Využití tykve fíkolisté



host - 216.60 (?)
7.9.2012 9:42

Pane Vysloužile, máte pravdu. Fotky jsem plánoval dát do nového "vlákna". Tak je dám i sem. Díky za info. R. F. 

Neznámá tykev
Neznámá tykev
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.63 (?), 26.8.2012 23:09, zobrazeno: 10411x

Jak se nechají využít plody tykve fíkolisté?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.63 (?), 28.8.2012 17:24

Na internetu jsem četl, že se nechá konzumovat jako náhrada za okurky v salátu. Kdys na výstavě dýní mě pan ing., jméno si teď nevybavuji, z botanické zahrady v Praze sdělil, že se nechá jíst syrová jako kedlubna. Ale mě zajímají také zkušenosti jiných účastníků diskuze. Budu mít hodně semen na podnože pro okurky. Pochopitelně zkusím dýni i kvasit, připravit zelí, péci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.60 (?), 7.9.2012 8:48

Zdravím, nemáte prosím fotky plodů tykve fíkolisté? Na zahradě nám vyrostla neplánovaně jakási neznámá tykev. Díky, R. F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.9.2012 9:13

Milý R.F., chcete-li určit Vaši neplánovanou tykev, měl byste přiložit její fotku především Vy sám. Pokud možno i s listem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.60 (?), 7.9.2012 9:42

Pane Vysloužile, máte pravdu. Fotky jsem plánoval dát do nového "vlákna". Tak je dám i sem. Díky za info. R. F. 

Neznámá tykev
Neznámá tykev
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 54.2 (?), 7.9.2012 10:26

Tohle je plod mojí tykve fíkolisté. Používám ji jako výborný ničič vegetace, kterou na svém pozemku nechci, a protože prolézá plotem, ničí i kopřivy u sousedů. Zavalí cokoli a průběžně na svých šlahounech zapouští kořeny po cca 80ti centimetrech a rozjíždí svou bujnost na místech, kde narazí na dobrou půdní výživu i v případě, že původní kořen, kde byla zasazena jste už vytrhli. Taková je moje zkušenost. Plody kanduji s různými příchutěmi (višeň, pomeranč, citron, meruňka). Na kandování mi připadá, že je ze všech tykví právě fíkolistá ta nejchutnější.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 7.9.2012 10:04

Tohle tykev fíkolistá není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.27 (?), 7.9.2012 10:20

Může být tykev muškátová, příp. zelené hokaido. Elena

K využití fíkolisté - nedozrálé plody se dají opravdu použít na okurkový salát a jinak je super na kandování. Chutí se velmi podobná, ne-li totožná s dýní v kandovaném ovoci. Dobře se dá obarvit např. bezinkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.60 (?), 13.9.2012 11:52

Zdravím, jedná se o odrůdu Blue Ballet. viz. vlákno "Neznámá tykev". Zdraví, R. F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika