Rajčata pro sezónu 2015



Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?)
26.2.2015 8:52


Ty sazenice jsou krásný, zkusil jsem to loni s Principe Borghese a výsledek byl podobný.Ovšem výsev musí být pozdní, kdo naseje v únoru tak se podobných sazenic jako máte Vy těžko v bytových podmínkách dočká bez pikýrování. Jsou to vyběhlé nitky. Znáte datum kdy jste to sel? A kdy by se měly sít rajčata přímo na stanoviště., tj.přímý výsev na "pole"?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                  
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?), 25.2.2015 19:31

Moc děkuji za cenné rady. Hnojit zatím nebudu, ještě je to všechno dost malé, takže uvidím časem, ještě mají skoro tři měsíce než půjdou na balkon, takže času dost: o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.26 (?), 25.2.2015 19:45

Ani sa necudujem....ine je zobrat zeminu zo zahonu a ine kupeny, na ziviny chudobny vysevny substrat. Vysevny substrat je zamerne bez zivin pretoze by to mohlo skodit mladym rastlinkam. Hnojil by som ak by som predpestovaval rastlinky v agroperlite alebo v inom umelom substrate

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 26.2.2015 8:52


Ty sazenice jsou krásný, zkusil jsem to loni s Principe Borghese a výsledek byl podobný.Ovšem výsev musí být pozdní, kdo naseje v únoru tak se podobných sazenic jako máte Vy těžko v bytových podmínkách dočká bez pikýrování. Jsou to vyběhlé nitky. Znáte datum kdy jste to sel? A kdy by se měly sít rajčata přímo na stanoviště., tj.přímý výsev na "pole"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 3.19 (?), 26.2.2015 19:09

Výsev byl v polovině března. Výsev na pole bych nezkoušel před 20.květnem. Loni jsem dělal pokus s tímto pozdním výsevem rajčat a 30.5. jsem zasel 3 semena odrůdy Kumato přímo do 12L kontejneru. Sklizeň byla začátkem září, ale trvala do konce října.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.84 (?), 26.2.2015 23:48

Se zájmem jsem si přečetl tohle vlákno a nedá mi to napsat moje zkušenosti. Bydlím v Jablonci 500m nad mořem. Vždy jsem si myslel, že se rajčata tady dají pěstovat jenom ve skleníku, ale až do loňska. Máme 8m skleník a na jedné straně pěstujeme rajčata, na druhé okurky. Vím, že se to podle všech doporučení nemá, ale nám to léta nějak funguje. Navíc, aby jsme to zastínili máme u stropu víno / odrůda Sígr, neskutečně dobré /. Po zkoušení jsme zůstali u Stat F1, IIdi žluté a Idyll červené k naší spokojenosti. V loni nám zbyly sazenice, tak jsem je dal do igelitových pytlů.  Neměl jsem žádný kompost, jenom obyčejnou půdu, která mi zbyla po práci na stání pro auto. Nestačil jsem se divit, jakou jsme měli úrodu, bez plísně, svilušek, postřiků. Poslední rajčata jsem sklidil 12.11. o měsíc a půl déle než ve skleníku. Letos váhám, jestli mám rajčata ve skleníku pěstovat. Ke zazenicím dávám rozdrcené skořábky od vajíček.  Nemám prolémy s černýmy flekem u stonku. Přidám fotky Sleníku a pro porovnání rajčata v ig. pytlích.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.84 (?), 27.2.2015 0:19

Omlouvám se za chyby, měl jsem si to po sobě přečíst! Ještě fotka skleníku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 39.231 (?), 27.2.2015 11:57

Fígl s rozdrcenými skořápkami je dobrý. Kolik jich zhruba dáváte k jedné rostlině. Hrst? Mir.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 27.2.2015 13:11
Nevím, jak rychle se ten vápník ze skořápek uvolní, v komposteru zůstávají skořápky téměř netknuté i po dvou letech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 27.2.2015 10:07

..podíval jsem se do učebnice, ze které jsme se učili ve škole, píšou: nejteplejší oblasti, výsev v polovině dubna, půdy na kterých se netvoří půdní škraloup, keříčkové odrůdy, určené k jednorázové sklizni (ošetřovaly se obyčejně Ethrelem). Už se určitě někomu stalo, že mu vyklíčila rajčata na kompostu, nebo když se podíváte na hromady městských odpadů z čističky, bývají mnohdy porostlé rajčaty - ta asi projdou trávicím traktem bez poškození a nějaký ten mráz jim nejspíše tolik nevadí. Když na vysetou plochu natáhnete netkanou textili (ve dvou vrstvách), měla by udržet rajčata v pohodě i při ledových mužích. No a je to prakticky bez zalévání. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.84 (?), 27.2.2015 16:31

Tu radu s rozdrcenými vajíčky jsem našel na netu. Je pravda, když jsem přerýval skleník, tak skořábky tam ještě byly. Ale problémy s fleky na rajčatech jsem poprvé neměl. Dal jsem je při sázení do spodu pod kořeny, asi tak ze čtyř, pěti vajíček. To samé jsem použil i pro rajčata v pytlích a skvrny tam také nebyly. Skořábky jsem nedříve rozdrtil.

Letos jsem si koupil semena Philovita, moli by jste mi poradit, jestli se také vylamují " fasochy"?  Moc děkuji.

Ještě jedna fotka ze sleníku. Vinná réva mi kásně stíní a skleník se nepřehřívá.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika