Rajská jablíčka 2023



Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?)
8.1.2023 16:47

Jo, povytáhlé jsou jen trochu. Startky se mi líbily hned na první pohled. Jinak mě teď napadlo, jestli u těch povadlých rostlin nerupnul nebo se nezalomil v zemině zkroucený stonek, ale to by se mělo časem (zakořeněním) napravit. Pěstování je určitě relax a náklady na svícení jsou únosné. Každý koníček něco stojí, buď finance, nebo čas, či námahu, anebo všechno dohromady. Míra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 7.1.2023 22:22

Bingo! Uhod's.

Vytáhlé jsou, ale tak nějak přiměřeně podmínkám. A Startky mají docela silné stonky a vůbec vypadají docela v proporcích. Co říkáš? Samozřejmě jsem při přesazování utopil tolik stonku, kolik jen šlo, takže teď vypadají celkem nízké, ale ani tak nejsem moc nespokojen. Přičítám to tomu, že jsem jim hned, jak vystrčily hlavičku, rozsvítil. A pak i tomu, že jsem je týden po pikýrování začal zalévat Kristalonem zdravé rajče, ale dal jsem nejdřív třikrát tu NPK složku - tedy s dostatkem draslíku a málo dusíkem. Pak teprve N/Ca a jen jednou.

Teď zase experimentuju: ty na snímcích mají směs s přísadou Cereritu a síranu draselného. Nebudu je hnojit nejmíň dva měsíce. Ale ty později přesazené nedostaly do směsi nic a až se chytí (po týdnu), budu je zalévat tím Kristalonem. To víš, bavím se v tomhle počasí, jak se dá. Výsledky srovnám. A náklady na svícení i při těch nových cenách nepřesahují patnáct Kč denně. Cíga mne stojí 125. angry Ty LEDky jsou požehnání. Obyčejné 20W žárovky, 6500°K. Ty růstové modro-červené jsou už druhou sezónu v krabici.

Měj se.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.40 (?), 8.1.2023 6:56

Pekne sazenice kdy pocitate ze budete trhat prvni plody     vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 8.1.2023 16:01

Vašku, se vší úctou, ale už jste se na to ptal - 5.12.smiley

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 8.1.2023 16:47

Jo, povytáhlé jsou jen trochu. Startky se mi líbily hned na první pohled. Jinak mě teď napadlo, jestli u těch povadlých rostlin nerupnul nebo se nezalomil v zemině zkroucený stonek, ale to by se mělo časem (zakořeněním) napravit. Pěstování je určitě relax a náklady na svícení jsou únosné. Každý koníček něco stojí, buď finance, nebo čas, či námahu, anebo všechno dohromady. Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 15.1.2023 11:36

Tak radostná událost v rodině: Bejbino 1 má první plod (a kvete už i ve druhém patře). Foto je poněkud rozmazané, ale je tam vidět špendlíková hlavička. Na druhé fotce je celkový pohled na těch 7, co jsou u mne v pokoji. No a třetí fotka jsou Mandaty, které umně vyvazuji do spirály. Musím dát Evě T. plně za pravdu - rostou šíleně. Připomínají mi Crokini. Nebyl to dobrý nápad. Startky vypadají sice dobře, ale zatím neprojevují snahu kvést.

Milan HP

15.1.23 Plod Bejbino
15.1.23 Plod Bejbino
15.1.23 Celkový pohled
15.1.23 Celkový pohled
15.1.23 Mandaty
15.1.23 Mandaty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 22.1.2023 19:36

Pro hosta 81.144.

Spencera jsem ještě neměl, ale koukal jsem a má DTM 80, což znamená polopozdní. Proto nekvetou. Klidně je tedy dejte už do tepla (kolem 18°C) a zkuste jim přisvětlovat LED žárovkou. 20W není žádná díra do rozpočtu, jedna kWh vystačí na 50 hodin svícení, a na 3 rostliny stačí. Osvědčila se mi denní bílá. 6500°K. Je to tyčkáč, asi poroste dost do výšky. S tím bojuju vyvazováním do spirály. Viz foto. Já na doma používám co nejranější odrůdy. Bejbino mám letos poprvé a je o míle napřed i před Startkami. Maglia Rosa mi bohužel nevyšla. A ty Mandaty to jsou liány.

Milan HP

Datlové Mandaty, 15.1.23
Datlové Mandaty, 15.1.23
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 22.1.2023 20:16

Jak jsem psal, zastříhl jsem je co to šlo, abych je v růstu do výšky přibrzdil a ze zálistků vyrážejí znovu. Bud se to povede a nebo ne, u tří sazeniček není moc co řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 23.1.2023 9:12

Pak prosím dejte vědět, jak to dopadlo.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 27.1.2023 21:30

Tak začaly už kvést i Startky. A nejen to, většina mých rostlin už rozvíjí druhá a vyšší patra, ačkoliv jsou jen 70 - 80 cm vysoké. Přičítám to dostatku draslíku a dostatku směsi, ve které rostou. Troufnu si říct, že jsou v lepší kondici než kdy za ta léta předtím. Neodolám a přiložím fota. Jasně, jsem chlubílek.laugh

Milan HP

Plod Bejbina dnes
Plod Bejbina dnes
Boční pohled
Boční pohled
Čelní pohled
Čelní pohled
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 28.1.2023 8:53

Milane, vypadají fakt dobře, výška je až až, do jaké konečné výšky je chceš nechat? 

Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika