Žluté skvrny na rajčatech



host - 248.8 (?)
11.8.2016 20:55

Může to být velkým kolísáním teplot mezi dnem a nocí, vysokými nebo nízkými teplotami, případně nedostatek draslíku. Některé odrůdy jsou více náchylné.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Farmar_Lukas - (3) - 9.114 (?), 11.8.2016 17:56, zobrazeno: 8079x

Zdravím a prosím o radu,

rajčata pěstuji celý život a znám tak různé houbové a plísňové choroby, ale tohle letos vidím poprvé.

Nevíte někdo, co by to mohlo být za problém? Hádám, že jim bude chybět nějaká živina, ale za ta léta už mám osvědčené předsezónní hnojení koňským a králičím hnojem a vždy to mělo dobré výsledky.

Žluté skvrny na rajčatech
Žluté skvrny na rajčatech
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
akelacz - (17) - 47.23 (?), 11.8.2016 18:57

Dobrý den,

zkuste pohledat abiotickou poruchu žlutá kapuce/zelený límec u rajčat.
Některé odrůdy jsou k ní více nachylnější než ostatní.
U mě se tak projevují jen nejranější odrůdy, osobně to moc neřeším a odkrojím.

Zdraví 
  hd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.8 (?), 11.8.2016 20:55

Může to být velkým kolísáním teplot mezi dnem a nocí, vysokými nebo nízkými teplotami, případně nedostatek draslíku. Některé odrůdy jsou více náchylné.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Farmar_Lukas - (3) - 77.39 (?), 12.8.2016 14:00

Já to normálně jím :)

Asi jsem zapomněl zmínit, že pěstuji ve skleníku. Takže děkuji za tipy, ale popálení sluncem to nebude, neboť sklo z jižní strany skleníku mám natřené. Vysoké/nízké teploty bych také neřekl, skleník na noc zavírám a při velkých horkách naopak větrám.

Asi tedy zkusím Hoštické hnojivo na rajčata, snad to doplní ten draslík a nepřepískne to dusík. Ještě jednou děkuji.

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 12.8.2016 11:22

Není to náhodou odrůda Toro? Ostatní odrůdy mi zrajou pěkně, ale Toro vypadá přesně jako na vaší fotce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Farmar_Lukas - (3) - 77.39 (?), 12.8.2016 13:55

Toť otázka, vždy si pěstuji rajčata přes zimu od semínka a letos v tom mám zmatek, které rostliny odešly a které zůstaly. Obaly od semínek jsem snad nevyhodil, tak je zkusím najít a dám pak vědět. Děkuji.

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.229 (?), 18.9.2016 15:03

Ano, Toro mi to dělá každý rok, ikdyž mu dodávám draslík více než ostatním odrůdám. Odříznu tu žlutou část. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika