Rajcata - z jednoho dve



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?)
3.6.2020 8:38

Zakořeněné zálistky rajčat rostoucí okolo svých originálů vysazených ve skleníku koncem dubna. Takto si poměrně jednoduše vypěstuji násobky původních rostlin. Jde to rychleji, než v kelímcích a sazeničky stihnou bohatě zaplodit i na venkovních záhonech. Walter



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 175.210 (?), 13.5.2012 9:57, zobrazeno: 31015x

Dobry den, nekde jsem se tady docetla, ze tady nekdo ureze rajce v puli, kdyz je vysoke, da do vody, necha zakorenit a nasadi, to stare pry vypusti novy slahoun, hlavicku a tak dostanu rajcata dve a nebudou tak vysoka. je to pravda, opravdu se to tak dela. Cetla jsem to jen v rychlosti, tak si nejsem jista, jestli si to pamatuji spravne. Dekuji za rady. Prosim popiste, kde presne se to reze. Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.5.2012 10:02

Skutečně rajčata budou dvě, jedno bude pokračovat v růstu ze zálistku a to druhé z uřízlého vrcholu až zakoření, vysoká však budou stejně jako ta neseřízlá, jen budou vysoká o něco později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 13.5.2012 10:40

Každoročně mi nějaké ty zálistky uniknou pozornosti a narostou trochu víc. Mám dobrou zkušenost, že zálistky okolo 10cm vysoké stačí odlomit a zasadit do země do polostínu ve skleníku, či fóliáku a do 2 týdnů zakoření. Takto vypěstované nové rostliny ve skleníku, či fóliáku, ještě spolehlivě zaplodí. Takže, z jednoho rajčete klidně pět a více nových rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 15.5.2012 9:30

Delám to taky tak, ale pred zasazením zálistku ho dám na 3-4 dny do vody, vypustí kořínky a zakorení pak mnohem rychleji. Vzdy zacátkem sezony kdy rajcata mohutne bují mívám na zahrade v koute zavarovacku ve které permanentne trcí nejaké ty vetévky :) samozrejme ve výsledku mají zpozdení oproti normálním přísadám ale dve nebo i tri patra na tom do podzimu taky narostou a je to prakticky bez práce. Aby to za neco stálo má to cenu delat při přerostlých zálistcích od 20 cm dlouhých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 3.6.2020 8:38

Zakořeněné zálistky rajčat rostoucí okolo svých originálů vysazených ve skleníku koncem dubna. Takto si poměrně jednoduše vypěstuji násobky původních rostlin. Jde to rychleji, než v kelímcích a sazeničky stihnou bohatě zaplodit i na venkovních záhonech. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 175.210 (?), 8.6.2012 16:01

udelala jsem to tak, ale stalo se mi, ze se proste neprijala, jen jedno mensi. Takze pokud uriznu vrcholek prilis dlouhy, tak se neprijme, ze? Mela jsem dost dlouha rajcata, urizla jsem tak 30 cm. Musi to jit nejdrive do vody nebo to staci jen do hlivy a hodne zalevat? Jaky je vas postup?Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 175.210 (?), 8.6.2012 16:05

asi jsem to spatne pochopila, ja urizla a zasadila vrchol ne takovy ten bocni vyhonek... Takze vrchol ne, takove ty bocni, co se vystipuji?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.178 (?), 8.6.2012 16:30

Můžete i vrchol, ale teď už je docela pozdě. Já to dělala v dubnu, když mi přerůstala rajčata. Dala jsem vršek zakořenit do vody.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.178 (?), 8.6.2012 16:32

No a na tom zbytku vyrazí zálistek, který pokračuje jako nový vršek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 13.6.2012 9:48

Ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika