Výsadba foliovník



host - 6.180 (?)
4.5.2021 7:29

Pokud máte v makroloňáku do výšky stříkající automatickou závlahu, tak se nedivím, že odmítáte elektrický teplovzdušný ventilátor, který pochopitelně není konstruovaný na stříkající vodu. Zajímavé je taky to "teplo" uvolněné z rostlin... To existují nějaké rostliny, které uvolňují teplo? Tak to jsem ještě neslyšel.Rád bych se o tom dozvěděl něco bližšího - prosím o nějaký odkaz. Jinak já běžně používám el.ventilátor již roky a bez problému.Rajčata sázím do skleníku většinou během dubna - v závislosti vývoje aktuálního počasí.  Alex

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 3.5.2021 12:42

Již jsem nevydržel a dal rajčata do skleníku 30.4. a to pouze 10 rajčat. Normálně dávám na polovinu skleníku cca 18 rostlin, ale potom nevím co s rajčaty. když sklidím cca 100kg rajčat. O to víc dám letos paprik a zkouším naroubovat melouny. Bohužel z 20 pokusů nevypadá žádné ujmutí. Hmmm... Ohledně rajčat nenechávám nic náhodě a kdyby náhodou rajčata pomrzla, tak mám kompletní náhradu ještě v kelímkách. Dám to dnes ještě vše domů na týden. Potom snad již bude lépe. Do Pece pod.s. to mám 22 km, takže je zde stále zimaaa.

Koho to bude zajímat mám jedno foto s popisem odrůd.

osazení makroloníku
osazení makroloníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.4 (?), 3.5.2021 12:47

A pro vás je problém umístit do skleníku teplovzdušný ventilátor za 200 Kč? Nastavit spínání se dá při pár stupních nad nulou a případný mráz s přehledem vyřeší.

Rozhodně by mě ve skleníku nenapadlo váhat nad výsadbou koncem dubna, kdy o rostliny nepřijdete ani v případě venkovního mrazíku bez vnitního přitápění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 3.5.2021 13:32

Já mám při venkovní teplotě -2 stupně v makroloňáku cca +6 stupňů (mám natočené na videu) a nepoužívám elektriku, ale obyčejné teplo uvolněné z rostlin. Pokud se nerozhodnu pro prvou možnost a náhodou mi to zmrzne, jako že se mi to nestalo, tak mám zálohu rostlin, kterou, když nevyužiji rozdám sousedům.

Já bych si tedy do skleníku elektrický teplovzdušný ventilátor nedal, nebo znáte nějaký, který má odolnost proti stříkající vodě, alespoň IP4?

Úplně nejjednodušší ochranou je pořádně přes den zalít skleník.Klidně 20-30 litrů dešťové vody na metr2. Ta voda naakumuluje teplo a přes noc slouží jako radiátor. Pokud přehodíte přes rostliny netkanou textilii. tak účinek zesílíte.

Konec hlášení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.4 (?), 3.5.2021 13:44

Když máte při -2 °C uvnitř + 6 °C, tak v tuto roční dobu se dostat pod 0 je nemožné!

Já provozuji skleník od začátku dubna a trvale tam je teplovzdušný ventilátor. Občas se zapne v noci, mrzne-li hodně. A skleník samozřejmě zalívám ručně, takže 1x za několik dní (častěji není potřeba v tuto roční dobu zalívat) ho dám samozřejmě stranou. Nehledám komplikace tam, kde žádné nejsou. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 3.5.2021 20:33

Nečtete řádně, takže pro Vás okopíruji můj komentář z 21,4 v tomto vláknu.

Letos mě to ještě ani neláká vysadit rajčata pro nízké ranní teploty. V loni a předloni jsem měl již rajčata a papriky v makroloníku. V loni v květnu ovšem mrzlo cca -3 stupně po dva dny okolo 12.5. Na ten případ musíte mít plán, jak rostliny ochránit, třeba propanbutanový vařič, atd. Já sleduji počasí a když má mrznout vytáhnu sekačku posekám trávu, kterou dám do makroloníku 5x3m. Trávou vyplním 200 litrový sud a nechám otevřený. Ta se do 24 hodin zahřeje započatou fermentací a v makroloníku mám o cca 8 stupňů tepleji, než venku. Teplo, smrádeček, ale funguje to.

Tímto se omlouvám za nechtěný " spam "

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.180 (?), 4.5.2021 7:29

Pokud máte v makroloňáku do výšky stříkající automatickou závlahu, tak se nedivím, že odmítáte elektrický teplovzdušný ventilátor, který pochopitelně není konstruovaný na stříkající vodu. Zajímavé je taky to "teplo" uvolněné z rostlin... To existují nějaké rostliny, které uvolňují teplo? Tak to jsem ještě neslyšel.Rád bych se o tom dozvěděl něco bližšího - prosím o nějaký odkaz. Jinak já běžně používám el.ventilátor již roky a bez problému.Rajčata sázím do skleníku většinou během dubna - v závislosti vývoje aktuálního počasí.  Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.4 (?), 4.5.2021 8:01

Samozřejmě, že ventilátor řeší na jaře naprosto vše a řešení s fermentující trávou či prolíváním vodou jsou jednorázová a zbytečně složitá. Mám ve skleníku vysazeno od konce března a nemám problém.

Teplo uvolněné z rostlin je samozřejmě nesmysl, nic takového na vyhřívání skleníku nefunguje. Pán se zřejmě jen nešťastně vyjádřil a myslel právě tu fermentující trávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.180 (?), 4.5.2021 19:05

Aha, že mně to nenapadlo - ta fermentující tráva je ta zázračná rostlina, co vyvíjí teplo. Tak to je dobře vymyšlené, jenom mít dost posekané trávy. Pán se dobře vyjádřil, jen já jsem to špatně pochopil. Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 3.5.2021 23:03

Obo, trochu mne zmátl název vlákna. Ale z obrázku je vidět, že to, co máte není foliovník, ale něco (polykarbonát?) mnohem odolnějšího tepelným ztrátám. Takže si myslím, že jste na sebe vzal velmi přijatelné riziko. Kdybych měl něco podobného, už by tam byly. Své sazenice mám v balkonovníku už od konce března (polykarbonát kombinovaný s dvojitou polypropylénovou fólií a s možností vytápění). A také je vidět, že jiné zelenině se tam daří, ty saláty jsou k sežrání. laugh

Mne nazývají opatrným, ale Vy máte také zadní dvířka stále otevřená. Což ještě dál snižuje riziko nějakého dramatického neúspěchu. yes I když jste v hodně studeném kraji. Jen tak pro zajímavost: rajčata se pěstují s úspěchem i blízko Anchorage na Aljašce. A já si myslel, jak tvrdé mám podmínky. Chachá.

Milan HP

P.S. Tu fotku s popisem odrůd určitě zveřejněte. My jsme zvědavá cháska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 4.5.2021 16:43

Ta jedna fotka s tím salátem to je vše  cool.

Mám jinou informaci a jestli se to podaří,, moc se na to těším. Dal jsem do makroloníku časosběrnou kameru, tak doufám, že to snímá fotografie po 15 minutách a poté z toho udělám video. Po 3 měsících musím vyměnit baterie a vyprázdnit kartu... " Skleník dělal ještě táta před 45 lety a v 2013 jsem udělal generálku, kdy drátové sklo bylo vyměněno za 1cm makrolon.

Všechny rostliny v sadbovačích jsem hodil na týden domů, protože nechci zbytečně riskovat nachlazení, když to mám docela dobře zapěstované. Ráno bylo -2 stupně, ale v makroloníku pohoda +4. Rajčata jsem přehodil pro jistotu netkankou. Třešně ani švestky ještě nekvetou a dle mého rozkvetou až za týden tedy po mrazech a doufám, že už to je poslední záchvěv zimy.

Pěstění zdar wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika