Bromelie



Stránky: 1,  2   
Evka - (2) - 86.5 (?) 
16.8.2008 10:52, zobrazeno: 56421x

Dobrý den.Od přítele jsem dostala Guzmanii.Mám jí asi půl roku a teď mi dole vyhání 3 mladý rostlinky. Hodně sem se ptala a četla sem o ní a dospělá rostlina by měla zajít a ty mladý rostlinky se mají opatrně přesadit. Ale přesadit až budou větší, jenže nevím jak mají být velký a dospělá rostlina je pořád pěkná. poraďte prosím. Eva

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 79.40 (?), 16.8.2008 18:17

Guzmániu mám už vyše roka. Po tom, čo mi pôvodná kvitnúca rastlina zašla, som tie malé odnože nechal tak na jej torze a zdá sa, že im to nijak nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.107 (?), 18.8.2008 13:41

a odnože máte pořád spolu?A jakou zem na přesazení je třeba? Stačí zem na orchideje?Mě by se ty 3 odnože pozdějc umačkali v tom květináčku kde sou společně.Ale je to nádherná rostlina.A s přítelem se díváme i po jiných druzích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.40 (?), 18.8.2008 18:49

Áno, odnože mám spolu v jednom, pôvodnom kvetináči, no zatiaľ ešte nie sú veľké (priemerne tak 11 cm), a preto sa ich ani nechystám presadiť. V otázke substrátu Vám preto neporadím. S touto otázkou Vám musí poradiť niekto iný alebo sa opýtajte v kvetinárstvach alebo ak je vo vašom blízkom okolí botanická záhrada, tak tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.185 (?), 19.8.2008 9:37

to ta nejmenší odnož má 11cm a ty dvě mají tak 20cm.A dospělá rostlina je pořád nádherná a ani známka toho že by měla zajít. ale díky za rady.myslím že zem na orchideje by měla stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.98 (?), 19.8.2008 12:59

Není podmínkou že původní mateřská růžice hned zajde. Rozdíly jsou druh od druhu. Někde vytrvává rok i déle.  S trháním růžic není nutné spěchat... pokud je květník malý tak přesadit, ale hodně velký je zbytečností. Podle mě je "trs" efektnější než jedna růžice.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 19.8.2008 16:50

Ahojky já dostala tuto kytku před dvěma roky.Odnože měla taky, já je oddělila a nepřežila ani jedna.Pak jsem si říkala, že jsem je raději měla nechat u původní rostliny.Vždyť v přírodě je taky nikdo neodděluje.Snad jak píše Karlos přesadit do trochu většího květináče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 7.11.2008 19:01

Zdravíčko Všem, musím se pochlubit, před třemi lety jsem dostala odtrhlou pidirostlinku těď už je jí plný květináč a pozor přátelé! Leze jí květ.Mám z toho velkou radost, tak jsem se musela podělit.Jen bych se ještě zeptala, můžu jí teď normálně zalejvat, aby mi tem kvítek neuhnil.Díky Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 8.11.2008 23:01

Já bych v zálivce neviděl rozdíl.Oddělování mateřských rostlin po odkvětu bych nedělal, koupil jsem trs bromelie, nevim přesně jaká to je, ale za měsíc začal vykvétat první květ a takto šlo 7 květů za sebou asi rok, byla to nádhera.Teď rostlina už 4 měsíce nedělá nic, nekvete,neroste, neschne,nechřadne, je pořád stejná.Doufám, že znovu obroste.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 9.11.2008 9:51

Díky Láďo.Tak já zaleju, držím palce ať se ta vaše pochlapí a obrazí.Mají se něčím přihnojovat?Já jí moc péče nedávám přes léto je venku, zimuje ve sklepě.Teď jí mám v koupelně abych si užila to kvetení, ve sklepě není moc dobré světlo tak byl květ zpočátku zelený teď co je doma zrůžověl, myslíte že kdyby zůstala ve sklepě tak by kvetla zeleně? Nebo jsou ty poupata ze začátku zelený všechny Dík Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika