Zloutnouci listky u malych sazenicek rajcat



host - 35.93 (?)
9.3.2016 15:32
Polyversum je ci muze byt dobre proti houbovym chorobam v pude (zemine), na nove vyrustajici nemocne listy nepomuze. Kompost ze zahrady - nepouzivate na zahrade nejake herbicidy?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 9.3.2016 9:25

Jenom jednu věc k rajčatům - v minulých dnech jsem přepichoval. Substrát který mám v kůlně jsem dal do kelímků, přivezl domů a nechal asi 2 dny v pokojové teplotě. Po přepíchání všechno v pořádku. Zbylo mi ještě pár rostlinek, tak jsem další den opět přivezl kelímky domů ráno ale přepíchal jsem do nich rostlinky ještě to odpoledne. A všechny lehly, od počátku bylo vidět, že skomírají a ze všech přežila jen jedna. Jako jediný důvod mne napadá že substrát byl příliš studený. To se mi nikdy nestalo u paprik, i když jsem taky někdy přepichoval do poměrně studeného substrátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.122 (?), 9.3.2016 15:22
Díky Jirino i Honzo. Kompost je z rostlin ze zahrady a nemasitých zbytků kuchyně sem tam. V pravém rohu jsou vidět semenáčky paprik zcela zdravych ve stejnem 20st.C kompostu při přesazování. Bělení se nerozšiřuje na stávajících, ale jen na nově vyrůstajících listech. Hned jak se listek objevi, je vadný a žádné zdravé se nobjeví. a začalo to už když byly semenáčky původne v perlitu a domníval jsem se že to je LED osvětlením. Původně 2 x7W žárovky asi 35 cm nad nimi, pak jsem před týdnem svítil jen jednou asi 50 cm daleko vše nepřetržitě, teplota kolem 20-25 C. Ani s jednou zárovkou sazenicky nevytahují, svetlo zrejme stací. Žádné zdravé lístky nevyrůstají. Včera jsem některé sazeničky postříkal 0,3% kuprikolem. Měl bych zkusit koupit Polyversum? Zdraví Mirek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 9.3.2016 15:32
Polyversum je ci muze byt dobre proti houbovym chorobam v pude (zemine), na nove vyrustajici nemocne listy nepomuze. Kompost ze zahrady - nepouzivate na zahrade nejake herbicidy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.122 (?), 9.3.2016 21:52
Poku jde o herbicidy, tak minimálně Roundap na plevel v dlazbě a některá malá místa trávníku. Pokud je mi známo, má ten herbicid mít krátký čas rozpadu. 1/2 l koncentrátu mám na několik let a určitě jsem dříve herbicid používal více a nikdy tohle nebylo. Jak poznáte, že nejde o nějakou plíseň, což je myslím také houbová choroba? Ještě podotýkám, růst rostlin jakoby se zastavil. Papriky jsou zcela nedotčené. Budu muset znovu zasít rajčata tak samozřejmě něco do koupeného sustrátu a perlitu. Teď na další foto vidím malé skvrnky na dříve zdravých listech. Žádný povlak. Foto před minutou. Mirek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.139 (?), 9.3.2016 23:23

Davate travu osetrenou herbicidem do kompostu? Herbicidy z kompostu ci z hromady hnoje odvetravaji - pro rajcata - nedostatecne rychle. Na nejakou listovou chorobu rajcat to nevypada (lze vyhledat a porovnat).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.162 (?), 13.3.2016 12:17

Chcel by som sa vás spýtať na moje rajčiny, po prvom presadení sa mi zdajú také povädnuté, niektoré listy sú skrútene, na niektorých sú biele flaky. Minulý rok sa mi stalo toto isté taktiež po prvom presadení, vtedy som prišiel o dosť rastlín, niektoré som premiestnil do inej miestnosti kde je väčšie okno a boli z nich nakoniec krásne sadenice, no tak či onak sú tieto sadenice v oknách namierených na južnú stranu, majú celý den svetlo, je možné že sú spálené od slnka? Doteraz nebolo vela slnečných dní, tak neviem čo s nimi, či sa spamätajú alebo nie, jeden večer bolo v miestnosti pustené kúrenie na dosť velkú teplotu, nemohlo im to ublížiť? 

1
1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.162 (?), 13.3.2016 12:19

foto 2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.162 (?), 13.3.2016 12:21

3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika