neznámá exotická rostlina



Stránky: 1,  2   
kyprik - (49) 
3.6.2007 11:20, zobrazeno: 32840x

Dobrý den,

nevěděl by prosím někdo, co je to za palmičku. Vypěstoval jsem ji z darovaných semínek přivezených z africké Sierry Leony. Zasílám fotografii. Uvítám jakékoli informace o této rostlině (název, odkazy, pěstování, atd.).

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 230.20 (?), 4.6.2007 12:10

To jste mě dostal. Já bych to tipoval na nějakou mimózu, akácii (kdysi jsem něco podobného měl, pod názvem "citlivka", reagovala na dotek sevřením lístků a svěšením větviček). To, že semena pochází ze Sierry Leone nemusí být směrodatné, akácie jsou zavlečny i na Madagaskar. Podívejte se na

http://www.celysvet.cz/trnovnik-akacie-akat.php

http://aukce.atlas.cz/item176381352__acacia_dealbata_.html

Údajně by mělo jít o snadno pěstovatelnou pokojovou rostlinu, svého času ji nabízel i Bakker. Ale třeba se mýlím a najde se tu někdo znalejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.10 (?), 9.6.2007 22:09
Tyto rostliny jsem si vypěstoval ze semínek koupených v obchodě,mám celkem tři,nyní druhým rokem.Jedná se o tzv."ohňový strom" pocházející z jižní Afriky.Jestli najdu sáček od semínek,tak budu vědět i lat.název a více o rostlině.Přes léto je mám na dvoře.Na každou noc se dlouhé řady lístků sklápějí dolů a ráno zase narovnají.Pěstuje se jako stromek nebo keř a dá se tvarovat i jako bonsaj.Měl by mít velká červená květenství,odtud asi ten název.Jestli zjistím více,tak ještě napíši./ZEN/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.253 (?), 16.6.2007 22:23
Je to Mimosa pudica - Citlivka stydlivá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.192 (?), 22.9.2007 22:22

DELONIX "ohňový strom" latinsky: delonix regia

Jeden z nejkrásnějších kvetoucích stromů jižní Afriky. Má šarlatově červené květy v hroznech. Až 15 cm široké. Pěstuje se v bytě nebo přes léto venku v polostínu nebo na slunném stanovišti. Ne na úplném slunci. V zimě přezimuje při nižší teplotě než pokojové a omezené zálivce. Jestliže lístky opadnou, na jaře vyraší. Může se tvarovat i jako bonsai. Na nos se lístky aklopí a ráno opět narobnají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.120 (?), 25.2.2008 21:58

Koupili jsme si z aukra semena Delonixu. Jsou příliš tvrdá a tak jsme je podle mini-návodu napilovali. Ještě jsme se dověděli, že se mohou namočit přes noc do vody. Teď bychom potřebovali poměrně rychle vědět další postup, ať to nezkazíme a něco nám z toho vyroste. Zeminu jsme koupili univerz. pokojové rostliny. Je to vyhovující? Ještě kdo máte zkušenosti s dalším pěstováním, poraďte. Děkujeme. Marie a Jiří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.1 (?), 19.3.2008 15:23

Taky jsem koupila na Aukru a už mám cca 15 cm veké rostlinky.  Nepilovala jsem, ale dala do více teplé vody do termosky přes noc.Zasadila jsem do substrátu pro výsadbu a množení a asi za 4 týdny byly venku. Nikola

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Nikool.ka - (13) - 227.1 (?), 19.3.2008 15:49

Ještě obrázek...

Delonix
Delonix
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 19.3.2008 16:25

Tak máme stejně velké rostlinky,asi jsme sázely ve stejnou dobu.Já je teda dala do misky s výsevným substrátem zalila a zakrla sáčkem. No a také jsem brousila.Když manžel viděl první pravé lístky tak se mě ptal proč pěstuji akát, tak jsem musela sednout k internetu ukázat mu co že to pěstuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.98 (?), 20.3.2008 12:42

Tohle je podle mě nějaká Albízie. Albizia julibrissin např.

Mrkněte do googlu.  Na noc přikládají lístky k sobě!

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika