sviluška na okurkách



host - 91.196 (?)
24.6.2020 11:48

A co brání tomuto s přihlédnutím k zájmu pěstitele prospěšnému tvorovi v přirozeném množení-tak, aby o tom sadař ani nevěděl? Je nejspíš choulostivý??

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 169.28 (?), 12.2.2020 15:54
To je drsný, ale ono prý záleží i na odrůdě, musí to být nějaká kvalitní odolná, jako třeba 'Purple Queen'. Nebo nejlépe superodolné takzvaně samonakvetací odrůdy které vykvetou už začátkem léta- například osvědčený 'VIP Taison Autoflower'. Dokud nekvetou tak na škůdce totiž nepůsobí, protože ty obranné látky- insekticidní terpeny, vypouštějí až na obranu semen. Předpěstovavá se klasicky s rajčaty. Jinak doporučuju z chemie Sviluška STOP.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kvadr - (7) - 246.98 (?), 23.2.2020 6:33

Omite byl TOP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.166 (?), 19.6.2020 11:33

Dobrý den, zkoušel jste někdo toho dravého roztoče? Už jsem to málem pocákal chemikáliema ale tohle bych možná ještě zkusil. Semena indické konopí nikde nejsou k sehnání, ale to bude taky spíš jen prevence, já už mám těch potvůrek příliš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.249 (?), 19.6.2020 17:22

Dobrý den. Zkoušel jdem ho loni ale bylo na něj moc vedro a pak sviluška byla přemnožená tak to moc nepomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 19.6.2020 20:47

dravý roztoč se při teplotě nad 24° přestává množit, zatímco sviluška až při 30°. Další nepříjemná věc je, že roztoč nikdy nevyhubí všechny svilušky, protože tím by kvůli nedostatku potravy zahubil sám sebe. Následně pak při déle trvajících vyšších teplotách získá sviluška převahu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 253.102 (?), 24.6.2020 7:25

V Biocontu jsem objevil další zajímavost, za pokus to možná stojí i když tento je spíš do zahrady... ty ceny už jsou docela přijatelné :)

Dravý roztoč Typhlodromus pyri usnadňuje péči v sadech či vinicích nejen profesionálům, ale čím dál víc je s oblibou vysazován i v našich zahradách. Roztoč Typhlodromus pyri je velký asi 0,6mm, napadá škodlivé roztoče, ale i larvy třásněnek a jiný drobný hmyz. Pokud nejsou k dispozici škůdci, dokáže se živit pylem nebo dlouhodobě hladovět. Jedna samice za den vysaje asi 8 dospělých svilušek nebo až 320 hálčivců.

Jeho velkou předností je, že si ho na rostliny aplikujete jednou a tím na ní založíte populaci, která vám bude pomocníkem při regulaci výskytu nezvaných svilušek, vlnovníků a hálčivců, a to po spoustu let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 24.6.2020 11:48

A co brání tomuto s přihlédnutím k zájmu pěstitele prospěšnému tvorovi v přirozeném množení-tak, aby o tom sadař ani nevěděl? Je nejspíš choulostivý??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 24.6.2020 11:51

...na mysli mám samozřejmě T.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 24.6.2020 13:26

tak před 15 lety jsem dravého roztoče kupoval, ale 100% účinný nebyl nikdy, jak jsem popsal výše a každý rok šla jeho cena nahoru. Tak jsem si koupil místo toho litrovku Omite. Když se sviluška objeví, zabalím všechny budoucí okurky 5cm a větší do papírových nebo mikrotenových sáčků a teprve pak rostlinu postříkám, nechám zaschnout a pak zas sáčky odstraním. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.232 (?), 28.6.2020 8:00

Nejdůležitější je prevence, svilušky nemají rády vlhko a odpuzuje je vůně kvetoucích aromatických rostlin nejznámější je indické konopí a lilík mochyňovitý. Malé množství svilušek je možné zvládnout postřikem z rostlinných aromatických olejů. Únosný počet svilušek pomáhá udržet dravý roztoč, mnoho lidí je s jeho vlivem ve skleníku velmi spokojeno. Bohužel ale nevyhubí všechny. Pak pokud dojde trpělivost přichází na řadu chemie. Svilušky jsou ve sklenících častou nepříjemností, ale při pravidelné poctivé péči o skleník a prevenci zase takový problém nejsou. Do některých skleníků babiček a dědečků ani nepáchnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika