Zastříhávání rajčat?



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
22.2.2009 19:40

Tuto metodu používám už léta, ale nikde o ní nepíší jako o francouzském výštipu. Tedy - nic nového.  Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 31.115 (?), 21.2.2009 12:20

děkuji mnohokrát, snad to bude ok, minulý rok nebylo uštipovánonic a z tyčkového rajčete byl keř

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.2.2009 15:15

Pokud je dostatečná výživa a závlaha, tak se mohou nechat dva hlavní výhony a vše ostatní zaštípávat.  My zálistkům říkáme oplégry. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 21.2.2009 16:08

Ahojky Danielo, samozřejmě jdou zapěstovat úspěšně dva výhony, ale pro paní bude asi lepší prozatím jeden než zjistí co a jak a kam šáhnout.Jinak, jak se těšíte na jaro?Letos nesmím zanedbat předletovou přípravu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.2.2009 19:32

Ahojky Micuko,  to jste mi kápla do notečky. Jara už se vůbec nemohu dočkat. Ale když vidím, jak se právě dnes rozthl pytel se sněhem, tak na mě padá zimní depka. Ale přesto už jsem do skleníku zasela ředkvičky a salát. Jsou přikryté igelitem, tak by mohly vydržet.  Předletová příprava je velice důležitá věc - už aby to bylo!!!   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 21.2.2009 18:51
Jeden dotaz pro poradkyni Danielu, víte co je to francouzský výštip. Zatím zde o tom nepadla ani sebemenší zmínka. Provádí se pouze u tyčkových rajčat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.2.2009 19:42

Dobrý večer pane Vili,  vůbec se necítím být nějakou poradkyní.  Čtu pozorně Vaše příspěvky a musím říci, že máte zajímavé metody pěstování, některé určitě vyzkouším.  Co je to  "francouzský výštip", to opravdu nevím a ani jsem to nikde neslyšela.  Tak sem s tím - ať se dozvíme něco nového.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 22.2.2009 9:16

Francouzský výštip spočívá v tom, že od 2 květenství, jakmile vzniká zálistek, neodstraňuje se, naopk se okanžitě odstraní řídicí špička. Tak se postupuje stále, při dalším růtu rostliny.Tím se dociluje, že rajské má daleko nižší výšku.

Pouze si některé technické pomůcky, upravují podle možností, které jsou pro mne nejdostupnější. Jsem strojař a praktik, dokáží hledat různé varianty, jak co udělat nejlépe a nejlaciněji. Tak jako to nevhodné a zdlouhavé vázání provázky. Pokud, kdo má skleník, je dobré použít buď uvnitř, nebo z venku folii. Je li venku, musí být alespoň 10 cm nad sklem, nedochází tím k zarosování skel. Uvnitř se zarosuje folie, ale sebemenší pohyb folii se zarosení dá odstranit. Ve folijáku lze dávat folii pouze uvnitř. Jednoduchý způsob jak zateplit skleník a foliják

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.2.2009 19:40

Tuto metodu používám už léta, ale nikde o ní nepíší jako o francouzském výštipu. Tedy - nic nového.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 22.2.2009 9:50
Já bych též požádal, všechny kdo vkládají obrázky, též o vložení data a druhu, kdy byl obrázek pořízen. Dík všem, kdo to budou respektovat. Nejlépe je to k vidění na těchto fotech, ale stačí to napsat do názvu.
Takto vypadá Start k datu
Takto vypadá Start k datu
Pohled na uličku, křížení drátů asi 2.20 m vysoko
Pohled na uličku, křížení drátů asi 2.20 m vysoko
Tak vypadají hruštičková rajčata
Tak vypadají hruštičková rajčata
Zatím neprodávaná nová odrůda MAxST
Zatím neprodávaná nová odrůda MAxST
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 22.2.2009 10:40

koukám pane vili, že Vám také chybí draslík v půdě a u stopky jsou rajčata stále zelená a tvrdá..nebo né??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika