Žloutnutí malých plodů roubovaných okurek ve foliáku



host - 158.26 (?)
18.6.2010 21:40

S tím hnojením s citem, pokud jsou rostliny malé, nemusí vše zpracovat. Já jsem při výsadbě dala do důlku granulované slepičince, zatím nepřihnojuji, jen jsem lehounce stříkla previcurem. Každý rok mi plíseň okurky zlikviduje a kdyby při letošním počasí přežily, by to byl zázrak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 20:13
Každoročně jsem bojovala s manželem o první okurky. Málem jsem to měřila metrem, kdy už je nechá narůst. A stejně každý rok po 4-5 okurkách narostlých 4 uschly. Jenže byly neroubované. Letos mám naroubované všechny. Dvě jsme nechali růst bez vyštipování, jen pár zálistků a plodů dotýkajících se půdy, ostatní se zaštipují. Výsledek - kontrolním 2 rostlinám po 5 okurkách další zežloutly a uschly.Manžel měl pravdu. Než se rostlina plně rozroste, musí se zaštipovat, aby rodila pravidelně. Pak už na tom tolik nezáleží. Alespoň tak moje zkušenost. Nakládačky máme jen venku na záhoně, tam žloutnutí neřeším. Až jsou, tak jsou. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 18.6.2010 20:34

Vyštipuji první okurky do výšky asi 30 cm, zároveń vyštipuji část postranních výhonů, abych si udělala okurkovou stěnu a aby nebyl porost přehoustlý, pozor na plísně na stonku, které mohou zničit nenávratně dobře se vyvíjející rostlinu. Dále žádné okurky nevyštipuju, rostlina si sama řídí, kolik jich bude živit, vždy se vyvíjejí asi 3-4 nad sebou, dalších několik květů potom žloutne a tak se to na jednotlivých výhonech opakuje. Důležité je odumírající plody u stonku odřezat žiletkou, aby nebyly zdrojem infekce. Tak to dělám já, v mých podmínkách mi to vyhovuje, jiný může mít jiné dobré zklušenosti.  J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Šárka189 - (6) - 129.125 (?), 18.6.2010 20:48

Děkuji moc za vaše názory a zkušenosti. Každý z nás má svůj vlastní způsob, jak je vidno, nejlepší je mít více rostlinek a vyzkoušet různé způsoby pěstování. Mám dvě roubované okurky tak jedné výhony zaštípnu a druhou ponechám.Uvidím, jak holky porostou. Taky bych chtěla zažít radost a pocit z toho, že těch okurek mám tolik, že je můžu rozdávat.To se mi povedlo pouze jednou před 4 lety, kdy jsem měla také roubované okurky. Letos po letech jsem je koupila a začátek je zklamáním.Dnes jsem si koupila novinku, tradiční kristalické hnojivo GOLD SUPER P je tam aktivní fosfor, který podporuje kvetení a vitalitu plodů. Tak okurky pohnojím tímto hnojivem a snad bude vše dobré.Navečer jsem je kontorlovala a zatím nové okurčátka nežloutnou. Přeji všem bohatou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.26 (?), 18.6.2010 21:40

S tím hnojením s citem, pokud jsou rostliny malé, nemusí vše zpracovat. Já jsem při výsadbě dala do důlku granulované slepičince, zatím nepřihnojuji, jen jsem lehounce stříkla previcurem. Každý rok mi plíseň okurky zlikviduje a kdyby při letošním počasí přežily, by to byl zázrak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.211 (?), 29.4.2017 6:43

37Dobrý den. Okurka má moc nasazených plodů, já je nechávám jen na hlavním stvolu a jen jeden, max. dva plody za listem. Okurky vyvazuji do oček vzniklých svázáním dvou provázků. Takový řetěz si udělám min. asi tak dvakrát větší než je výška skleníku. U stropu mám háček, na který zavěsím takto vyrobený řetízek,) Asi v polovině) z jedné strany začnu jak okurka roste jí tímto prplétat. Až dorste až nahoru, nebo spodek rostliny již nerodí, tak ji o potřebný počet oček pustím dolů a zažloutlé spodní listy odstraním, jsou již k ničemu hlavní lodyhu stáčím do kruhu. Okurka rodí jen přirůstající hmotě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika