Zimaaaaaa



host - 204.6 (?)
27.8.2021 19:25

Po týdenní dovolené mimo domov mohu říci, že současné počasí přežily zcela bez úhony pouze rostliny odolných rajčat (Crimsony, Vesper, Mt.Magic)

Záhon ošetřovaný výluhem skořice+hřebíček (v srpnu ošetřováno téměř obden) a záhon ošetřovaný chemicky (2xChampion, 3xOrtiva) jsou úplně ve stejném stavu : Zhruba polovina rostlin je zcela v pořádku, na některých se projevila plíseň v místech, kde se to dalo čekat (spodní zkroucené listy držící vodu). Jsem rád, že ten kořenitý výluh zafungoval.

Záhony bez jakéhokoliv ošetření, vč. záhonů ošetřených nějakými alternativní produkty které nejsou proti plísní registrované a uvádí se jen jejich zvýšení odolnosti, jsou KO a zítra je začnu likvidovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 26.8.2021 22:47

Bohužel máš s tím praskáním pravdu a já problém, jak to správně vychytat. Ovšem já mám za to, že to praskání je víc závislé na rozdílech teplot než na vlhkosti. Teď se uvidí: má být deštivo celý týden a zatraceně chladno, tedy Zimaaaaaaa. Přes den i v noci, rozdíly ale jen tak 5 či 6 stupňů. Dám vědět, zda praskání pokročilo. Ale neponechal jsem to náhodě: sebral jsem všechno, co šlo.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.8.2021 13:40

Prší. Teplota 15°C. Údajně nejchladnější srpen, ale za pouhých 6 let. Čekal bych větší sumu, ale člověk má krátkou paměť, takže tomu musíme věřit. Na obzoru je ale zlepšení. Rajčata 15 den bez postřiku. Plánuju v nejbližších dnech postřik, zatím žádné tmavé skvrny na stoncích ani na stopkách či plodech. Pro příští rok vyřadím Tornádo, v chuti nestačí na ostatní odrůdy a to jich tady moc nemám. Sweet Milion je asi opravdu nejsladší, to uznávám. Díky počasí očekávám praskání a zhoršení chuti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 27.8.2021 15:05

Tornádo je snad nejplodnější odrůda, kterou jsem kdy vyzkoušel. Má svá ale: jeho chuť je slušná jen v dobrých letech, jinak se hodí jen na zavařování. A také je velmi náchylné na zničení celé úrody plísní bramborovou. Letos bylo opět mezi prvními postiženými odrůdami stejně jako loni. Takže ho také škrtám ze seznamu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.8.2021 16:10

Mě by zajímalo, jestli dostatek srážek v posledních dvou letech opravdu souvisí s omezením letecké dopravy, a pokud je to pravda, jestli se po jejím plném obnovení dostaví opět sucho a teplo. Navýšené zásobníky na dešťovku jsem v posledních dvou letech vůbec nevyužil. Pokud jsem pár sudů vyprázdnil, za chvíli byly zase plné. Tornáda špatné nejsou, ale Bejbina, Starty i Orkáda jsou pro mě chutnější. Co se týče sladkých rajčat, tak Rubinka je dostatečně lahodná, takže nahrazovat ji Sweet Milionem nebudu. Dám si jen pár sazenic. Na druhou stranu je Sweet Milion výborný i méně vybarvený, což je výhoda. Prodlužovat interval mezi postřiky je dost riskantní. Pokud chci dodržet postup maximálně 3x Ridomil a 3x Ortivu, tak už mně zbývají jen 2 postřiky Ortivou. Do mědi se mi stále moc nechce kvůli OL 7 dnů, i když by se to při takovém množství rajčat vydržet určitě dalo. Oproti minulému roku, který byl dost podobný, je rajčat víc a jsou chutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.6 (?), 27.8.2021 19:25

Po týdenní dovolené mimo domov mohu říci, že současné počasí přežily zcela bez úhony pouze rostliny odolných rajčat (Crimsony, Vesper, Mt.Magic)

Záhon ošetřovaný výluhem skořice+hřebíček (v srpnu ošetřováno téměř obden) a záhon ošetřovaný chemicky (2xChampion, 3xOrtiva) jsou úplně ve stejném stavu : Zhruba polovina rostlin je zcela v pořádku, na některých se projevila plíseň v místech, kde se to dalo čekat (spodní zkroucené listy držící vodu). Jsem rád, že ten kořenitý výluh zafungoval.

Záhony bez jakéhokoliv ošetření, vč. záhonů ošetřených nějakými alternativní produkty které nejsou proti plísní registrované a uvádí se jen jejich zvýšení odolnosti, jsou KO a zítra je začnu likvidovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 27.8.2021 20:03

Žluté je neznámé. Svislý vijan je Brunito. Chumel je Adam. Brunito chuťově nic moc.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 27.8.2021 20:04

nnn



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 27.8.2021 20:14

Foceno dnes. Ale nebudu si třepit ústa ohledně alespoň minimálních postřiků proti plísni bramboru na rajčatechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 27.8.2021 20:27

Třepit ústa = plýtvat dechem na zdůraznění jejich nezbytnosti? Ač zapřisáhlý odpírač stříkání, naprosto s Vámi souhlasím. Pokud pěstujete neodolné odrůdy, je to jediný způsob, jak mít úrodu. Ale musí být aplikovány preventivně a opakovaně, v závislosti na počasí. Mám dokonce i podezření, že ani těm odolným by přiměřený postřik neuškodil a ulehčil by jim život.

K těm fotkám by se hodila alespoň krátká vysvětlení. Ty odrůdy prostě nepoznám.sad

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.8.2021 8:32

Mám dokonce i podezření, že ani těm odolným by přiměřený postřik neuškodil a ulehčil by jim život.

Odolné odrůdy Crimson Crush a Coctail Crush nejsou chemicky ošetřované, přesto je jejich zdravotní stav prozatím výborný. Rostou slaběji bež ty neodolné a chemicky ošetřované. Dalo by se říct optimálně. Z neodolných jsem přestal pěstovat Gallant a přestanu pěstovat i Toro a Tornádo. Závažné příznaky plísně bramborové jsou pro mě tmavé skvrny na stopkách a stoncích. Listy se dají odsranit. Jinak musím říct, že je velmi, ale velmi nehezké počasí. no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika