Usychání listů u cykasu



host - 34.222 (?)
8.2.2019 19:02

Dobrý den, prosím vás o radu ohledně cykase, začaly mu přes zimu asi usychat listy jsou žuté a kroutí se přes zimu je v pokoji kde na něho jde dopoledne slunko, a teplota kolem 20 stupnu zalivka 1 za 3 tdnu tak 1 dc vody + orosení a přesto žloutne nechce se mi veřit že ho zalevám moc nemůže to být něco jiného? Mám ho jeden rok ale koupil jsem ho v březnu přes leto byl na balkoně a dařilo se mu vyrostly listy ale přes zimu umírá si myslím, tak chci vědět co dělám špatně a co s těma listama mám dělat?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 34.222 (?), 8.2.2019 19:02

Dobrý den, prosím vás o radu ohledně cykase, začaly mu přes zimu asi usychat listy jsou žuté a kroutí se přes zimu je v pokoji kde na něho jde dopoledne slunko, a teplota kolem 20 stupnu zalivka 1 za 3 tdnu tak 1 dc vody + orosení a přesto žloutne nechce se mi veřit že ho zalevám moc nemůže to být něco jiného? Mám ho jeden rok ale koupil jsem ho v březnu přes leto byl na balkoně a dařilo se mu vyrostly listy ale přes zimu umírá si myslím, tak chci vědět co dělám špatně a co s těma listama mám dělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 9.2.2019 11:53

nevím, já se k němu chovám jako ke chladnomilným kaktusům. Zimní teplotu má kolem 8°C a od půlky listopadu do konce února je bez zálivky.

Cykas revoluta je původem z Japonska a není palmou. Ale plno lidí má dojem, že je palmou a tudíž tropickou rostlinou. Z toho pak pramení že se jej snaží držet v teple a dopřávat mu vlhko jak v deštném pralese. Když pak začne v důsledku podlití žloutnout, je zpravidla pozdě... kořeny jsou poškozeny a zvýšení zálivky to jen urychlí.

Pokud se Vám nechce věřit, že zaléváte příliš, tak těžko radit. No a jestli máte možnost, tak pokles teploty pod 16°C by po vyschnutí substrátu neuškodil. Další věc, úhyn urychluje použití mírně kyselých (univerzálních) substrátů. Při přesazování je potřeba ke komerčním substrátům přimíchat trochu alkalické složky jako je hrubá antuka nebo mramorovovápencová drť. Zejména pak kolem kořenového krčku je mramorová drť nejen hezká, ale i funkční.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika