Rajče - postřik - prevence?



Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?)
16.7.2009 22:51

nerad to říkám, ale pokud už plíseň dorazila tak je většinou všechna snaha marná...

já zkouším už třetí jiný postřik a plíseň se šíří dál a nic to nechce zastavit...

Acrobat, Kuprikol, Dithane

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 145.195 (?), 16.7.2009 13:11, zobrazeno: 34912x

čím mám postříkat rajčata a proti čemu (mám namysli-černání, plísně a zda preventivně aco nebo až se něco objeví

mlčoch

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 16.7.2009 14:09
uz asi 3. či 4. rokem rajcata absolutne nestrikam a musim zatukat plisen se neobjevila, a dokonce ani letos pro tak vlhkem pocasi, nevim zda to je odrudami, ale hlavne se snazim, aby listy nebyly na zemi a take nezakryvaly vetsi listy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.6 (?), 16.7.2009 19:51
Ake odrody pestujes?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 18.7.2009 17:00
pestuji mnoho odrud, vsechny jsou ovsem tyckove, např.Zlatava, Spencer a take nekolik odrud s barevnymi plody-zelene, cerne,bile, zihane...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dadude - (17) - 6.150 (?), 16.7.2009 22:32

Taky bych měla dotaz - bohužel jsem dnes zjistila, že plíseň rajčat dorazila, rajčata jsou venku, už jsou některé červené, už jsme jedli. Myslíte, že se dají teď ještě něčím stříkat? Na nějakém tom Acrobatu proti plísni jsem četla, že ochranná lhůta je 21 dní, to mi přijde moc. Neexistuje něco bio?

Zatím jsem jen otrhala všechny napadené listy a plody a hodila to do popelnice.

Díky Dáda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 16.7.2009 22:51

nerad to říkám, ale pokud už plíseň dorazila tak je většinou všechna snaha marná...

já zkouším už třetí jiný postřik a plíseň se šíří dál a nic to nechce zastavit...

Acrobat, Kuprikol, Dithane

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.205 (?), 16.7.2009 23:24

Jak jsou chyceny plody, tak je to už špatné, Potřeba je stříkat preventivně. Doporučil bych RIDOMIL GOLD aplikovat, co nejdrive, má ochranou lhůtu jen 7 dní. Před tím samozřejmě posbírat zralá a téměř zralá rajčata.

Já jsem zatím 1x použil ACROBAT a před 5 dny 1x RIDOMIL GOLD, plíseň pomalu postupuje, a napadá spodní listy a zatím jsem nemusel vyhodit žádné rajče. Některé rostliny z vlastního výsevu jsou zatím úplně bez plísně. Salátovky jsou na tom hůře.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 18.7.2009 15:17
Já jsem stejného názoru, stříkat preventivně již od "mlada". Letos to bylo 3x Ridomilem Gold MZ Pepite a rajčata zatím v pohodě (vše moje přísada). Problém s plísní nastal u rajčat pod foliovým krytem (patrně špatné větrání). Tady jsem použil Acrobat a uvidím co dále - buď zabere nebo rajčata vytrhám. Vždy sadím nějaká rajčata pod foliový kryt, který má jen funkci "deštníku". Zálivku provádím do PETek přímo ke kořenům. Dále sázím rajčata i do velkých květináčů a to z toho důvodu, abych mohl v případě deštivého počasí schovat sazenice pod přístřešek z polykarbonátu. To se dá praktikovat tak do velikosti rajčat cca. 1 m. Zde sadím maloplodé odrůdy jako je Cherolla, Ildi, Bejbino, které rychleji dozrávají a k dnešnímu dni sklízím již asi měsíc (Břeclav). Klasická rajčata typu Tornádo nebo Pedro ještě ani nečervenají.
Cherolla a Bejbino
Cherolla a Bejbino
Ildi
Ildi
Fialový hnus!
Fialový hnus!
Tady to tak není vidět, ale leje jako z konve.
Tady to tak není vidět, ale leje jako z konve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.81 (?), 20.7.2009 17:44

Tak to je nádhera!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 20.7.2009 21:30
Foto foliového krytu (deštníku). V něm bohužel došlo k napadení rostlin plísní (že by špatné větrání, sousedství salátovek nebo dvě zakoupené sazenice?), venku jsou rostliny bez nákazy (3x preventivní postřik Ridomilem). Pod krytem jsem stříkl Acrobatem a vypadá to, že se plíseň dále nešíří. Ochraná lhůta Acrobatu je 21 dní, a tak sbírám zralá rajčata a likviduji je.
Bez názvu
Bez názvu
rajčata pod krytem
rajčata pod krytem
rajčata pod krytem
rajčata pod krytem
rajčata venku - Tornado
rajčata venku - Tornado
rajčata venku - Pedro
rajčata venku - Pedro
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika