Prosím o název této rostliny



host - 229.90 (?)
27.11.2008 6:05

Ony existují i kompaktní formy, pěstují se z nich bonsaje, ale když se podíváte na větvičky s listy, vypadá to dost podobně. Třeba zrovna tahle kytka neměla ideální podmínky a vyčouhla se. Mně to teda jako dracena nepřipadá (samozřejmě vzrůstem ano, ale ty listy ne) a nolina to není. Ikdyž, jsem jenom laik a možné je všechno. Hezký den, L.T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 79.208 (?), 26.11.2008 19:09

Je to Yucca elephantipes, slonia noha je nepodareny komercny nazov pletuci ludi, aj ked v tomto pripade vychadza z latinskeho nazvu (elephant- slon). U Nolina recurvata, alebo Nolina gracilis, komercny nazov vychadza z tvaru kmena, ktory je tesne nad zemou zhrubnuty. U juky sa tento jav vyskytuje len ak je pestovana z odnoze, v pripade ak je zakoreneny kus kmena (90 % pripadov v obchodoch) sa tento jav nevyskytuje, alebo len po mnohych rokoch pestovania.

Na fotografi je rastlina, ktora je pestovana v nie prave idealnych podmienkach bytu. Ma nadbytok tepla a nedostatok svetla.V hodnejsie je pestovanie v lete na piamom slnku niekde v zahrade a v zime pri teplote do 12°C. Neznasa preliatie hlavne v zimnych mesiacoch.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.103 (?), 26.11.2008 19:25

Dobrý večer, já bych řekla, že to není ani jedna z těch, které tady zmiňujete, ale je to PODOCARPUS MACROPHYLLUS, stačí se podívat na ty listy, mrkněte do Wigipedie nebo na Google. L.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 26.11.2008 19:29

Mě Podocarpus macrophyllus připadá podle Google spíše jako oleandr než jako tato vyfocená rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.90 (?), 27.11.2008 6:05

Ony existují i kompaktní formy, pěstují se z nich bonsaje, ale když se podíváte na větvičky s listy, vypadá to dost podobně. Třeba zrovna tahle kytka neměla ideální podmínky a vyčouhla se. Mně to teda jako dracena nepřipadá (samozřejmě vzrůstem ano, ale ty listy ne) a nolina to není. Ikdyž, jsem jenom laik a možné je všechno. Hezký den, L.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
azalka - (2) - 187.36 (?), 27.11.2008 8:42
Zapomněla jsem dodat, že jsme tuto rostlinku dostali před třemi lety od naší staré sousedky.Byla celá ohnutá, patrně stála ve stejné poloze několik let.Ačkoliv to není vidět, máme ji u okna a snažili jsme se ji otáčet, aby rostla rovně.Bohužel, vyrostla do výšky se kterou jsme nepočítali a musím jí ted sehnat nového majitele.Pokud byste někdo o někom věděl, budu ráda, když se ozvete.Děkuji za pomoc
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.90 (?), 27.11.2008 9:41

No a nešlo by ji seříznout a ten vršek znovu zapíchnout do hlíny, rostliny tohoto typu většinou zakoření a rostou dál, akorát bych to udělala až na jaře. L.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.11.2008 9:44

Když ji seříznete asi v polovině, tak vám znova obrazí. Vlastně jí tím zkrátíte. Ten zbytek určitě vykoření ve vodě.  Dělám to také tak.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.247 (?), 27.11.2008 11:55

Souhlasím, uřízněte ji podle toho, jak chcete vysoký kmínek a ony vyrazí třeba i tři nové výhony, asi je to Juka. POdle toho, jak vypadá, tak raději bych řezal níže. Tini 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 27.11.2008 14:29

Tuto rostlinu jsme měli v práci.Párkrát kvetla a vůně byla sladká omamná, že se nedala vydržet.Voněla i přes zavřené dveře.Pak moc vyrostla a tak jsem jí nařízkovala a vpohodě zakořenila.A zbytek kytky znova obrazil.Z názvu si pamatuji jen že to bylo ..........vonná.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.34 (?), 28.11.2008 15:39

Který z kupovaných substrátu se Vám osvědčil pro pěstování tohoto typu juky?Chystám se na její přesazování a tak co vybrat?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika