Růst vodních melounů



host - 107.17 (?)
5.8.2020 11:40

Aby rostlina melounu vytvořila plod a udržela ho, potřebuje být dostatečně silná a rozrostlá do šířky 4-5 metrů, což podle fota není. Používám také mobilní pařeniště na přirychlení melounu a stav Vašich rostlin odpovídá tak datumu 10. června u mně, kolem 20. června jsou melouny tak rozrostlé, že se se musí pařeništní okna úplně oddělat.Máte zpoždění ve vývoji rostlin skoro 2 měsíce, něco jde na vrub letošního špatného ročníku a zbytek musíte příští rok vylepšit.Hlavně vyset melouny a podnožového Sprintera již koncem března, tzn. udělat si kvalitní roubované sazenice a vysazet do pařeniště cca 20. května 60-80cm vysoké sazenice, velká vrstva hnoje, slepičince, 2x týdně zálivka apod. Pěstuji melouny v chladnější podhorské oblasti, v současnosti je můj porost melounů široký 7 metrů, největší Lajko má asi 20 cm. Bohužel letos je to bída, jiné roky jsem už v tuto dobu sklízel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Johny - (1) - 103.220 (?), 4.8.2020 19:43, zobrazeno: 1474x

Zdravím,

rád bych se zeptal, zda by mi nebyl někdo schopný poradit, proč mé vodní melouny vždy zůstanou velké jen cca 2-3 cm a poté odumřou? Je to tím, že nebyly např opýlené? Všiml jsem si, že kolem nich nikdy nelétal žádný hmyz. Na několik melounů jsem zkusil přenést pyl i manuálně, ale stále stejný výsledek. V příloze přikládám několik fotografií. Předem děkuji za rady.





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.177 (?), 4.8.2020 22:22
Tento rok sa aj u mňa nevyvíjajú niektoré melóny, jednoducho odpadnú a to som ich aj priopeľoval. Samozrejmosťou je dostatočná vlhkosť pôdy, keďže sa zdá, že ich máte nadokryté. Skúste prihnojiť Kristalonom plod a kvet, na jednom šlahúni (vetve) nechajte len jeden plod, po rozkvitnutí samičieho kvetu, vetvu, na ktorej vyrástol, zaštiknite na konci. Niektorí pestovatelia radia nedotýkať sa maličkých melónov. Samičie kvety kvitnú len asi dva dni, najlepšie je opeľovať okolo poludnia aby neboli samčie kvety mokré od rosy. Samčí kvet musí uvolňovať peľ, jednoducho ho odtrhnite, otrhajte aj lupienky a prejdite tyčinkami po blizne samičieho kvetu. Vhodnejší je aj peľ z inej rastliny ako z materskej. Dušan
Odroda Rosario
Odroda Rosario
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.17 (?), 5.8.2020 11:40

Aby rostlina melounu vytvořila plod a udržela ho, potřebuje být dostatečně silná a rozrostlá do šířky 4-5 metrů, což podle fota není. Používám také mobilní pařeniště na přirychlení melounu a stav Vašich rostlin odpovídá tak datumu 10. června u mně, kolem 20. června jsou melouny tak rozrostlé, že se se musí pařeništní okna úplně oddělat.Máte zpoždění ve vývoji rostlin skoro 2 měsíce, něco jde na vrub letošního špatného ročníku a zbytek musíte příští rok vylepšit.Hlavně vyset melouny a podnožového Sprintera již koncem března, tzn. udělat si kvalitní roubované sazenice a vysazet do pařeniště cca 20. května 60-80cm vysoké sazenice, velká vrstva hnoje, slepičince, 2x týdně zálivka apod. Pěstuji melouny v chladnější podhorské oblasti, v současnosti je můj porost melounů široký 7 metrů, největší Lajko má asi 20 cm. Bohužel letos je to bída, jiné roky jsem už v tuto dobu sklízel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.29 (?), 5.8.2020 16:08

Co se týká toho opylení, někdy se podaří opylit květ napoprvé, někdy ne a někdy vůbec, a to i hmyzu. Pokud se včelám nechce, tak je dobré květ opylovat opakovaně, třeba za půl hodiny znovu. Je také dobré použít pyl z jiných odrůd či rostlin- jak už to tady zaznělo. Nejlépe dopoledne, kdy je v nově rozevřených květech pylu nejvíc (musíte ale vystihnou dobu, kdy v květu pyl je. Otevřený květ neznamená, že tam jsou i pylová zrna.). Odpoledne, hlavně při horkém počasí už většinou samčí květy odkvétají a už tam toho moc není. Záleží i na rostlině, zda je připravená plod uživit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika