Prosím o název této rostliny



host - 11.247 (?)
27.11.2008 11:55

Souhlasím, uřízněte ji podle toho, jak chcete vysoký kmínek a ony vyrazí třeba i tři nové výhony, asi je to Juka. POdle toho, jak vypadá, tak raději bych řezal níže. Tini 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 79.208 (?), 26.11.2008 19:09

Je to Yucca elephantipes, slonia noha je nepodareny komercny nazov pletuci ludi, aj ked v tomto pripade vychadza z latinskeho nazvu (elephant- slon). U Nolina recurvata, alebo Nolina gracilis, komercny nazov vychadza z tvaru kmena, ktory je tesne nad zemou zhrubnuty. U juky sa tento jav vyskytuje len ak je pestovana z odnoze, v pripade ak je zakoreneny kus kmena (90 % pripadov v obchodoch) sa tento jav nevyskytuje, alebo len po mnohych rokoch pestovania.

Na fotografi je rastlina, ktora je pestovana v nie prave idealnych podmienkach bytu. Ma nadbytok tepla a nedostatok svetla.V hodnejsie je pestovanie v lete na piamom slnku niekde v zahrade a v zime pri teplote do 12°C. Neznasa preliatie hlavne v zimnych mesiacoch.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.103 (?), 26.11.2008 19:25

Dobrý večer, já bych řekla, že to není ani jedna z těch, které tady zmiňujete, ale je to PODOCARPUS MACROPHYLLUS, stačí se podívat na ty listy, mrkněte do Wigipedie nebo na Google. L.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 26.11.2008 19:29

Mě Podocarpus macrophyllus připadá podle Google spíše jako oleandr než jako tato vyfocená rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.90 (?), 27.11.2008 6:05

Ony existují i kompaktní formy, pěstují se z nich bonsaje, ale když se podíváte na větvičky s listy, vypadá to dost podobně. Třeba zrovna tahle kytka neměla ideální podmínky a vyčouhla se. Mně to teda jako dracena nepřipadá (samozřejmě vzrůstem ano, ale ty listy ne) a nolina to není. Ikdyž, jsem jenom laik a možné je všechno. Hezký den, L.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
azalka - (2) - 187.36 (?), 27.11.2008 8:42
Zapomněla jsem dodat, že jsme tuto rostlinku dostali před třemi lety od naší staré sousedky.Byla celá ohnutá, patrně stála ve stejné poloze několik let.Ačkoliv to není vidět, máme ji u okna a snažili jsme se ji otáčet, aby rostla rovně.Bohužel, vyrostla do výšky se kterou jsme nepočítali a musím jí ted sehnat nového majitele.Pokud byste někdo o někom věděl, budu ráda, když se ozvete.Děkuji za pomoc
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.90 (?), 27.11.2008 9:41

No a nešlo by ji seříznout a ten vršek znovu zapíchnout do hlíny, rostliny tohoto typu většinou zakoření a rostou dál, akorát bych to udělala až na jaře. L.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.11.2008 9:44

Když ji seříznete asi v polovině, tak vám znova obrazí. Vlastně jí tím zkrátíte. Ten zbytek určitě vykoření ve vodě.  Dělám to také tak.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.247 (?), 27.11.2008 11:55

Souhlasím, uřízněte ji podle toho, jak chcete vysoký kmínek a ony vyrazí třeba i tři nové výhony, asi je to Juka. POdle toho, jak vypadá, tak raději bych řezal níže. Tini 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 27.11.2008 14:29

Tuto rostlinu jsme měli v práci.Párkrát kvetla a vůně byla sladká omamná, že se nedala vydržet.Voněla i přes zavřené dveře.Pak moc vyrostla a tak jsem jí nařízkovala a vpohodě zakořenila.A zbytek kytky znova obrazil.Z názvu si pamatuji jen že to bylo ..........vonná.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.34 (?), 28.11.2008 15:39

Který z kupovaných substrátu se Vám osvědčil pro pěstování tohoto typu juky?Chystám se na její přesazování a tak co vybrat?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika