Sazenice rajčat jdou do květu



host - 77.211 (?) 
6.4.2011 15:01, zobrazeno: 15658x

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. 22. února jsem vysela semínka rajčat. Jsem začátečník a poprvé si pěstuji sadbu doma.  Sazenice rajčat už začínají jít do květu a jsou velké cca 35 - 40 cm. Nevím co dělat. Jestli je dát už ven, ale bojím se že mi všechny odejdou. Budu ráda za každou radu. Děkuji.

Kořánová


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 76.254 (?), 6.4.2011 15:34

Nevím, kde a v čem je máte, ale já bych je postupně otužoval, tj. přes den vynesl ven a pozorně hlídal předpověd nočních teplot, jestli je večer hodím domů nebo je venku už i nechám - někde u zdi apod., případně pod textilií. zase záleží, kam je budete sázet - já je v Polabí do foliovníku dával už několikrát kolem 20.04. a případně s pomocí netkané textilie se jim nikdy nic nestalo. Jinak teda ale sít 22.02. a 06.04. mít květy, to musím přiznat, že se mi nikdy nepovedlo. Jinak že jsou vysoká to nevadí, můžete je potom dát třeba 1/3 nebo 1/4 do země-šikmo, pustí si kořeny... Kdybyste mi chtěla dělat sadbu tak se ozvěte:-))) Jaká je to odrůda? Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.211 (?), 6.4.2011 19:06

Mám je v půllitrových kelímkách od piva, za oknem doma. Dnes jsem je teda přendala do stodoly k oknu. Sázet budu rovnou ven, bydlím na úpatí Krušných hor. Tak co kdybych je tak za 14 dní zasadila na záhon a přikryla je net.textílií nebo igel.pytlem? Fóliovník nemám.   Díky moc za rady. odrůda je to start F1, chery Cherolla a Hana.  na květ mají skoro všechny tyto odrůdy. Zasadím je jak radíte 1/4 na šikmo do země. Aja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.64 (?), 6.4.2011 19:31

Je začátek dubna, do výsadby zbývá více než měsíc. Za tu dobu narostou do metrové výše.  Můžete sazenice nad prvními pravými listy odstřihnout a vršky nechat zakořenit ve sklenicích s vodou. Z původních sazenic vyrazí nově rostoucí rostliny a vršky zakoření během týdne. Získáte dvojnásobný počet sazenic o rozumné výšce pro výsadbu. Květy na sazenicích ponechejte, získáte rannější úrodu. Můžete potom improvizovat s předčasnou výsadbou poloviny sazenic, aniž při nečekaných mrazech,  celou výsadbu ztratíte. Už jsem takto rozmnožoval sazenice z původně malého množství semen, vím o čem píšu. Nezapomeňte odstrańovat zálistky - pěstujte rostliny na jeden terminál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.45 (?), 10.5.2017 9:47

Zdravim Honzo, ja mam tez ten problem.Zasila jsem zacatkem brezna a ted mam pul metrove nektera i pres vysoka rajcata a taky maji kvety. Mela jsem je na parapete u okna takze sli rychlosti blesku.Delala jsem to po prve takze je to videt, ze takhle asi ne a priste je dam mimo oknp. Mam odrudy malinove velke tak uvidime.Budu tedy sadit hodne hluboko jak jste radil. Tak snad z toho neco bude :) Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 10.5.2017 9:56

Aby rajčata zbytečně moc před přesazením nerostla, dávám je do menších kelímků, ale hlavně je mám už asi měsíc venku. Domů jsem je přenášel jen dvakrát. Před 21.4. asi na tři noci a potom včera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roan74 - (9) - 81.164 (?), 7.4.2011 21:47

ak mate parenisko alebo skleník vysoký aspon pol metra, môžete dať rajčata von už teraz. Ja už mam sadeničky vonku od minuleho tyzdna v parenisku a nerobi im to žiadny problem. Mrazy do -3 stupne v pohode zvládnu aj v parenisku (tam taká teplota nebude).. Ak také parenisko nemáte, tak si ho môžete kúpiť, alebo vyrobiť. Rast sa v parenisku veľmi spomalí a navyše sa sadeničky otužia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 8.4.2011 9:54

Cez den vetrat a pripadne aj clonit. Hlavne v take dni ako bolo vcera 26 st. C!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika