Rajčata 2024



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?)
8.3.2024 21:38

4.3. jsem namočil první dávku semínek pro zahradu (8 odrůd po dvou semínkách) do dešťovky a dal do tepla koupelny. Nechal jsem je tam cca 40 hodin. 6.3. jsem je překládal do substrátu a některé už měly viditelné bílé kořínky. Už včera začaly vystrkovat obloučky. Usoudil jsem z toho, že to namočení bylo moc dlouhé. Okamžitě jsem jim rozsvítil (20W LED denní bílá).

Tahle skupina představuje "průzkumnou četu". Pokud vyjdou, zúčastní se jí Start, Bejbino, Jahodo, Tornádo, Tasty Pink Bifsteak (OP), Ailsa Craig (OP), Purple Zebra F1,  Tastier F1. Vesměs raná, plísni bramborové neodolná a vysetá dřív než hlavní kontingent. Ten hodlám vysít až kolem 20.3. Po zkušenostech z minulých let jsem oba výsevy posunul o dva až tři týdny, abych zabránil přerůstání sazenic. Počítám ovšem s umělým osvětlením od klíčků a přihnojením fosforem a draslíkem. Plánovaný počet členů čety je tak kolem 10. Hlavní kontingent (cca 30 sazenic) pak bude výhradně PB odolný a půjde na zahradu až budou podmínky příznivé.

Řečeno jinak, pokud bude počasí spíš příznivé, průzkumná četa půjde do dostatečně vyhřáté země (12°C) i třeba dost před Zmrzlými s tím, že když mrazy přijdou, přikreju je silnější netkankou, případně polypropylénem. Jde jen o to, zda budou podmínky pro solidní zakořenění. No a když to nevyjde, nebudu mít přerostlé úplně všechny sazenice jako jiná léta - jen těch cca 10. smiley 

Prosím, neberte to jako radu. Jen se svěřuji se svým způsobem uvažování ve svých podmínkách.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 34.36 (?), 27.2.2024 16:18

Parádny zoznam Vladimíre.teším sa na hodnotenie na konci sezóny. Zvlášť ma zaujímajú tie na dlhodobé skladovanie, máš z nich široké spektrum. jamám momentálne iba Ramallet Pequeňito Mallorquin. 

  Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.155 (?), 27.2.2024 21:31

Já se nejvíc těším na Ramallet Ibiza Bianca má to být jeden z nejlepších. Z těch stávajících mám také nejraději Ramallet Pequenito Malorquin, který už máš.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 26.2.2024 12:02

Skvělé.yes Mně letos MR nějak zaostává. Byla ze starších semínek, vzešla jen jedna ze tří semen a od začátku je pozadu.Jedno rajče na Sofie's Choice už také začlo červenat. Ale opět si tyčková vedou o dost líp než keříková. Zajímavé.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 28.2.2024 16:21

Tak jsem je dnes sklidil s jednodenním předstihem. Žádní velikáni, 17 a 18g, ale vypadají velice lákavě. Jsou to moji časoví rekordmani. S ochutnávkou musím počkat do soboty na manželku.

Z ostatních odrůd už také něco brzo kápne ze Startky a Sofie's Choice. Už se stydí docela intenzivně. Po jednom plodu na obou rostlinách. A další Bejbino.

Milan HP

28.2. První Bejbina
28.2. První Bejbina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 28.2.2024 19:15

Ode mě upřímná gratulace a obdiv k vypěstování vlastních červených rajčat v únoru v domácích podmínkách.yes Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 28.2.2024 20:36

Díky. Je to skvělá zábava a potěšení duše.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 2.3.2024 19:04

Ochutnávka proběhla: každý z nás dostal půlku z obou rajčat. Shodli jsme se na hodnocení 5 a 6. To 5kové ještě nebylo tak zralé. Obě ale měla docela tuhou slupku.

Další zpráva je, že už červená nejméně 10 dalších rajčat. Ale Bejbino jasně vede.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 2.3.2024 20:07

A já si koupím občas krabičku cherry za mírnou cenu a jsem spokojený. Bez závojů LEDek a různých pěstebních udělátek, kvůli kterým bych si ani nesedl ke stolu. Jsem poměrně starý a pamatuju doby, kdy se rajčata konzumovala jen v omáčce a na zahradách se to nepěstovalo, aspoň ne u nás v "okrajové" oblasti. A čerstvá rajčata v zimě - to možná ochutnal prezident republiky a generální tajemník strany. Chápu, že i cesta může být cíl. Ale pochybnost přetrvává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 2.3.2024 22:41

Pepé, chápu vaši pochybnost a rozhodně máte pravdu, že pro mne je cesta ne zrovna cíl, ale to, co mne baví víc. A jsem pyšnej na to, že jsem všechny problémy a překážky dokázal vyřešit a překonat. V tom je asi ta podstata, prostě ve svém věku potřebuju úspěch. No a tohle je obor, který mi jediný zůstal. Baby i sporty už jsou v zádeli. laugh

A díky, že to říkáte tak mírně. Nebývalo tomu tak vždycky.smiley

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 8.3.2024 21:38

4.3. jsem namočil první dávku semínek pro zahradu (8 odrůd po dvou semínkách) do dešťovky a dal do tepla koupelny. Nechal jsem je tam cca 40 hodin. 6.3. jsem je překládal do substrátu a některé už měly viditelné bílé kořínky. Už včera začaly vystrkovat obloučky. Usoudil jsem z toho, že to namočení bylo moc dlouhé. Okamžitě jsem jim rozsvítil (20W LED denní bílá).

Tahle skupina představuje "průzkumnou četu". Pokud vyjdou, zúčastní se jí Start, Bejbino, Jahodo, Tornádo, Tasty Pink Bifsteak (OP), Ailsa Craig (OP), Purple Zebra F1,  Tastier F1. Vesměs raná, plísni bramborové neodolná a vysetá dřív než hlavní kontingent. Ten hodlám vysít až kolem 20.3. Po zkušenostech z minulých let jsem oba výsevy posunul o dva až tři týdny, abych zabránil přerůstání sazenic. Počítám ovšem s umělým osvětlením od klíčků a přihnojením fosforem a draslíkem. Plánovaný počet členů čety je tak kolem 10. Hlavní kontingent (cca 30 sazenic) pak bude výhradně PB odolný a půjde na zahradu až budou podmínky příznivé.

Řečeno jinak, pokud bude počasí spíš příznivé, průzkumná četa půjde do dostatečně vyhřáté země (12°C) i třeba dost před Zmrzlými s tím, že když mrazy přijdou, přikreju je silnější netkankou, případně polypropylénem. Jde jen o to, zda budou podmínky pro solidní zakořenění. No a když to nevyjde, nebudu mít přerostlé úplně všechny sazenice jako jiná léta - jen těch cca 10. smiley 

Prosím, neberte to jako radu. Jen se svěřuji se svým způsobem uvažování ve svých podmínkách.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika