Seminka s vlastni zahradky



rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?)
10.9.2012 12:25

Není to až tak jednoduché.Od otce dostanete polovinu celkových informací/genů/ a do matky také, takže vznikne sada sice kompletní, ale není 

zajištěno, že právě z té F 1 = první filiální generace - se vyberou ty žádoucí sady chromozomů. Ono se dědí 3:1 pokud jde o F1,při F2  je to 1:2:1 - jeden červený hrách+ bílá hrašice = 1 potomek bílý,2 růžové,1 červený.Je to velmi zvulggarizované, ale uvádím to jako doklad toho, že máte větší pravděpodobnost, že vám z toho vyleze to stejné, nebo hodně podobné F1. Já to taky dělám a mám pocit, že to musí být podvod s tím F1,protože zvlášť rajčata - tmavé oválky jsou rok od roku tmavší a sladší.

Kašlete na genetiku, kdoví,co tam výrobce nasype.Věřím pouze té statistice, kterou si zfalšuji samawink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 7.3.2012 19:18

Spíš se bavím, ale jinak máte pravdu- netkaná svařovaná.

                 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 9.9.2012 19:49

Tak jsem si napěstoval semena těchto odrůd-Rio Grande, Napoli, Principe Borghese, SM Gigante, SM Lampadina a SM nano. Chtěl jsem ještě další, ale nebyl jsem úspěšný.Sáčky jsem nejprve dával na první vijan květů před rozkvětem- v tomto případě jsem byl úspěšný. Později v létě jsem se snažil napěstovat semena jiných odrůd, ale květy se mně v sáčku uvařily a nebylo z toho nic.

Sáčky z netkané folie, které jsem si vyrobil (velikost cca 14x20 cm) byly malé a šňůrka kterou jsem přivazoval sáček k základu vijanu byla neohebná  (špatně se vázalo zejména u keříčkových rajčat). Při sdělávání sáčku z vyvinutých plodů se mně často ulomily ty největší plody (chtěl jsem, aby sáček byl na více použití). Poslední odrůdy jsem už jen ustřihl dno sáčku a nechal jsem torzo sáčku na vijanu. Za vyšších teplot je sáček z netkané textilie nepoužitelný. 

To jsou mé letošní zkušenosti s pěstováním semen nehybridních odrůd. Na příští rok si připravím sáčky dvojnásobné velikosti rajčat.

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 10.9.2012 12:25

Není to až tak jednoduché.Od otce dostanete polovinu celkových informací/genů/ a do matky také, takže vznikne sada sice kompletní, ale není 

zajištěno, že právě z té F 1 = první filiální generace - se vyberou ty žádoucí sady chromozomů. Ono se dědí 3:1 pokud jde o F1,při F2  je to 1:2:1 - jeden červený hrách+ bílá hrašice = 1 potomek bílý,2 růžové,1 červený.Je to velmi zvulggarizované, ale uvádím to jako doklad toho, že máte větší pravděpodobnost, že vám z toho vyleze to stejné, nebo hodně podobné F1. Já to taky dělám a mám pocit, že to musí být podvod s tím F1,protože zvlášť rajčata - tmavé oválky jsou rok od roku tmavší a sladší.

Kašlete na genetiku, kdoví,co tam výrobce nasype.Věřím pouze té statistice, kterou si zfalšuji samawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.163 (?), 6.11.2012 9:13

Sklidila jsem plody podnožové tykve Sprinter F1.Byly to takové nevzhledné tmavě zelené, hrbolaté, kulaté v průměru asi 20 cm tykve, s tlustým řapíkem. Semen v nich bylo poměrně málo, a jen několik jich bylo plných, ostatní jen slupky. Měla jsem letos na Sprinteru melouny, sklizeň byla opravdu bohatá, rozhodně lepší než dosud na fíkolisté. Tak chci jen tak pro sebe porovnat příští rok podnož original a přesev hybridu. Zvědavost je silná. Vlasta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sazenice-brno - (2) - 71.212 (?), 11.1.2013 13:46

Pokud budete pěstovat pořád ze semen plodů z předešlých let neustále, může se stát po několik letech, že budete mít odrůdu jinou, než původně, to je základ genetiky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.143 (?), 11.1.2013 19:31

Pokud budete pěstovat pořád ze semen plodů z předešlých let neustále, může se stát po několik letech, že budete mít odrůdu jinou, než původně

Platí to pro hybridní odrůdy, ja pěstuju 30 let nehybridní odrůdy rajčat pořád z vlastních semínek a výsledky jsou stejné. 

Miloš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.163 (?), 12.1.2013 9:50

Velmi by mě zajímalo, kde jste nakoupili San Marzano F1, které uvádíte na svých stránkách.  Pokud je mi známo, tak žádný z druhů SM není prezentován v F1. Buď máte opravdu specielní zdroje osiv, nebo jen obyčejně klamete neznalé spotřebitele? Prosím sazenice-B aby mi odpověděly, jistě to nezajímá jenom mě. Děkuji Vlasta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 12.1.2013 11:03

Nevím jestli dotaz byl směrován na mne, ale rád odpovím: San Marzano stejně jako mnoho jiných odrůd je vděčným genetickým základem pro tvorbu hybridních odrůd. Ve světě je jich nabízeno několik, snad s lepšími vlastnosmi než nehybridní druhy.

U nás na přelomu let 2011 a 2012 dala firma SEMO do prodeje San Marzano Corsaro F1. Asi po dvou měsících byla semena vyprodána, a protože firma nebyla schopna dodat další semena této odrůdy, tak dovezla nehybridní San Marzano Gigante (toto je zhruba jejich vyjádření z jejich webu). Pozůstatkem na toto hybridní rajče jsou sáčky s nápisem hybridní SM. Pochpitelně firma využívá z ekonomických důvodů sáčky vyrobené pro Corsaro a na zadní straně, kterou si tiáskne sama na vyrobené sáčky tiskne u údajů o odrůdě NEHYBRIDNÍ.

                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.163 (?), 12.1.2013 14:17

Dotaz směřuje k pisateli "semena-brno", který v nabídce na svém webu uvádí SM F1, (nikoliv Corsaro), a u něj dokonce tvrdí, že to je raná odrůda. Ani jeden údaj neodpovídá skutečnosti.  Proto bych ráda znala jeho reakci.   Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.163 (?), 14.1.2013 9:34

Oprava, má být "sazenice-brno", ale stejně se ke svému autorství nehlásí. Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika