Vadnoucí hadovky - Proplant?



host - 37.119 (?)
13.6.2012 7:57

Měl jsem letos stejný problém s vadnutím okurek hadovek. V té době ještě nebyly ve skleníku, ale čekaly na vysazení v květináčcích. Původně to byly krásné, zdravé sazenice. Najednou začaly bez jakékoli viditelné příčiny vadnout (asi 1/3 z celkového počtu), chtěl jsem je zachránit a také mě ihned napadl Previcur, bohužel jsem ho však nesehnal s tím, že se již nevyrábí. Jako náhradu jsem si také vybral Proplant, zalil jsem s ním půdu u postižených okurek a čekal jsem na zázrak. Ten se však nekonal a všechny postižené hadovky se odebraly do věčných lovišť. Zajímavé je, že tak jako ty okurky byly postiženy asi čtyři sazenice tykví, ty se však vzpamatovaly a dnes jsou v pořádku. Vůbec netuším, co způsobilo tento problém. S pozdravem M.S.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 12.6.2012 11:21, zobrazeno: 8034x

Ve foliáčku začalo vadnout těch pár už plodících hadovek a prodejcem mi bylo doporučeno zalít je Proplantem. Ochranná lhůta je uvedena AT, tj. při dodržení termínu doporučené aplikace (při výsadbě) žádná lhůta není, protože než začnout plodit, tak případné škodlivé účinky jsou už eliminovány.
Tak když mi okurky už plodí, nelze asi přípravek použít. Nemáte s ním nějaké zkušenosti nebo nemůžete poradit, co s okurkami mám dělat? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 12.6.2012 20:43

Měl jsem stejný problém, vyřešil jsem ho Previcurem. Zaléval jsem s ním půdu, protože vadnutí okurek je problém houbového napadení kořenů, nikoliv listů. Zabral během několika dnů, rostliny, které vypadaly na odpis, se zázračně vzpamatovaly. OL jsou 3 dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 12.6.2012 21:34

Previcur jsem už nikde nesehnala, byl vyřazen z registru a nahradil ho prý právě ten Proplan. Ale i tak děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.119 (?), 13.6.2012 7:57

Měl jsem letos stejný problém s vadnutím okurek hadovek. V té době ještě nebyly ve skleníku, ale čekaly na vysazení v květináčcích. Původně to byly krásné, zdravé sazenice. Najednou začaly bez jakékoli viditelné příčiny vadnout (asi 1/3 z celkového počtu), chtěl jsem je zachránit a také mě ihned napadl Previcur, bohužel jsem ho však nesehnal s tím, že se již nevyrábí. Jako náhradu jsem si také vybral Proplant, zalil jsem s ním půdu u postižených okurek a čekal jsem na zázrak. Ten se však nekonal a všechny postižené hadovky se odebraly do věčných lovišť. Zajímavé je, že tak jako ty okurky byly postiženy asi čtyři sazenice tykví, ty se však vzpamatovaly a dnes jsou v pořádku. Vůbec netuším, co způsobilo tento problém. S pozdravem M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika