Aloe vera - je pravé?



host - 191.84 (?)
12.1.2007 11:36
Já toho moc nevím,je více způsobů užití.Kamarád měl úraz ohněm v obličeji,měl to hrozné.Za dva měsíce jsem ho potkal a je v pořádku.Říkám, co jsi s tím dělal? Natíral jsem to listem aloe. U nás se pěstuje jeden druh s úzkými listy.Mně známý z floridy poslal jiný s širšími listy. Přesně druhy rozeznat u nás asi těžko někdo umí.Ale to asi vůbec nevadí, on účinek asi bude velmi podobný.Koloval tady článek o ruských výzkumech, kde aloe nezalévali nějaký týden, pak uřízli a dali do silon.pytle a do chladna  a tmy.V ledničce nebo veš sklepě.za 14 dní to vytvořilo jakési látky, které měly zvláštní účinek na regeneraci.Takto užívají nejen aloe, ale i kalanchoe a jiné.Potom je třeba to dost brzy zkonzumovat,dlouho to nevydrží.To je z mých chatrných pamětí.čili na druhu asi moc nezáleží,pokud to jde užít.Některý druh by možná měl špatnou chut nebo vůni. Vrana
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489), 12.1.2007 8:13, zobrazeno: 23809x
Kúpil som si pred rokom Aloe vera na výstave, úspešne sa rozrastá....ale  mám problé. V lekárňach a na nete sú na obrázkoch Aloe vera na obaloch prípravkov rastliny, ktoré majú tvar ružice. Moje Aloe je ploché. Je to pravé Aloe ? Poradte mi niekto, ako ho užívať prípadne uchovávať. Ďakujem.

Aloe moje
Aloe moje
Aloe moje 2
Aloe moje 2
Aloe iné
Aloe iné
Aloe iné 2
Aloe iné 2
Aloe iné 3
Aloe iné 3
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.84 (?), 12.1.2007 11:36
Já toho moc nevím,je více způsobů užití.Kamarád měl úraz ohněm v obličeji,měl to hrozné.Za dva měsíce jsem ho potkal a je v pořádku.Říkám, co jsi s tím dělal? Natíral jsem to listem aloe. U nás se pěstuje jeden druh s úzkými listy.Mně známý z floridy poslal jiný s širšími listy. Přesně druhy rozeznat u nás asi těžko někdo umí.Ale to asi vůbec nevadí, on účinek asi bude velmi podobný.Koloval tady článek o ruských výzkumech, kde aloe nezalévali nějaký týden, pak uřízli a dali do silon.pytle a do chladna  a tmy.V ledničce nebo veš sklepě.za 14 dní to vytvořilo jakési látky, které měly zvláštní účinek na regeneraci.Takto užívají nejen aloe, ale i kalanchoe a jiné.Potom je třeba to dost brzy zkonzumovat,dlouho to nevydrží.To je z mých chatrných pamětí.čili na druhu asi moc nezáleží,pokud to jde užít.Některý druh by možná měl špatnou chut nebo vůni. Vrana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.106 (?), 15.1.2007 21:59
Taky mě to docela zajímá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.163 (?), 7.2.2007 22:45
ty farmaceutické firmy používají aloe vera barbadenis miller,to je ta do te ružice.rád bych to někde sehnal.doma máme aloe stromovitou,ale tam je málo toho gelu.dívlal jsem se na loskutáka a tam o aloi mluvili.tady je odkaz mrkněte se na to:http://www.nova.cz/tvarchiv/?238v=37405&238p=LOSKUTAK&=&238d=26.02.2006&238o=40
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.187 (?), 16.1.2008 19:23

Aloe na obrázku 1 je opravdu Barbadensis miller. Listy se zpracovávají tak, že se odřízne zelená pokožka a pod ní je bezbarvý gel, který má léčivé účinky. Ten se dá konzumovat (je bez chuti) nebo se sním dá potírat pokožka. Po odříznutí list dlouho nevydrží (asi 3 dny) a je nutné ho skladovat v ledničce. Jinak co vím, tak kosmetiku s Aloe Barbadensis miller vyrábí firma LR cosmetic.

Zdravím,   Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 31.1.2009 12:00
Ahoj, pred nekolika lety jsem dostal toto Aloe, od jara do podzimu je na chalupe venku, pres zimu v garazi, asi 3 stupne C. Je toto druh, ktery ma lecive ucinky, treba na zaludek? Diky! Sterba
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika