rajčata - rady pro začátečníky



Pepa-s - (12) - 0.34 (?)
18.4.2008 23:04

Ahoj Veroniko

Já nedávám kompost, ale vyházím rýhu asi dvace až třicet cm hlubokou na šířku lopaty a vyšlapu ji plnou koňského hnoje na vrch naházím slabší vrstvu hlíny a přikreju to černou textýlií, vyřežu díry a můžu sázet rajčata.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 76.88 (?), 20.5.2008 10:05

Mi se také osvědčil kupovaný zahradnický kompost v pytlích po 80l asi za 126.- Kč. Aplikace je napsána na pytli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.27 (?), 2.4.2008 21:29
Moc moc děkuji za takové podrobné rady. Snad to všechno zvládnu, nevypadá to tak složitě :-) Jen nevím, jak to vydržím do půlky května, to je ještě tak daleko a sluníčko tak pěkně už svítí a láká mě na zahrádku:-) No tak zatím budu shánět písek. Jen jedna věc mi není jasná, před zimou pořádně přerýt a na jaře potom doplnit kompost. No a v kompostu je problém, já moc nevím, co to obnaší, takový kompost. Moc se omlouvám za svoje absolutní neznalosti, ale jsem holt zatím zahradník v plenkách:-) Je to složité, založit kompost? A co to přesně obnáší? Ještě jednou moc děkuji za rady! Veronika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.4.2008 23:21

Veroniko, o kompostu už bylo na těchto stránkách mnohokrát povídáno, takže bych opakovala jen to, co zde napsalo již mnoho lidí.  Takže dejte si do vyhledávání slovo  "kompost" a zobrazí se vám všechno o kompostu. Určitě tam nejdete všechny správné rady.  Pokud ještě nemáte kompost, tak zatím použijte aspoň ten písek.  A nemyslete si, že jen vy se nemůžete dočkat - my všichni také, ale zrovna dnes nám počasí ukázalo, jak je ještě vrtkavé - takže ještě musíme počkat.   Zdraví - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.108 (?), 10.4.2008 10:54

Veroniko, s tím kompostem to moc neřešte.Pokud máte zahrádku, určitě máte také trávu a ta se seká.Takže dobrý odpad.Z kuchyně jsou také některé zbytky.Myslím slupky od brambor, okrojky zeleniny.Když to budete dávat všechno na kupu, která bude mít na spodu trochu větviček a prohodíte vrstvy hlínou, i tou jílovitou, bude to docela dobré pro vznik slušné kompostovky.A taky tam dávejte, co shrabete, ostříháte,otrháte na zahradě.Tak kompostovce zdar!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pepa-s - (12) - 0.34 (?), 18.4.2008 23:04

Ahoj Veroniko

Já nedávám kompost, ale vyházím rýhu asi dvace až třicet cm hlubokou na šířku lopaty a vyšlapu ji plnou koňského hnoje na vrch naházím slabší vrstvu hlíny a přikreju to černou textýlií, vyřežu díry a můžu sázet rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 30.141 (?), 19.4.2008 10:57

Zdravím všechny zahrádkáře začátečníky. Přečetla jsem si tu, co jsem nevěděla.Je fajn, že zkušenější poradí. Moc děkuji a přeji hodně úspěchů a radosti z pěstování.Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.218 (?), 20.4.2008 17:50

dobrý den

zasadil jsem si letos poprvé semínka rajčat za okno.Krásně vyšly jsou už asi 25cm.vysoké.Ale od spodu mi vadnou listy, jsou tak trochu tečkované a prusvitne. Nevíte co by to mohlo být.Žádneho škudce jsem tam nenašel.Co dělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 20.4.2008 20:53

Vyhnané rostliny přesaďte tak, aby byly až na dně přesazovací nádoby, či na místo určení pomalu celé do půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 28.4.2008 10:12

Tak rajčata jsou venku na záhoně (polabí). Mrznout už nebude (doufám) 

Martin 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.4.2008 20:29

Já jsem to nevydržela a také jsem je dnes dala ven. Ale ve skleníku mám v zásobě další sazenice, kdyby přeci jen zmrzly. Také doufám, že už mrznout nebude. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika