Roubovaní melounu na indickou okurku



host - 32.66 (?)
20.3.2024 17:43

Dobrý deň máte niekto skúsenosť s vrúblovaním melónu na lagenáriu - bežnú lagenáriu ktorá sa predáva ako dekoračná tekvica napr- Lagenaria siceraria L. - Birdhouse Bottle? Zostala mi tu taká tekvica a uvažujem skúsiť vysiať jej semená na tento účel ale neviem ani zistiť či mohla byť prepelená od iných tekvíc ktoré som tu súčasne pestovala, cucurbita maxima a moschata. semená majú rovnaký typický tvar ako semená kupovanej lagenárie Ďakujem

MP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 131.131 (?), 19.3.2013 9:54, zobrazeno: 4270x

Zdravim, mate nekdo skušenosti z roubovaním dyne červene(sugar baby) na indickou okurku kalabasu. Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 19.3.2013 10:17

Kdyby zkušenosti někdo měl, tak to budou v první řadě šlechtitelé kteří se zabývají podnožemi na roubování melounů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 19.3.2013 17:36

V čem je ta okurka zajímavá? Co by melounům taková podnož přinesla za pozitivní vlastnosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.2 (?), 20.3.2013 19:35

Indická okurka je jeden z názvů lagenárie, takže to může zmást i zkušeného melounáře.Četl jsem, že jedna melounová podnož - Atlas je prý lagenárie. Tak to nebude dobré jen pro šlechtitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.250 (?), 20.3.2013 20:01

Ano, podnož pro melouny Atlas je z rodu lagenaria a díky šlechtění má s melounem kromě jíného i dobrou afinitu. Ovšem jak bude meloun srůstat s klasickou lagenárií, v obchodech, jak je již uvedeno výše, nazývanou jako indická okurka, je otazné. Stojí to za vyzkoušení. Já bych řekl, že by to růst určitě mělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.66 (?), 20.3.2024 17:43

Dobrý deň máte niekto skúsenosť s vrúblovaním melónu na lagenáriu - bežnú lagenáriu ktorá sa predáva ako dekoračná tekvica napr- Lagenaria siceraria L. - Birdhouse Bottle? Zostala mi tu taká tekvica a uvažujem skúsiť vysiať jej semená na tento účel ale neviem ani zistiť či mohla byť prepelená od iných tekvíc ktoré som tu súčasne pestovala, cucurbita maxima a moschata. semená majú rovnaký typický tvar ako semená kupovanej lagenárie Ďakujem

MP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika