Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jakékoli tmavnoucí skvrny a i prášek můžou znamenat nejspíš nějaké plísňové nebo houbové napadení, je dobré si všímat detailů v průběhu, špičky, spodku listu vnitřku, atd...  Aloe nemá moc škůdců, nejčastější jsou plísně ve špatných podmínkách.

Ono taky za oknem nemá tak čerstvý vzduch jako venku, vlhko, i mezerou mezi parapetem a oknem jde chlad a na další část rostliny jde teplo

+ ten květináč vypadá že spíš udrží substrát déle vlhký a neprovzdušněný než vysychavý a vzdušný... a pokud je substrát hlavně z humózní rašeliny nebo černozemě místo suchého šterkopísku jako na poušti, tak takový stav není vůbec ideální.

Nejlepší řešení, zvlášť pokud stav trvá dlouho a vrací se, bude odstranit všechny napadené listy i tkáň, celý kořenový systém i se substrátem a květináčem uříznout těsně nad zemí a zahodit co nejdál. Pokud jsou na kmínku měkké nahnité části, tak řezat dokud nezbude zdravá tkáň, i flekaté tmavé šustí odstranit, projistotu i opláchnout a nechat někde v suchu v místnosti zaschnout min. týden.

Potom sadit do květináče s více dírami sirší než vyšší, a substrát s min 75% štěrkopísku, výživnější až na podruhé přesazení do většího, přes léto dát ven, a pak by už žádná plíseň neměla mít absolutně šanci.

Trochu přirozenějších podmínek a pak nebudou nepřirozené problémy. snad

tm1ra@seznam.cz

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika