Croton



host - 220.182 (?)
30.12.2012 23:21

Opadané staré listy neobnoví, jedině že by v těch místech časem vyhnal nové výhonky. Ale asi bych si ho spíš znovu namnožila, on většinou odspodu "opelichaný" moc pěkný nebývá -i když ten váš jsem neviděla, třeba mu to sluší i tak wink.   Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 4.106 (?), 10.5.2010 19:43

Dobrý deň.

Ja mám croton 35 rocny a dalšie dva 30 ročné. Jeden som uz vyhodila, pretože mu opadali všetky listy (som presťahovaná z bytu do rodinného domu, ale uz byvam v ňom 5 rokov). Túto zimu začal blbnúť ďalšˇí - opadávali mu mohutne listy.Zostalo ich zopar.Tak som začala prihnojovať zalivkou v intervale 2 tydny.Opadavanie zastalo.Ale co bude ďalej... uvidíme.

Teraz sa mi ničí aj ten posledný 35-rocný (vysoký a košaty). Vednú listy a majú také červené tečky hustě posázené. Listy ešte húfne neopadávajú, ale uz sú kvalitne zvednuté a lahko sa dajú odtrhnúť. Som u toho nešťastná, lebo je to už veliký keř a ja neviem, čo mám robiť.

PORAĎTE MI, PROSIM. Ďakujem. Elena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.210 (?), 15.11.2011 16:58

Dobrý den. Ja bohužel sdědila croton po babičce.Je fakt velky.Má asi 160 cm na výšku a od kmene dole v květináči 3 celkem košaté.. dalo by se říct křačkysmileyNikdy jsem tuto rostlinu nepěstovala.Byla jsem u nás v květinářství a tam mi paní prodavačka poradila, že musí mít hodně světla a že ho mám zalívat jednou za týden.. Je to tak dobře??? Nechci nic pokazit.Je opravdu nádherny..heart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.35 (?), 16.11.2011 11:54

Nemohla by jste ho prosím vyfotit a vložit sem tu fotku.Ráda bych viděla jaký máte Vy.Já nemám zrovna moc barevný.Můj praktický lékař měl v ordinaci nádherný košatý a barevný.Stál u okna. Mám ho také u okna a zalévám ho tak nějak jak je potřeba.Také ho občas porosím.Zkuste prozkoumat internet tam určitě naleznete spoustu rad a nebo položte otázku na www.zahrada.cz.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.19 (?), 16.11.2011 17:42

Já dostala včera sazenici už má kořeny - pěkně vybarvené listy - chce prý hodně světla jinak listy zezelenají, tak se tím budu řídit a nepřelévat- občas osprchovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.23 (?), 30.12.2012 15:58

moji mili milovnici crotonov... velmi prosim o radu.. mam problem ako vsetci .. asi 20 rokov s laskou pestujem jeden croton..od malinkej rastlinky az po nadherneho fesaka ktory zdobi nas dom... raz som ho nestastne preliala.. odvtedy mu zacinaju postupne opadavat listy.. najprv akoby zospodu postupne hnednu, schnu a potom opadnu.. je uz velmi preriedeny.. je mi az zle pri predstave ze ho stratim.. bol na nadherne slnecnom mieste a bol proste nadherny... iste mu odhnila cast korenov...  teraz ho kde tu opatrhne zalievam... padanie postupuje.. sice mierne... ale suvisle.. myslite ze ma sancu sa zotavit a po opadani nahodit nove listy? nemyslim tym uplne nove, ale akoby nahradzajuce tie stare... jeden prispevok mi dava aku taku nadej... chcem este zabojovat ako sa len da... rastlina iste uplne nezhynula, na vrchokoch rastu nove listy, ale pytam sa ci je sanca na obnovu povodnych, starsich... velka vdaka vopred za akukolvek radu.. jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 30.12.2012 23:21

Opadané staré listy neobnoví, jedině že by v těch místech časem vyhnal nové výhonky. Ale asi bych si ho spíš znovu namnožila, on většinou odspodu "opelichaný" moc pěkný nebývá -i když ten váš jsem neviděla, třeba mu to sluší i tak wink.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika