Rajčata do skleníku



kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?)
7.5.2013 15:52

já mám teď plný foliák malinkých rajčátek.Na místě foliáku stála chvíli na podzim hromada vytržených rostlin rajčat, než se vyvezly, něco ještě došlo, uzrálo,upadlo, a je to. Je mi prťat líto, tak je zatím nechám, nevytrhnu je, rostou jako z vody.Jen nevím co to je, asi Sláva porýní nebo Cherolla.Určitě nějaké strčím do kýblíků, jen tak na pokus.Klidně ještě 3 týdny tu můžou růst-než začnou překážet.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 6.5.2013 8:03

Mnohdy mi ve skleníku v tuto dobu vzešla rajčata ze zapomenutého spadlého plodu, vyrostla i zaplodila, takže budte v klidu.Nebo kupte pár sazenic, které můžete nařízkovat, všechny výhony co mi nejdou v linii sázím a řekl bych, že rostou a plodí lépe jak seté sazenice, tolik z mé praxe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.137 (?), 6.5.2013 13:43

Zasadil jsem a uvidím...  a ještě jeden dotaz u rajčat fráze ranná, poloranná, pozdní...  pokud bych teď zasadil ranná... budu mit větší uspěch na sklizeň než když zasadím pozdní (také teď)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.105 (?), 7.5.2013 6:31

Moc všem děkujuu  ...jen jsem měla obavy jestli není moc brzo mrazu se nebojím ještě jednou děkujiii :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 7.5.2013 15:52

já mám teď plný foliák malinkých rajčátek.Na místě foliáku stála chvíli na podzim hromada vytržených rostlin rajčat, než se vyvezly, něco ještě došlo, uzrálo,upadlo, a je to. Je mi prťat líto, tak je zatím nechám, nevytrhnu je, rostou jako z vody.Jen nevím co to je, asi Sláva porýní nebo Cherolla.Určitě nějaké strčím do kýblíků, jen tak na pokus.Klidně ještě 3 týdny tu můžou růst-než začnou překážet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 9.7.2013 9:42
Jak jste na tom s rajčaty ve sklenících a foliovnících? Má první zkušenost s jejich pěstováním ve skleníku je dosti rozporuplná pokud srovnávám úrodu s úrodou na záhonech nebo v nádobách. Sázel jsem dost pozdě ale rostliny rychle nastartovaly a dnes jsou 2x mohutnější než ty venku, mají obrovskou násadu květů a plodů, ale nějak dlouho jim trvá zrání, možná by stálo za to umýt bílou barvu ze skel a pustit dovnitř přímé slunce. V dnešní době jsou již dveře i okna stále otevřeny a skleníček tak luftuje. Plody jsou oproti těm venku malé, daleko od sebe a jejich vybarvování je nějaké divné, přitom se nejedná o typické "venkovní" odrůdy. U některých odrůd jsou plody vysloveně pidi (Cherry Roma), u jiných zase celkem normální (Rosada, Kumato), patně to bude chtít nějakou selekci. Celkové mé hodnocení pěstování rajčat ve skleníku je spíše negativní (v podmínkách jihu jižní Moravy) a budu hodně zvažovat zda v tom budu pokračovat a nevyčlením skleník na jiné plodiny. Každopádně zúžím sortiment (nyní 13 rostlin = 13 odrůd) a vyberu jen ty vhodné odrůdy, nebo osázím skleník velmi skorými keříkovými odrůdami. Vybrané rostliny vysazené na záhon později než ty do skleníku již začínají rodit také. Před pár lety jsem pěstoval klasická rajčata (Pedro, Tornado aj.) ve foliovém tunelu z kari sítě a rostliny vypadaly stejně jako ty venku, nakrytí igelitem mělo za hlavní úkol ochranu rostlin před dešti, naopak rajčata společně s paprikami a okurky na sobě držely vlhkost a plíseň se dostavila záhy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 9.7.2013 11:04

Já na skleníky nedám dopustit. Rostliny se plaší pouze ve skleníku u zdi, tam už mají i 2m a začínají zrát na spodním patře + převislá jsou v normě (32 rostlin = 28 odrůd). Ve volně stojícím skleníku jsou račata tak poloviční, částečně díky poškození vrcholů sluncem a také už začínají některé odrůdy vybarvovat první plody (24 rostlin = 24 odrůd). Venku už se taky rozjela, ale o nějakém náznaku zrání nemůže být vůbec řeč, Nehledě nato, že předminulý týden jsem naměřil 3°C a soused škrabal okno u auta. Letos je prostě divný rok na všechno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 9.7.2013 11:31
Lokalita udělá hodně, u Vás je ten skleník nezbytností. Ještě udělám nějaké fotky pro porovnání vijanů jednotlivých odrůd a hlavně umyju sklo a pustím tam slunce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika