děkuji za radu.
Magda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.18 (?), 24.1.2012 17:06

podobný problém : Koupila jsem si v létě dracenou v obchodním řetězci IKEA, a nyní v zimě mi spodní listy opadají jsou uplně žluté a ty vrchni se samy odlupují a místo pěkně zelené barvy mám listy světle.Přijde mi, že to uhnívá... nezalívám moc jednou za týden, a nevím kdybych tu rostlinkuměla přesadit.Je mi jí škoda o ní přijít.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika