Juka - v květináči začaly růst houby



radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?)
25.6.2010 10:51
Taky bych rad mel tu smulu, ze by se me v substratu objevil "nejedly" hnojnik.To by byla basta, rad bych se takovym hnojnikem otravil bez alkoholu, kde pri konzumaci s hnojnikem dochazi k otrave.Ale k tematu, taky se mne objevila nejaka penizovka ci co to bylo za houbu mezi matou a medunkou.Jedovata varianta to nebyla, ale tusim nejedla ano.Nez jsem si vsak houbu stacil poradne vyfotit, tak se velmi rychle rozpustila...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 150.104 (?), 19.6.2010 10:07, zobrazeno: 28561x

Dobrý den,

cca před necelým rokem jsem si v OBI koupila juku. Několik měsíců rostla bez problémů, ale asi před měsícem se v hlíně objevily houby. Juku jsem přesadila a na hlínu dala keramzit. Asi 3 týdny bylo vše bez problémů, ale teď se tam houby objevily znova.

Mohl byste mi někdo prosím poradit, jak se hub zbavit a případně říci, proč se houby začaly objevovat?

Ještě bych chtěla dodat, že juku zalévám cca jednou týdně (nevím, možná je to málo nebo naopak moc...), je na světlém místě, ale ne na přímém slunci a v blízkosti rostliny je klec s papouškem.

 

Moc děkuji za rady. V kytičkách se bohužel moc nevyznám :(

Pěkný den všem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
117.119 - (8) - 117.119 (?), 19.6.2010 12:18

Myslím že to není ani problém. Já mám taky rostliny v pokoji a u těch co jsou blízko klece s papouškem mi také rostou houby. Je to houba která se menuje hnojník a je možné že s tím papouškem to má přímou spojitost, jde třeba jen o výpary ve vzduchu. Ale nezaznamenal jsem, že by to rostlinám nějak škodilo. Dokonce mi rostou i v květiáči s masožravkou, která má jiné nároky než obyčejné domácí rostliny a nic to s ní nedělá..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.20 (?), 20.6.2010 21:07
Žádnou paniku, v prodávaných substrátech se houby vyskytují běžně. Často jde nejrůznější druhy bedel, hnojníků nebo žampionů (pozor, všechny nejedlé!), výjimečně se objevují dokonce i smrže (ty spíš v mulčovací kůře). Pěstovaným rostlinám nijak neškodí. Většinou se objevují tak jeden nebo dva roky a pak podhoubí zajde. Chcete-li, můžete zánik podhoubí uspíšit tím, že budete zeminu častěji kypřit (opakovaným narušováním se podhoubí rychle zničí). Máte-li z hub panickou hrůzu, přidejte do zálivkové vody krapet modré skalice - ta houbu spolehlivě zahubí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.54 (?), 20.6.2010 22:19
Proč by bedly nebo žampiony měly být nejdedlé?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.59 (?), 15.4.2021 9:21

Protože je více druhů, a některé z nich jsou nejedlé, někdy i jedovaté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 25.6.2010 10:51
Taky bych rad mel tu smulu, ze by se me v substratu objevil "nejedly" hnojnik.To by byla basta, rad bych se takovym hnojnikem otravil bez alkoholu, kde pri konzumaci s hnojnikem dochazi k otrave.Ale k tematu, taky se mne objevila nejaka penizovka ci co to bylo za houbu mezi matou a medunkou.Jedovata varianta to nebyla, ale tusim nejedla ano.Nez jsem si vsak houbu stacil poradne vyfotit, tak se velmi rychle rozpustila...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika