cykas a divné výhonky



bucko - (48) - 227.2 (?)
16.7.2008 12:27
To jsou samozřejmě listy, které z nedostatku světla budou řídké a nevzhledné a pravděpodobně ani nevyzrají a zežloutnou nebo uschnou. Cykas potřebuje hodně světla, hlavně když nasadí na nové listy.Můžete je klidně hned nebo později odstranit a rostlinu přendat na hodně světlé místo.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Pavla Gelnarová - (1) - 119.230 (?), 16.7.2008 9:13, zobrazeno: 15763x

Dobrý den, nevíte náhodou co by to mohlo být za výhonky, které mi na cykasu vyrostli během čtrnácti dnů? Původně jsem myslela, že by to mohly být listy, ale moc to na ně nevypadá. Nevím, jestli to tam mám nechat nebo zneškodnit. Děkuji moc za radu.

Cykas a divné výhonky
Cykas a divné výhonky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bucko - (48) - 227.2 (?), 16.7.2008 12:27
To jsou samozřejmě listy, které z nedostatku světla budou řídké a nevzhledné a pravděpodobně ani nevyzrají a zežloutnou nebo uschnou. Cykas potřebuje hodně světla, hlavně když nasadí na nové listy.Můžete je klidně hned nebo později odstranit a rostlinu přendat na hodně světlé místo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.60 (?), 4.10.2008 15:32

 Jozko Bucko ma pravdu,

je tam etiolizacia na listoch, nevie sa rozhodnut ci bude cycas alebo fazula.  Cycas revoluta je chamtivec, lebo potrebuje veeela veeela svetla,  a v zime kedze slniecka je malo a nemate ho ani v Cechach tak zas potrebuje chlad. Po zimnom spanku zregeneruje a dalsi rok nebudu new dva dlhe haluze, ale 5-10 novych peknych listov. A este nieco, pokial su mlade rastuce listy este stocene a makke, su citlive na mechanicke, fyzikalne aj chemicke podnety. Jednoducho nehadzte po nich ziadne papuce a taniere :-)

Hugo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 197.36 (?), 14.3.2009 16:37

Ty vaše špatné listy se už nikdy nespraví - je vhodné je odstříhnout aby nestrašily a cykas nemučit v tmavém koutě. Když mu raší listy, musí být na světle.

Frantík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.60 (?), 12.8.2009 16:56

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zasazení této rostliny. DO rukou se mi dostalo semeno a já nevím jak ho správně zasadit.

Děkuji Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.106 (?), 26.8.2009 14:59

Dobrý den, semeno jsem si koupila loni na výstavě květin no a ten co mi ho prodával(koupila jsem jich 5) mi tvrdil, že ho mám dát do hlíny a čekat.Prý to trvá 2 roky.Možná je to pravda nevím.Mám ho rok v hlíně pořád zalévám a nic neleze, tak ještě rok vydržím a pak to asi vyhodím.Je to prý rostlina pro trpělivé.Tak zasadit a čekat.Hodně úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.161 (?), 14.10.2009 16:11

Do hliny bych to rozhodne nedaval, maximalne na povrch a obcas zalit fungicidem. pokud chrasti, tak je vyhodte. taky jste nerekla jaky druh - zalezi na dobe od opyleni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika