Zálivka rajčat a paprik



host - 185.25 (?)
4.6.2011 17:42

Neuvedli jste, v čem rajčata pěstujete. Dva metry, to je slušná výška. Viděl bych to na na zvětšení nádoby se zeminou, tím se zvětší kořenový systém rostliny a zvedne se zásoba vody v pěstební nádobě. Když tak pro jistotu hrábněte prstem do hlíny, jak moc je vyschlá.  Já jsem začal pěstovat rajčata na test v přepravce od masa, cirka 30Kg červená lodna. Zalévám přes vlouženou podélnou drenážní trubku na dnu. Nic nevadne, ani plevel neroste

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 180.148 (?), 4.6.2011 12:43

dobry den, pestujeme na balkone rajcata, zacatkem cervna maji jiz pres 2 metry... co se nam ale stava, ze obcas vadnou, nevadi jim pripadna vetsi zalivka? Dekuji za odpoved.

drive byly i trochu spalene listy od slunce, ale to jsme vyresili otvrenim balkonu ktery jiz pravidelne otevirame

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.25 (?), 4.6.2011 17:42

Neuvedli jste, v čem rajčata pěstujete. Dva metry, to je slušná výška. Viděl bych to na na zvětšení nádoby se zeminou, tím se zvětší kořenový systém rostliny a zvedne se zásoba vody v pěstební nádobě. Když tak pro jistotu hrábněte prstem do hlíny, jak moc je vyschlá.  Já jsem začal pěstovat rajčata na test v přepravce od masa, cirka 30Kg červená lodna. Zalévám přes vlouženou podélnou drenážní trubku na dnu. Nic nevadne, ani plevel neroste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.6.2011 18:27

Já mám rajčata v 8-10tilitrových nádobách (květináčích). V sezoně, pokud je horko, každé ráno proleju zeminu tak že i podmiska je plná vody. Když se vrátím odpoledne z práce, a je hic, tak jsou některá rajčata povadlá. Tady by pomohla jen kapková závlaha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 4.6.2011 22:54

Nebo větší podmiska :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.6.2011 0:15

To už by musel být asi lavor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.25 (?), 5.6.2011 7:41

Kyblík na maltu 90 l by snad mohl stačit. Maltovník 90 litrů by už mohl vyhovovat většině pěstitelů a cena jetaky přijatelná 199,- Stálo by za zvážení z něj udělat pěstební bunku o třech tyčkových rajčatech. Hodit na to děrovanou folii. Na vyhřáté střeše by to mohlo teoreticky dorůst 3-4 metry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.6.2011 8:10

Pokud bych měl jedno rajče tak asi ano, jenže já jich mám v květináčích čtrnáct a místo velmi omezené. Mám sice 30 m2 nevyužité terasy, na kterou je přístup z patra přes byt, ale vynosit tam po schodech v kýblech tolik zeminy... ne děkuji, nemluvě o lození někam na střechu.  Další věc je to, že pokud do ní dáte tři sazenice tak vám vodu vycucnou skoro stejně rychle. Kapková závlaha je sice drahá (komplet startovací sada 15m dlouhá, s filtrem a regulátorem tlaku  = 598,- Kč) ale pokud si vezmete že je to cena tří maltovníků tak není co řešit. To je můj názor a zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 5.6.2011 21:00
Pěstuji rajčata mnoho let obdobným způsobem jako brambory (lilkovité rostliny). Vysazuji je ve dvouřádcích cca 50 cm od sebe, jakmile povyrostou tak je přihrnu (nakopčím), Zalévám pouze do žlábku mezi rajčaty a to cca 10-12 litrů pro 12 sazenic rajčat v intervalu tři až pět dní. V době když jsem neměl tolik času, tak jsem zaléval pouze jedenkrát za týden.Vždycky jsem se snažil žlábek zamulčovat (travou, folií), protože v době vysokých teplot slehlá půda ve žlábku praskala a docházelo ke zvýšenému odparu. V současné době používám jako mulč hobliny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.51 (?), 17.7.2013 11:06

Pravidelná a přiměřená zálivka je opravdu základ dobré úrody, stejně jako odstátá a připadně i upravená voda. Bohužel v článku chybí jedna velice chytrá metoda, jak takové zálivky docílit, aniž by bylo nutné měnit v závlahovém systému pravidelně baterie, nebo ho napájet elektricky.
Řešením je použít baterie dobíjecí a dobíjet je solárním panelem. Systém zalévá každé tři hodiny a zalévá tak dlouho, jak mu vystačí energie v baterkách. To znamená, že čím více slunce svítí, tím více zaléva a naopak, svítí-li méně, zalévá méně. Díky tomu nepotřebuje ve skleníku ani čidlo vlhkosti. Systém je opatřený filtrem, sadou hadiček a odkapávačů, které snadno nainstalujete během chvilky a konve vás už více nemusí trápit.
Lze ho také obohatit o řadu doplňků, rozšířit, prodloužit... Dokáže dodávat vodu až do 20 metrů vzdálenosti a do 5 metrů výšky. Nelze ho omezovat jenom na skleníky, hodí se na záhonek, na truhlíky na balkon, klidně i za okno do místnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.7.2013 12:46

Ten systém je skutečně zajímavý. Myslím ale že slunce samo o sobě není nejlepší a jediný indikátor potřebné závlahy. Velkou roli hraje taky vítr a teplota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika