Rajčatový hokus pokus - průběh



mapri - (29) - 48.172 (?)
12.1.2018 14:34

Milane, už jsou vidět, tak snad to dotáhnou do prvních lístků.Svítit jim nebudu, půjdou pod střešní okno do chladnější místnosti. Vybrala jsem právě ty první keříčkové, které by se neměly tolik vytahovat do výšky.Potom je tak dvakrát přesadím, tím je mírně zastavím a budou sílit. Podle počasí na sadbu začínám na jaře otvírat okno a dávám je ven na balkon otužovat.  Zatím se mi to tak osvědčilo.Letos budu mít sazenic o polovinu méně(nebudu rozdávat, protože loni se mi na sazenice dostalo padlí a celá sezona tím byla poznamenaná).Zatím mám vyseté papriky cca 50 ks.To mi pro radost musí zatím stačit. Hodně zdaru v pěstování všem.Marie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 7.1.2018 16:23

Díky Evi, asi budou muset jít brzo do pytlů. Nevím, jak to vyjde časově, abych pak po nařízkování nesázel ven metrová rajčata. Zatím je to rychlejší než jsem předpokládal. Uvidíme.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 7.1.2018 20:42

7.1.18 Dodatek k reportu. Z výsevu 16.12.17 mi teď vzešla další dvě rajčata (Vitador a Bonset). Po dvaceti, respektive 22 dnech. Závěr: při setí pod povrch nesmíme být netrpěliví.  Proto jsou asi povrchové metody lepší: protože víme rychleji, na čem jsme.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mapri - (29) - 48.172 (?), 8.1.2018 16:57
Tak já taky budu trpělivá a ještě se nebudu dívat na semínka Darinky F1, které jsem vysela 1.1.a ještě nelezou, ač je každou chvilku tahám očima, jak jsem nedočkavá.Marie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 8.1.2018 21:49

Marie, po 7 dnech nemůžete ještě čekat reakci. Tedy pokud na ně nevidíte. Pokud vysejete na povrch, tedy do buničiny nebo na substrát, některá semínka už projeví viditelnou aktivitu. Ale v substrátu ji neuvidíte. Na to je moc brzy. Udává prodejce počet dní k vyklíčení u té Darinky? Moji Holanďané (Bonset a Vitador) ano a v obou případech 14 dní - a u dvou to bylo v reálu 20/22 dní. U těch Britů (Crimson Crush a Mountain Magic) je to pak 8 - 12 respektive 7 - 10. Ale navíc potřebují čas se prohrabat na povrch, což záleží na vrstvě nad nimi a jejich vitalitě. Troufnu si říct, že teprve tak po měsícije můžete odepsat. Ale nebojte, to se nestane. Kolik jste jich vysela?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mapri - (29) - 48.172 (?), 11.1.2018 21:33
Milane, zatím jsem vysela jenom pokusně a to 2 Darinky F1 a 2 Baby boomer F1, obě keříčkové, ostatních asi 30druhů budu sít později, do skleníku a nádob začátkem února (celkem cca 90 ks). Marie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 11.1.2018 22:01

A Marie, jak si vedou? Už vystrkují zobáčky? Budete jim přisvětlovat? Pokud ne, vyrobte jim alespoň odrazové plochy. Teď jsem poslal fotku jedné ze svých. Je to jednoduché a zlepšuje to světelné podmínky.

Co se toho klíčení týká, teď jsem zažil další překvapení. Jak jsem byl netrpělivý, odepsal jsem ta dlouho neklíčící a použil substrát tak jak byl do jiného kelímku. A včera najednou koukám a ze spodu toho kelímku leze rajčátko. A to jsem ten výsev dělal 16.12. Tak jsem ho opatrně vyndal tou dírkou a zasadil. No, kořínek jsem mu trochu utrhl, ale zdá se, že ho to ani zdaleka nezabilo. Ta Matka Příroda ale dokáže divy.

Já plánuju ty prosincové (ale i lednové) dát do pytlů s hlínou a pěstovat je doma za stálého přisvětlování. A ta keříčková jsou pro doma i vhodnější. Některé z nich nařízkuju, ale až později, abych to měl načasované na výsadbu ven v půli května. Tedy pokud bych neudělal ten pařníček na balkoně.

A Vy chcete ty únorové už na výsadbu ven nebo do skleníku?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mapri - (29) - 48.172 (?), 12.1.2018 14:34

Milane, už jsou vidět, tak snad to dotáhnou do prvních lístků.Svítit jim nebudu, půjdou pod střešní okno do chladnější místnosti. Vybrala jsem právě ty první keříčkové, které by se neměly tolik vytahovat do výšky.Potom je tak dvakrát přesadím, tím je mírně zastavím a budou sílit. Podle počasí na sadbu začínám na jaře otvírat okno a dávám je ven na balkon otužovat.  Zatím se mi to tak osvědčilo.Letos budu mít sazenic o polovinu méně(nebudu rozdávat, protože loni se mi na sazenice dostalo padlí a celá sezona tím byla poznamenaná).Zatím mám vyseté papriky cca 50 ks.To mi pro radost musí zatím stačit. Hodně zdaru v pěstování všem.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 12.1.2018 15:06

Marie, rozhodl jsem se připojit k rajčatům i papriky. Ale klasickou metodou, tedy semínka zasít tak, abych je mohl dát ven po Zmrzlých. Tak 15.5. Kdy myslíte, že je mám vysít? Vím, že paprikám trvá dosažení plodů déle než rajčatům. Není ještě teď brzo? 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 12.1.2018 20:37

Díky. Pustím se do toho.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 13.1.2018 17:46

Milane, zajímalo by mne jak ten tvůj pokus v současné době vypadá. Co za rostlinky máš, kdy a za jakých byly vysety a kde a jak rostou. Co se ti povedlo a co ne a co by mohlo být přínosem pro ostatní. Myslím tím vším takovou průběžnou inventuru.

                 Vladimír

PS.: Vím, že už jsi o všem psal, ale bylo by dobré kdyby to všechno bylo na jednom místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika