Sazenice okurek jdou již teď do květu



host - 100.198 (?)
18.3.2018 7:56

Semena pro získání sazenic nakládaček pro výsadbu na venkovní záhon po zmrzlých vysévám kolem poloviny dubna. Sadbu dělám v bytě, při příznivějším počasí vynáším na balkon. Vysévám odrůdu Charlotte, přerostky používám i na salát, salátovky již nepěstuji. V některém časopisu Zahrádkář z minulého režimu někdo pěstoval okurky na jižním oknu nad topením - místo záclony měl provázky na nich se táhly a plodily salátovky, byla tam i fotografie. Dnes pokud by to manželka akceptovala by to šlo modifikovat čedičovou vatou s živným roztokem... Pěknou neděli

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 110.134 (?), 15.3.2018 17:44, zobrazeno: 4214x

Sazenice okurek mi již teď nasazuji květy. Jsem začátečník, tak nevím, zda není moc brzy. Co s tím? Poradíte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 16.3.2018 16:46

A kde je máte? Jak jsou velké? Když se za první republiky pěstovaly ve sklenících, tak se v zimě musely opylovat. Takže jestli mají sílu a vy prostor pro pěstování, vzhůru do toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 230.10 (?), 16.3.2018 17:44

Málo informací. Obecně - okurky seji v půlce května.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.230 (?), 17.3.2018 9:34

Málo informací - jaké okurky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.198 (?), 18.3.2018 7:56

Semena pro získání sazenic nakládaček pro výsadbu na venkovní záhon po zmrzlých vysévám kolem poloviny dubna. Sadbu dělám v bytě, při příznivějším počasí vynáším na balkon. Vysévám odrůdu Charlotte, přerostky používám i na salát, salátovky již nepěstuji. V některém časopisu Zahrádkář z minulého režimu někdo pěstoval okurky na jižním oknu nad topením - místo záclony měl provázky na nich se táhly a plodily salátovky, byla tam i fotografie. Dnes pokud by to manželka akceptovala by to šlo modifikovat čedičovou vatou s živným roztokem... Pěknou neděli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 177.174 (?), 18.3.2018 8:02

Jaký je důvod k předpěstování nakladaček? Já vždy seju rovnou do záhonu, sklízím a nakládám hromaday okurek během července. Vzhledem k tomu, že se jedná o nakladačky k nakládání, přijde mi předpěstování zbytečně pracné a bezdůvodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.198 (?), 18.3.2018 8:16

Dobrý den, můj jediný důvod pro pěstování sazenic nakládaček, ale podstatný jsou slimáci. Klíčící vysetou okurku ihned po vyklíčení "ustřihnou", to, že semena vyklíčila poznám jen podle kousku stonku u země, blížilo se to 80-100%. U vysazených sazenic slimáci totálně zničí jen do 3% sazenic - ty už jim tolik nechutnají. Takže tak. Vypěstování sazenic a jejich výsadba je samozřejmě práce navíc nicméně u mě nutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika