Rajčata pro sezónu 2015



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 173.17 (?)
10.4.2015 9:57

Jen pozor ráno na teploty, nemělo by být méně než 5-6 °C a také na přímé slunce aby se nepopálily-  otužovat postupně- začít dvě až tři hodiny, atd.

                          Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
leslie - (1) - 29.182 (?), 9.4.2015 9:37

Dobry den, v prvom rade dakujem vsetkym prispievatelom za velmi cenne informacie, ktore som tu nasiel ohladne pestovania paradajok. Tento rok je treti rok co sa venujem pestovaniu paradajok a je to prvy rok ked skusam aj v zahrade, ktoru mi dala svokra k dispozicii. Dva roky som pestoval paradajky na balkone. Boli to krickove odrody Rentita, Bajaja a este jedna "no name" tyckova.

K tej odrode Bajaja by som len chcel podotknut, ze mna nenadchla jej chut - nie velmi sladka, supka velmi tvrda, ale je to cisto subjektivny nazor. Co sa tyka rodivosti tak to neviem ci na rastline bolo cca 500 plodov ako uvadza vyrobca, ale boli velmi pocetne. Na balkone samezrejme nikdy nie su presne take podmienky ako v zahrade i ked sa snazim co najviac priblizit - velke samozavlazovacie nadoby aspon 20 litrov substratu. Urodu som mal, ale vcelku slusnu.

Rentitu tiez uz nebudem pestovat, lebo plody su takmer az podpriemernej chuti- nieco ako zo supermarketu a moj ciel je vypestovat nieco co ma aspon chut ako paradajka :-).

Kedze tento rok mam k sipozicii aj zahradu tak som sa rozhodol pre odrody (semienka som kupil skor ako som sa dostal na toto forum :-)) Citrina, Perun, Goldkrone, Spencer, Cherry Roma a tie "no name" z minuleho roku. Podla reakcii uz asi tusim, ze Citrina a Perun nebola najlepsia volba, ale uz ked rastlinky tak pekne rastu skoda ich vyhodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 9.4.2015 11:20

Jako dárek jsem dnes dostala 25 semen shirley f1, chtěla bych skusit aspon 5 ks zasít, je ještě vhodná doba na předpěstování?? Děkuji za odpověd Mili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 9.4.2015 18:04

díky za reakci k Bajajovi, Citrína a Perun nejsou spatne, ale maji ale, treba Perun je raný víc než konkurenční odrůdy, Citrína naopak dost pozdní, vijany ma velike a s mnoha plody jenze jsou jen tak 3, které dozrají, zlute vetsi velikosti mi zde chybi, protoze Albertovske me teda nenadchlo, Romus zkusim, ale asi to nebude zadna hvezda..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.131 (?), 9.4.2015 20:47

rajčata je možno v pohodě ještě zasít-také sem včera jednu zapomenutou dala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.12 (?), 9.4.2015 22:10

Ja take dneska zasel 53 semen Philovita F2. Myslim, ze v klidu vse stihnou bez problemu. Ale mame jizni okna, budu jim pres noc svitit zarivkou a za 2-3tydny je soupnu do skleniku, takze budu malinko "podvadet" :)

Jsem zvedavy, kolik z tech rostlin se dozije dospelosti. Jak jsem predeslal, tyto kytky budou slouzit pro me pokusy o dehybridizaci teto odrudy. Proto budu jakykoliv naznak slabosti behem sezony trestat nemilosrdnym vytrzenim kytky ze zeme. Stale bych ale rad, aby ke konci sezony, kdy budu testovat odolnost odrud vuci nemocem bylo z ceho vybirat.

Mimochodem, rozhodl jsem se, ze nez odeslu tento prispevek, pogooglim, jestli uz to nekdo nezkousel (dal jsem do googlu Philovita F2). Hned prvni link je nejake PDF, kde je popsan pokus. Je to nejspis v italstine. Vypada to, ze nadeje existuje. Strojovy preklad prikladam nize:

"Kromě toho, některé rostliny Philona F2 a F2 Philovita prokázaly dobrou odolnost plíseň v roce 2012, jsme získali v minulosti, aby v této strategii pokračovat stabilizace ("dehybridization"), které by mohlo vést k pevné kmenů na dobré úrovni odolnost proti plísním. Rostliny v F2 v roce 2012 tedy bude nahrazena v roce 2013 by Rostliny F3."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 138.12 (?), 9.4.2015 22:29

Koukam, ze jsem nebyl prihlaseny. Jo a jeste jeden poznatek. Ta dve rajcata, ze kterych jsem bral F2 seminka, byla chutove uzasna. Myslim si ale, ze to mohlo byt tim, ze jsem je nechal nechal trochu vic uzrat pred konzumaci (vyberem semen).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?), 9.4.2015 22:58

Tak tady je moje zahrádka. Vůbec si nedovedu představit, jak to všechno udržím v obýváku ještě něco přes měsíc (budu sadit vše jen na balkon). Zvlášť děvočka je nějaká vytáhlá, tak jsem zvědavá, jestli to bude originál nebo nějaké překvapení. Některé rajčata mají přes půl metru a jiné sotva deset cm. Mám 19 odrůd, převážně převislýchnebo balkonových keříčkových rajčat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 173.17 (?), 10.4.2015 3:54

Asi by to chtělo už teď ve dne na balkon, v noci zpět do obýváku. Možná už něco zasadit do těch nádob, ve kterých budou pěstovány- pochopitelně jen pokud je lze přenášet.

                                 Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.40 (?), 10.4.2015 9:04

Děkuji pane Vladimíre. Dnes ráno jsem je na balkon už šupla, večer půjdou zase zpátky. Tyčové odrůdy budou v obrovském kontejneru, ty se přenášet nedají, ale asi zkusím vymyslet, že je přesadím do něčeho dalšího, většího. Některé jsou pořád v kelímcích od jogurtu a jsou malinké, ale to je asi tou velikostí kelímku. Když se přesadí do většího květináče, tak začnou krásně růst (ale zase je není kam dávat).

Vloni jsem sadila přelom únor/březen a zdálo se mi to pozdě, letos 22.ledna. Příští rok zkusím tak půlku února, a tyčové odrůdy možná i později, ty rostou opravdu dost rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 173.17 (?), 10.4.2015 9:57

Jen pozor ráno na teploty, nemělo by být méně než 5-6 °C a také na přímé slunce aby se nepopálily-  otužovat postupně- začít dvě až tři hodiny, atd.

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika