Rajče Albertovské žluté?



Stránky: 1,  2   
GunnarSK - (26) - 154.39 (?) 
4.12.2010 23:33, zobrazeno: 17590x

Setkal jsem se s touto odrůdou, protože někdo koupil semena v Estonsku. Chtěl bych se zeptat, jestli je totožná s Romus kterou jsem koupil v polském internetovém obchodě, a zda někdo má zkušenosti. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
GunnarSK - (26) - 152.17 (?), 16.1.2013 21:13

Našel jsem tento opis na straně AEV

Popis: Rajče tyčkové (Lycopersicon lycopersicum) Albertovské žluté je žluté tyčkové rajče do fóliovníku i na záhon.

Výsev měsíce: únor až duben do truhlíku

Cenová skupina: M

Balení obsahuje cca 50 semen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.34 (?), 17.1.2013 7:58

Pěstovali jsme ho vloni poprvé a naposled (na poli), nechutnalo nám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 17.1.2013 8:48

to nam i chutnalo, ale velikost je malá na klasicke rajce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.214 (?), 20.1.2013 20:33

Vloni jsem jej pěstoval. Ve srovnání s ostatními drůdami chuťově propadlo. Žlutá barva je zajímavá, ale to je tak všechno. Podobná žluto-oranžová odrůda Zlatava, na kterou nedám dopustit, je chuťově o několik příček výše.  HONZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 20.1.2013 21:13

je to tak Zlatavam ac take plody jsou mensi, tak chut je perfektni a jako nejvetsi plus teto odrudy je to, ze nepraska a hlavne plody pri prezrani jsou pevne a daji se stale s chuti jist - v to, m tato odruda je snad jedina s podobnou vlastnosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 14.2.2013 11:50

to je škoda, že Alberovské není příliš chutné, ale pár rostlin určitě zkusím, mám žlu´táky ráda.Prý je ale tato odrůda dost odolná vůči plísni-nebo je to jen nějaká náhoda, bylo to v nějakém článku na netu.

Je vůbec ještě nějaká jiná tyčková velká žlutá odrůda? Jiné než Albertovské sem totiž nesehnala, a je to už dobře 8 let co sme žluté tyčkové rajské měli naposled, to byly bezejmené odrůdy koupené na trhu, tedy nějak se jistě jmenovaly, ale sháněla sem se po žlutých tyčkových, takže odrůdu mi nikdo nesdělil-a tenkrát sem po tom ani nepátrala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 16.2.2013 13:47

tak ještě možná budu mít ještě Yellow G.Ribbed, když to klapne, jsou to sice biftekáče, uvidím jak to bude v té žluté chutnat...

už to někdo měl, nebo je to úplná novinka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 28.3.2013 20:22

Osobne mi Albertovské žlté tiež nechutilo, ale dám mu šancu a jednu rastlinku pestujem aj tento rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 28.3.2013 20:36

spíš je problém ten, že klas.velikosti ve žluté barvě není moc českých odrůd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika