Rajčata a papriky jsou venku



host - 48.22 (?)
16.6.2010 13:53

Tak rada by som sadila do záhrady. Tento rok iba ak ryžu. Ešte stále je asi 5 cm vody nad povrchom zeme. Každý rok niečo ľadovec, veterná smršť, povodeň.  Len náklady a nakoniec aj tak treba skoro všetko nakúpiť.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
V__K - (36) - 191.35 (?), 9.5.2010 21:10, zobrazeno: 6935x

Nedalo se nic dělat, už mně lezly z pařeniště. Počasí má být kolem zmrzlých relativně příznivé, tak šly ven. Ale ouha, podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu má být kolem 18. 5. ráno nula, Žofinka letos moc topit nebude ! Mám asi 30 sazenic, tak přikrývání bude docela problém. Papriky jsem vyséval 20. března a rajčata 25. března. Rajčata budu příště vysévat až začátkem dubna. Mám je pod střešním oknem a v polovině dubny jdou do studeného pařeniště. Ještě je šance, že se meteorologové mýlí .

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 9.5.2010 21:24

Rajčata jsem taky včera dal ven, kelímky od velikých jogurtů jim byly evidentně malé.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 9.5.2010 21:25

ja rajcata sazim az po 20.5. a vzdy se to vyplatilo, vysevam je dost pozde a navic je mam ve sklen.skleniku kde je dost chladno a moc nerostou a jsou male, ovsem prave v kvetnu stihnout dorust vsechny ty sousedovy znama rajcata, ktere uz maji vysazene v zemi, jim se trapi v mokru a ja je v klidu vysadim az po tom 20.5. a tamty sousedovy se musi zmatorit po tech destich, takto ziskavam vzdy naskok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 9.5.2010 21:43
Malá část paprik a rajčata zasazená do květináčů jsou venku. Vlastně krom melounů je venku vše, ovšem v bedýnkách a v případě ochlazení se to zakryje nebo schová domů. Zbytek půjde ven po zmrzlých.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.242 (?), 9.5.2010 22:37

U nás je tak mokro, že se nedá do záhonů šlápnout ani náhodou. Včerejší průtrž mračen navíc i nakypřené záhonky pěkně udusala, sázet s bude až oschne. JInak rajčata vždy až po 20.5. Brno. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.26 (?), 22.5.2010 12:26

Rajčata mám venku už dva týdny a musím říct že tady na Přerovsku to byla trochu chyba:-) Včera jsem dal ven chilli papriky a melouny taky. Nu a dnes kroupová bouřka. Takže papriky polámané a květy orvané, melouny vypadají že by to mohly přežít, ale už zase hřmí... Tak mě to počasí začíná pomalu velice štvát

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.22 (?), 16.6.2010 13:53

Tak rada by som sadila do záhrady. Tento rok iba ak ryžu. Ešte stále je asi 5 cm vody nad povrchom zeme. Každý rok niečo ľadovec, veterná smršť, povodeň.  Len náklady a nakoniec aj tak treba skoro všetko nakúpiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika