Co s touto Yukou?



host - 8.2 (?)
25.2.2009 10:55

Ahoj Lído,

včera jsem se na to ptala ještě v jednom květinářství, kde jsem kupovala hnojivo na palmy a tam mi bylo potvrzeno, že by to mohlo být způsobeno např. suchým vzduchem,  nebo malou intenzitou zalévání. Škůdci to prý nebudou. Tak nevím... Je pravda, že nejsem žádný odborník, v podstatě jsem vlastně laik :) a květiny pěstuji pro radost a teprve se učím, ale s tou vlhkostí vzduchu se mi to moc nezdá, protože hned vedle mi stojí Cykas, který tu vzdušnou vlhkost potřebuje myslím mnohem větší - pravidelně obě květiny rosím - a ten žádné známky suchého vzduchu neukazuje. Jak prosím poznám, že má špatné kořeny? Poznám to na první pohled? Asi je to hloupý dotaz, ale raději se zeptám :)  Nebo čeho si všímat při přesazování? A ještě jeden dotaz, můžu ji zasadit do obyčejné hlíny pro pokojovky, kterou jsem koupila v květinářství, nebo mám přimíchat písek a tak... díky

Ještě jednou děkuji všem za rady a přeju všem úspěšné pěstování a ať vám dělají kytičky jen radost.

Eva

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 185.138 (?), 29.12.2008 10:45

V tomto i jiném období šetřete vodou. Dokud jsme si juky nevšímali, rostla nádherně, pak si jí vzal brácha do bytu a začal se o ní starat. Nepřežila zimu. Spíš snese sucho, než přelití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.2 (?), 20.2.2009 11:55

Moc prosím o pomoc!!!

Už asi cca 2 roky mám 1 m vysokou krásnou Yuku, která mě ale v poslední době začala zlobit. Listy, jak starší, tak také novější se jí začaly kroutit do ruličky, ne tak, že by se srolovaly od konce směrem k začátku, ale kroutí se od krajů listu po celé délce k prostředku a vytváří tak ruličku. Nejsem si vědoma přelití, žádní škůdci nejsou ani na listech, ani v půdě. Tak kde je chyba? Rostlina roste, má nové lístky, ale kroucení listů vypadá nevzhledně a nezdravě.

Moooc děkuji za každou radu a pomoc, protože jsem už zoufalá a nechtěla bych o ni přijít - je to něco jako můj kamarád, jestli mě chápete :) Děkuji a hezký den Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 20.2.2009 20:26

Nevím zrovna v tomto případě, ale většinou tohle dělávají kytky, co mají málo vody (snižují tak odpařování vody z listů). Asi bych ji postavila na hodinku do kbelíku s vodou, okapala a zas pak zalévala normálně až po vyschnutí. Jednorázové nacucání žádné kytce neuškodí, když ji pak necháte proschnout. A uvidíte, jestli se po nacucání narovnají do druhého dne lístečky. Pokud ne, bylo by to něčím jiným. Držím palce!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.2 (?), 24.2.2009 13:07

Ahoj Lído,

moc děkuji za radu, ještě dnes to vyzkouším a uvidím, jestli jí to pomůže. Jinak jsem se na tento problém ptala snad ve všech květinářstvích a ještě se s tím nikdo nesetkal. Taky jsem si všimla, že listy na mojí Yuce jsou mnohem delší, než na ostatních, třeba v květinářství... Jestli to třeba také nesouvisí, nevím.

Ale každopádně moc děkuji a určitě dám vědět, jak jsme dopadli :)

Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.2 (?), 24.2.2009 13:30

Ahoj Evo,

pěstuji Yuky hodně dlouho, problémy jsem měl se vším možným, od škůdců po uhnívání, ale se zkroucenými listy jsem se také nikdy nesetkal. A je pravda, že by mne také velice zajímalo, čím to může být způsobeno, kdyby to náhodou potkalo i mě! Na druhou stranu si nemyslím, že by ji pomohlo ponoření do vody, protože Yuky trpí jen velice málo na sucho, ba spíše naopak, větší problémy mají s přelitím!

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 24.2.2009 23:39

Martine, vím, že juky nesnáší trvalé vlhko. Ale pokud má kořeny OK a přitom jakoby "zavírá"listy, tak má málo vody. Pokud je zavírá proto, že má kořeny KO a vodu nenatáhne, tak se to stejně pak musí řešit jinak, třeba řízkováním. Ale normálně kytce (jakékoliv) jednorázové namočení s následným proschnutím neublíží. Napadlo mne to proto, že paní Eva psala, že ví, že se mají málo zalévat a třeba datlovník nebo jabloň to dělají.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.2 (?), 25.2.2009 10:55

Ahoj Lído,

včera jsem se na to ptala ještě v jednom květinářství, kde jsem kupovala hnojivo na palmy a tam mi bylo potvrzeno, že by to mohlo být způsobeno např. suchým vzduchem,  nebo malou intenzitou zalévání. Škůdci to prý nebudou. Tak nevím... Je pravda, že nejsem žádný odborník, v podstatě jsem vlastně laik :) a květiny pěstuji pro radost a teprve se učím, ale s tou vlhkostí vzduchu se mi to moc nezdá, protože hned vedle mi stojí Cykas, který tu vzdušnou vlhkost potřebuje myslím mnohem větší - pravidelně obě květiny rosím - a ten žádné známky suchého vzduchu neukazuje. Jak prosím poznám, že má špatné kořeny? Poznám to na první pohled? Asi je to hloupý dotaz, ale raději se zeptám :)  Nebo čeho si všímat při přesazování? A ještě jeden dotaz, můžu ji zasadit do obyčejné hlíny pro pokojovky, kterou jsem koupila v květinářství, nebo mám přimíchat písek a tak... díky

Ještě jednou děkuji všem za rady a přeju všem úspěšné pěstování a ať vám dělají kytičky jen radost.

Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.2 (?), 25.2.2009 10:58

Tak to jsem ještě jednou já, teď jsem se teprve podívala na ten obrázek Yuky nahoře od paní Evy Audyové z 28.9.08 a ta její Yuka ma taky zkroucené lístky jako ta moje...

Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 25.2.2009 22:09

Zem by měla být kompostová nebo zahradní zemina smíchaná s pískem, na dně květináče je dobré udělat z kamínků nebo květináčových střepů drenážní vrstvu. Osobně nepoužívám koupenou "zeminu pro pokojové rostliny", kupuji "zahradnický substrát" nebo používám zeminu z kompostu na zahrádce. Prodávané "zeminy" mi připadají jen jako obohacená rašelina a mým kytkám se v nich nelíbí. Ten zahr.substrát je fajn, míchá se 1:1 s normální zemí. Teď ta juka... Nejdřív bych ji fakt zkusila namočit. Pokud se pak během dvou dnů lístky nesrovnají, vyklopila bych ji z květináče a podívala se na kořeny. Pokud by byly třeba částečně odumřelé (černé, scvrklé - prostě neživé), tak špatné odstranit a rostlinu zasadit znovu do čerstvé země. Pokud by byl kořenový bal celý pryč nebo tam byly ty potvory jako u paní E.A., tak nezbývá, než zdravou část namnožit, jak se popsáno v příspěvcích nahoře. Ale jestli ji zaléváte jen málo, tak to může být tou vodou. Ona sice chce vody málo, ale je potřeba spíš prolít - nechat proschnout - prolít - nechat proschnout, aby se zálivka dostala i do spodních vrstev půdy ke všem kořenům a aby nebyla půda vlhká jen v horní vrstvičce. Napište, jak jste dopadla, držím všechny palce!          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.2 (?), 26.2.2009 10:24

Ahoj Lído,

tak už vím, kde byla celou dobu chyba... Včera jsem se vrhla na přesazování květin - vím, že by se to mělo dělat spíše na jaře, ale mám novou dracenu a proto jsem ji raději přesadila do kvalitnější půdy... a rozhodla jsem se, že se mojí Yuce podívám na kořínky a co jsem zjistila, mě teda dost zaskočilo a naštvalo. Půda na dně květináče byla absolutně přemokřená, no prostě bylo to bláto a ne hlína!!! Kořeny myslím nic moc, asi uhnívají. Hned jsem ji přesadila do nové hlíny, na do květináče dala keramzit a doufám, že se zbrchá!!! Pátrala jsem, jak se to mohlo vlastně stát a zjistila jsem, že můj tatínek (bydlím ještě u rodičů) byl akční a ve volných chvílích se mi staral o zeleň! No prostě hrůza, jsem dost naštvaná a asi dám na dveře pokoje velký červený nápis: Nic nezalívat!!!

Myslíte, že se z toho dostane? Že ji ty kořeny znovu obrostou? Popravdě se mi moc do řízkování nechce, protože si myslím, že tím bych ji totálně zabila, protože to vůbec neumím.

Děkuji za odpověď a taky za Vaše rady :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika