Soudečkové tyčkové rajče do skleníku - jakou odrůdu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?) 
20.5.2012 15:47

Jistě nejranější odrůda je Stupické polnéí rané, to mám odzkoušené. Jinak je to jedna z nejranějších světových odrůd, pěstuje se pod názvem Stupice. Pokud jde o Gardener´s delight, tak mám tři sazenice vysazeny a po sezóně budu moct podat informace. Pochopitelně moje hodnocení bude subjektivní.

       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 16.163 (?), 21.5.2012 16:58

Pro specifické požadavky na chutě a tvary by jistě bylo vhodné zabrousit do zahraničí na zde již známé a zmiňované weby, kde výběr je ohromující a nesrovnatelný s produkcí našich firem. Nenároční pěstitelé si vyberou i z těch několika našich druhů,, ale tou třešničkou na dortu je množství ruských odrůd, ze kterých si jistě musí vybrat každý. Sice soudruzi někde udělali chybu, když mi poradili stříkat pomrzlá rajčata odvarem z cibulových šlupek,(tím nenarážím na Vás, pane Mirku, již jsem ten nápad četla, když jsem hledala v estonsku), ale jejich sortiment je bezkonkurenční. Jen ještě zmíním rajče Sub arctic plenty, to je považováno za nejranější světovou odrůdu. Nevím, zda je to pravda, ale chuť má dobrou, aromatickou, sladkokyselou, středně velké, červené rajče, nepraská, polovysoké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 20.5.2012 18:00

Odrůdu Parto neznám ale dle Vašeho popisu bude Pedro, se kterým mám zkušenosti, něco podobného. Aby mělo kvalitu soudkového rajčete Roma, tzn. nepraskalo a bylo pevné, tak je to na úkor supermarketové chuti. Zkuste si někdy koupit v obchodě rajčata Roma, přestože jsou ze skleníků tak jsou dobrá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 20.5.2012 21:22

Rajče Pedro není rajče vyšlechtěné firmou Semo.Také jsem ho jeden rok pěstoval- nic moc. Jinak rajčata Tipo, Torino, Parto a Bejbino jsou rajčata jak by se řeklo z jedné stáje (myšleno typu MSL)- toto uvádí firma Semo a měla by mít příjemnou chuť (možná jen reklama?). Asi tři roky jsem pěstoval spolu se Startem Torino a to mně vůbec nepřipomínalo rajčata ze supermarketu, pochopitelně chery rajčatům se její chuť nevyrovnala. 

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 21.5.2012 12:22

Ještě mne napadlo Mini San Marzano které letos poprvé zkouším ze semen vybraných z koupených plodů.

Jinak Vašim požadavkům by mohlo vyhovovat rajče Jury F1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 21.5.2012 17:42

Typ dobrý, děkuji. Jen kamenná prodejna v Bratislavě je pro mne "z ruky", asi 450 km, ale nějak to zkusím. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 2.6.2012 22:31

A co Stupické skleníkové? To jste nezkoušel? Viděl jsem, že semena jsou opět v prodeji. Sám s nimi pochopitelně nemám zkušenosti (nemám skleník). 

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 4.6.2012 9:20

Samozřejmě zkoušel. Pěstuji je v omezeném počtu - předností je tenká slupka a velmi dobrá chuť, naopak má i dost nectností, takže nejsem jeho fanda. Rozdíl mezi skleníkovým a "neskleníkovým" jsem nepozoroval, každý rok koupím to, co právě mají. Letos má bohatou násadu, první plody jsou velké asi jako pingpongové míčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 4.6.2012 14:57

Já jsem měl vždycky pocit, že Stupické skleníkové má větší plody, a že Stupické polní rané je odrůda polodeterminantní pěstovaná na více výhonů. U Stupického skleníkového je uváděna velikost 60-65 g.

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 4.6.2012 18:55

Pěstuji rajčata už dlouho pouze ve skleníku a zásadně na jeden výhon - řidší porost lépe odolává plísni. Výsledkem je, že většina tyčkových odrůd má už výšku více než 150 cm a brzo polezou okny ven, nebo je budu všelijak tvarovat. I Stupické už je vysoké. Takže skleník asi způsobuje to, že nerozlišuji, které Stupické mám. Ale možná, že příští rok rozdíly otestuji pokusem s oběma odrůdami. Velikost plodů je hodně nevyrovnaná - od velkých až po malé, to je jedna z vlastností, která mi trochu vadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika