Rajčata 2024



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3250) - 62.34 (?) 
4.12.2023 13:46

Dnes jsem vysel sedm zbývajících odrůd určených pro nízké pařeniště. Pokud jde o ty partenokarpické odrůdy, tak v tom kelímku kde mám čtyři různé odrůdy došlo opravdu tím svícením (3 dny po čtyřech hodinách, víc jak 10 kLx) k viditelnému zlepšení oproti ostatním, které zůstaly na parapetu. Rozhodl jem se, že už dnes dám večer pod světlo všechny ty kelímky, Nikam zatím nespěchám a tak opět jen na čtyři hodiny.

           Vladimír

Sazenice s přidáním světla
Sazenice s přidáním světla
Ostatní sazenice
Ostatní sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.103 (?), 4.12.2023 19:38

Vzhledm k tomu, že za pár týdnů bude Nový rok, opustil jsem diskuzi Rajčata 2023 a přešel se svými příspěvky k zimnímu pěstování rajčat sem Dnes odpoledne jsem sejmul z květináče s keříčkovými Azteky na chvíli plastové vědro, uvnitř kterého svítí LED 5w 500Lm 6500K a po povrchu je nalepená izotermická fólie ze staré autolékárničky a udělal fotku. Naklíčená semínka rajčat jsem přesadil do květníku před 2 týdny a udržoval teplotu 20°-25°, poslední 2 dny 22°-30°. Rajčatům svítím 16 hodin denně. Rajčata jsou zatím poměrně malá, ale co bych chtěl za 2 týdny. Jiná věc je, že už při téhle velikosti mají funkční pravé lístky a nevytahují se do výšky, což je známka dostatečného množství světelného toku. Walter

rajče Aztek
rajče Aztek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 4.12.2023 20:07

Dobrá práce. Vypadají krásně silné a o to jde. A silné jsou proto, že, majíce funkční pravé lístky a světlo, mají dost energie rozvíjet kořínky. Čím jsem starší, tím víc věřím principu, že úspěch rostlin se odvíjí od dostatečného kořenového systému. Ergo přiměřeně fosforu a draslíku, méně dusíku. Cererit 8-13-11 je optimální, ale to Ty dobře víš. Kdybys měl kontrolní vzorek jen na denním světle, dostal bys vyčouhlíky se slabými kořínky. Zvlášť při těch teplotách. Tedy si to aspoň myslím. Jsem ale toho názoru, že 16 hodin je zbytečně dlouho. Pravda, Ty s těmi 5W si to můžeš dovolit a ničemu to neškodí, takže to ber jen jako poznámku na okraj.wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 4.12.2023 19:42

Jasně, čím vyšší intenzita osvětlení, tím líp. A to jsi ještě nekoukal na kořínky, tam by ten rozdíl byl vidět ještě líp. Předpokládám, že tu intenzitu jsi zvýšil jednoduše tím, žes snížil vzdálenost mezi rostlinami a zdrojem. Já ji od začátku udržuju tak na 15 cm. Teď už ale mám trochu problém s plochou. Rozrostly se tak, že stíní jedna druhou. Takže je budu muset rozložit na větší plochu, tím ale budu muset zvednout zdroje výš a intenzita osvětlení se sníží. Takže uvažuju i o přidání třetí žárovky. Ať to stojí, co to stojí. Rubáš nemá kapsy a když nezbyde nic na dědice, dobře jim tak.laugh

Milan

Tak jsem Ti je vyfotil. Moc dobrý snímek to není, ale tu džungli je vidět.

Džungle dnes.
Džungle dnes.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.103 (?), 4.12.2023 19:49

Jakápak džungle, nádherný rostliny máš, Milane, radost pohledět, jak se jim daří. Ty pěkně tlustý stonkyyes!. Takový krásný rajský nemám ani, když je přesazuji koncem dubna do skleníku. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 4.12.2023 20:17

Díky za pochvalu. Tou "džunglí" jsem chtěl říct, že už jsou přehuštěné. Zítra se pustím do reorganizace. Dneska už na to nemám sílu. A Ty pod tím světlem budeš mít taky krasavce. Z té Tvé fotky to jasně vyčuhuje.

Mám dojem, že budou chtít pomalu přesadit do koncových kontejnerů. Tipuju tak kolem Vánoc. Jenže mám problém: půda i kompost na zahradě jsou zmrzlé, takže se s nimi nedá pracovat. Substrát je okay, protože je v pytlích, takže stačí ho dát do tepla. No, snad se trochu oteplí, takže si budu moct nabrat.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.103 (?), 4.12.2023 20:41

Obleva je za dveřmi, Milane a půda určitě rozmrzne, musí, vždyť já jsem ještě nezačal rýpat záhony. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6502) - 9.142 (?), 5.12.2023 9:06

Kdo prošvihne Václavské časy, má ještě šanci využít Nedbalovy. A když ani ty nestačí, jistí to "jezedácké", někdy kolem vánoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 5.12.2023 15:10

Já mám zryté dva: jeden omylem, tam jsem původně chtěl dát česnek, ale změnil jsem plán a pak ten skutečný česnekový. sadNa tu oblevu jsem se díval na Němcích, ale podle předpovědi tam nahoře nehrozí ani roztátí sněhu.angry No nic, však já na nějaké řešení přijdu. Po tom teplém podzimu jsem takovýhle zvrat neočekával. Moje chyba.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10129) - 70.240 (?), 6.12.2023 10:33

MilanHP: V jakém městě na Labi tedy působíte? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika