Utrhnout první kvítek u papriky?



host - 181.5 (?)
17.6.2009 10:42

já jsem prvně letos oštípala první květy u paprik asi 14dní po výsadbě do skleníku, tak doufám, že vůbec nějaké přibydou. taky jsem letos dala papriky po jedné, ančto jsem je vždy dávala po dvou, tak doufám, že i zde nebude platit, že vždy, když vybočím ze stereotypu a zkusím něco jiného, se mi to vymstí. Myslíte, že i když jsou papriky po jedné shruba ve vzdálenosti 20-30 cm od sebe, že se neopylují? Prý se dávají po dvou nejen kvůli opoře /což je zbytečné mám tyčky/ ale kvůli opylení. Já je dala po jedné aby nebyly husté pak mezi ně ani nevidím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 181.5 (?), 17.6.2009 10:42

já jsem prvně letos oštípala první květy u paprik asi 14dní po výsadbě do skleníku, tak doufám, že vůbec nějaké přibydou. taky jsem letos dala papriky po jedné, ančto jsem je vždy dávala po dvou, tak doufám, že i zde nebude platit, že vždy, když vybočím ze stereotypu a zkusím něco jiného, se mi to vymstí. Myslíte, že i když jsou papriky po jedné shruba ve vzdálenosti 20-30 cm od sebe, že se neopylují? Prý se dávají po dvou nejen kvůli opoře /což je zbytečné mám tyčky/ ale kvůli opylení. Já je dala po jedné aby nebyly husté pak mezi ně ani nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 181.5 (?), 17.6.2009 10:49

tyhle fleky se mi vloni taky objevovaly na paprikách až celá shnila a někdy jsem uvnitř objevila brouka, jestli on za to nemůže, že si udělá vchod a bydlí a zaneřádí to uvnitř, protože tam to bylo černé a celá paprika znehodnocená

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 17.6.2009 11:44

To dělají škvoři=vidličáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.12 (?), 17.6.2009 12:43

Vyštipování prvního květu na paprikách se týká hlavně velkoplodých odrůd ve skleníku, jako Meika, Bajka, Ozarowská a jiné obří odrůdy. Je pravda, že když se nevyštípne tak roslina roste mnohem pomaleji, málo větví a málo nasazuje nové květy a živí ten obří plod, ten ale zato naroste do obřích rozměrů. U normálních odrůd paprik pěstovaných venku či ve skleníku nemá vyštipování prvního květu žádný význam. Stejně ji sníte co nejdříve.Irena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 17.6.2009 13:41

Papriky jsou samosprašné, proto nemá smysl sázet je po dvou kvůli opylení. Co se týká otrhávání květů,   utrhnout jen skutečně první kvítek nemá valný význam. Sám otrhávám květy nejméně prvních 14 dnů až tři týdny po vykvetení prvního, tj i deset na jedné rostlině. Rostliny potom dostatečně zesílí a následná úroda je podstatně vyšší než když se na rostlinách nechají první plody.   Jen pro srovnání: výnos semen u rostlin paprik, u kterých byly první plody tři týdny otrhávané byl dvojnásobný než u neotrhaných,  tomu samozřejmě odpovídalo i množství plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika