Žloutnutí a zesychání listů melounu



MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 175.250 (?) 
26.5.2009 22:16, zobrazeno: 12107x

Před pár dny mi začaly žloutnout a zesychat listy melounu vodního. Přidávám i pár foto. Na úpal sluncem to nevypadá. Před vysetím jsem dal pod melouny koňský hnůj, takže další domněnka byla, že jsem je mohl spálit právě tím hnojem, ale nad ním je zhruba 20-25cm vrstva hlíny a meloun koření spíše mělce. Pěstuji je na černé textilii a mám je přikryté fólií.Jelikož jsem prohledával internet našel jsem i článek o vlivu některých plynů na rostliny, tak jestli právě tlející hnůj černá textilie vysoká teplota a uzavřený prostor nemůžou způsobit " otrávení" rostlin. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Děkuji.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 216.60 (?), 10.6.2009 10:28

... hmm tak to nevím, řekl bych, že je to "spálené" od toho hnoje, ale když tam byla ještě tak velká vrstva hlíny... Nevím. Co přemokření?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.174 (?), 10.6.2009 10:54

Tak nějak vypadají i moje melouny, ale já jsem úplná začátečnice, takže Vám neporadím, protože sama nevím. Co přemokření?  On se dá meloun přemokřit? Já myslela, že meloun potřebuje hodně vody. Zdenca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.142 (?), 15.6.2009 21:16

také se mi to stalo ale myslím si že to bude spíše zimou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.7 (?), 21.5.2022 12:59

Normální plíseň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.29 (?), 29.5.2022 22:42

Takhle stejně mně dopadly rostlinky melounů před třinácti lety a připisoval jsem to právě čerstvému hnoji, který jsem dal ve větším množství pod rostliny. Rostliny jsem měl díky chladnému a deštivému počasí několik dní přikryté a zřejmě i díky těm uvolňjícím se plynům a absence větrání melouny zežloutly a popálily se. Po odkrytí se rostliny postupně spravily, ovšem zpozdil se vývoj.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika