Rajče keříčkové - pěstování jako tyčkové - nehoda



host - 41.2 (?)
4.8.2017 14:29

Zadavatel. Šejky jsem oporavdu trefil všechny. Jediné, jen a jen estetické, je různorodost tyčkových na záhonech. Ale taky to má něco do sebe. Vše zraje a jsem rád, že to nakonec tak dopadlo. Sweet ap. jsou báječné a zráli ještě dříve než Stupice. Šejky dozrávají teď ve velkém.  V příštích letech končím s rajčaty ve skleníku. Na krytém záhonu jdou o moc lépe.

A ty šejky vedené na tyčce ? - neuhlídal jsem. Týden se jim nevěnujete a oni Vám potvrdí, že jsou opravdu keříčkové a že Vaše snaha je marná. Mám je jak venku pod nebesi, tak v tunelu a měl jsem strach, že začnou první šířit plíseň. Naštěstí zatím klid. Pěkné řešení by jse mi líbilo zasazení šejků v kyblíku beze dna. No ale chuť mě zatím nenatchla (ještě nejsou pořádně zralé) a je to opravdu rajče na zpracování. Patrně příští rok nevysadím.
Přeji hezké dny           Lukáš smiley 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 41.2 (?), 19.6.2017 11:20

Zadavatel - zdravím Vás. Tak jsem při rozsazování oddělil Stupice, a čekal. Při výsadbě jsem prohlížel rozdíly a myslím, že jsem ty keříčkové Šejky vytřídil. Habitus rostliny byl stále nízký a nejvíce ze všech odnožoval. No uvidíme na plodech, zda jsem se trefil. Pro srandu jsem i mého snad poznaného šejka ve třech případech poslal po tyčce nahoru. moc se mu to ale nelíbý. Nechce do výšky a snaží se odnožovat seč to jde. Krásné jsou (a jsem moc rát, že jsem je po pádu výsevu zachránil) cherry rajčátka. Jsou poznat od ostatních. Mají krásné jemné okrouhlé listy, akorát nevím zda jsem zachránil SWet apetit, či Tomatobery. Halt uvidíme. Hezké parné dny

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 19.6.2017 15:12

Tomatoberry má tenké stonky a mladé listy u hlavního nervu žlutozelené. Ta chlorotická barva je nezaměnitelná.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 4.8.2017 14:29

Zadavatel. Šejky jsem oporavdu trefil všechny. Jediné, jen a jen estetické, je různorodost tyčkových na záhonech. Ale taky to má něco do sebe. Vše zraje a jsem rád, že to nakonec tak dopadlo. Sweet ap. jsou báječné a zráli ještě dříve než Stupice. Šejky dozrávají teď ve velkém.  V příštích letech končím s rajčaty ve skleníku. Na krytém záhonu jdou o moc lépe.

A ty šejky vedené na tyčce ? - neuhlídal jsem. Týden se jim nevěnujete a oni Vám potvrdí, že jsou opravdu keříčkové a že Vaše snaha je marná. Mám je jak venku pod nebesi, tak v tunelu a měl jsem strach, že začnou první šířit plíseň. Naštěstí zatím klid. Pěkné řešení by jse mi líbilo zasazení šejků v kyblíku beze dna. No ale chuť mě zatím nenatchla (ještě nejsou pořádně zralé) a je to opravdu rajče na zpracování. Patrně příští rok nevysadím.
Přeji hezké dny           Lukáš smiley 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika