Zkroucene listy rajcat



Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 93.249 (?)
18.6.2022 23:42

Dekuji vam za radu. Zitra zajedu koupit a vecer postrikam.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 81.144 (?), 19.6.2022 7:33
Za ostrého slunce dokáže listy roslin poškodit i čistá voda... Ovšem ne do takového stavu jaký máte. Já jsem také na zahradě před lety stříkal podle návodů bezpečnou koncentrací výluhu z kopřiv a krátce nato došlo k nežádoucí reakci na listové ploše...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 93.249 (?), 19.6.2022 8:11

Postrik byl provaden vecer a ve stinu.Rajcata jsou na jihovychod, kazdopadne i kdyby je to spalilo, tak to by byka asi dobra zprava, ptz by obrazily

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 19.6.2022 7:38
Asi je to u mě pranoia, ale když si koupím nový hrnec do kuchyně před použitím ho umyju, když koupím postřikovač, postupuju stejným způsobem...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 93.249 (?), 19.6.2022 8:12

Ano presne jak pisete,  postrikovac byl vymyt. 👍🏻

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.190 (?), 18.6.2022 23:28

"Ale pochybuju, že je to způsobeno zbytkem herbicidu v substrátu, to byste taková velká rajčata nevypěstovala a projevilo by se to hned u menších sazenic."

Skutečně se to neprojeví hned, ale až po nějaké době, až kořeny rajčete narazí na tu "hroudu" substrátu, ve které herbicid je. Vím přesně, o čem mluvím - tuto zkušenost už jsem absolvoval, bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 19.6.2022 7:23
Fakt jsem celkem zděšen, kolik pěstitelů má zkušenosti s poškozením herbicidem a že tak přesně dokážou určit, ano je to od hebicidu. Nikde jsem nezaznamenal, ale třeba jsem to přehlédl, že by si někdo nechal ten substrát otestovat v laborce na nějakou škodlivinu... Substráty už vůbec nepoužívám, ale žádné hroudy jsem v nich nikdy neviděl. Před výsadbou jsem je vždy promíchal i se zeminou, popřípadě pískem nebo kompostem. Podívejte se do starých zahrádkářských knih, jak se připravují zeminy pro pěstování různých rostlin, kolik dílů čeho se má přidat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 93.249 (?), 18.6.2022 23:40

Prave se mi ten herbicid take nezda, kdyz jsou rajcata tak velka s velkymi plody. Ja vim, ze to zbytecne hrotim, nejak jsem tomu zahradniceni propadla a hrozne me to bavi. Prt me takovy nezdar velmi trapi🙈

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.11 (?), 18.6.2022 22:51

Nejsem odborník, ale zkuste ještě postříkat rajčata Vertimecem proti roztoči. Kdysy se tady řešilo něco podobného a pan Kuky to označil na roztočíka. Mě se něco podobného stalo na rajčatech, ale někde v dubnu, kdy jsem rajčata dávala jen na balkon. Ostříhala jsem zdeformovaný vršek a postříkala. Postřik na roztoče Vertinec. Ještě jsem je pohnojila a rajčata ze zálistků vyrazila zdravá a jíž kvetou. Toť moje zkušenost. Bohuna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 93.249 (?), 18.6.2022 23:42

Dekuji vam za radu. Zitra zajedu koupit a vecer postrikam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 19.6.2022 7:45
neviděl bych to tak zle A., je to sice nepříjemné, ale jak píšete, nekroutí se listy všem rostlinám. Mě to postihlo jednou také a přičítal jsem to zbytkovému herbicidu obsaženému ve slámě z pole z obilí pěstovaného v předchozím roce. Tu slámu jsem tehdy použil jako podestýlku pro domácí zvířata a hnůj od nich pak do zeminy pro rajčata. Pro mě bylo zajímavé, že listy byly zdeformované jen u rajčat pěstovaných v nádobách, u rajčat ve volné půdě jsem ten problém neměl a listy se začaly deformovat až u 3. vijanů, tedy asi 1m vysoko.Každopádně rajčata jsem nechal růst dál a asi po měsíci a půl, to už byla o 3/4m výš, se rajčata srovnala. Všechny plody byly v pořádku. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika