základní zásady po hobby pěstování sadby



barra - (24) - 19.246 (?)
27.2.2009 23:18

Zdenko, díky, téma mulčování je pro mě zatím velká neznámá

A jestli se můžu zeptat - jaké odrůdy pěstujete?

Přeji hezký víkend, B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 141.225 (?), 27.2.2009 11:35

Jak jsem psala, část pěstovaných rajčat jsem pěstovala bez mulče, jen ve smíšené výsadbě a část zamulčovanou (také ve smíšené výsadbě). Ta zamulčovaná prosperovala lépe a potřebovala méně vody (jsem příznivec přístupu rajčata nezavlažovat moc často, plody jsou pak chutnější - obsahují méně vody a chuť je koncentrovanější). Snažím se také pěstovat staré odrůdy.

Pěkný den,

Zdena B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
barra - (24) - 19.246 (?), 27.2.2009 23:18

Zdenko, díky, téma mulčování je pro mě zatím velká neznámá

A jestli se můžu zeptat - jaké odrůdy pěstujete?

Přeji hezký víkend, B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.225 (?), 28.2.2009 21:57

Dobrý den,

asi nebudu psát všchny odrůdy, co pěstuji nebo jsem zkoušela pěstovat (jsem tak trochu maniak), ale hodně se mi zatím osvědčilo rajče z Gengelu Omas Liebling (výborná chuť, mohutné, zdravé rostliny - vydržely až do konce října, než jsem je sklidila a nebyla na nich ani známka plísně bramborové). Potom rajče Žlué datle (také z Gengelu, ale dá se koupit jako Dattelwien nebo nějak tak) - malé žluté hruštičky, plody nepraskaly, byly moc dobré a dekorativní. Dále rajče Matina (demeter, koupeno v Německu) - to je typ s "bramborovými" listy - chuť dobrá, ale hlavně rané rajče, které se dobře pěstuje venku. A pak divoká malá rajčátka.

Letos budu zkoušet několik ruských černých odrůd, tak jsem zvědavá.

Každopádně také zápasím s místem a podmínkami při předpěstování, abych se alespoň okrajově vrátila k tématu :-).

Zdena b.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.5 (?), 9.9.2010 13:58

Dobrý den,

děkuji za inspiraci odrůd rajčat. Jsem hodně velký maniak a pořád něco pěstuji s větším či menším úspěchem. Pěstovala jsem i ruské černé, bylo velmi jemné a dobré, ale náchylné k praskání. Kde se prosím Vás dají sehnat semena rajčat z Gengelu Omas Leibling, Myrtina.. Pěstovala jsem žluté hruštičky, červené rybízové a nejvíc u nás chutnalo Bejbíno. Jenže čím lepší chuť, tak výnos je nižší. Přeji moc úspěchů a pokud mi odpovíte, předem děkuji. Dita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika