Rajčata 2024



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 61.114 (?)
17.11.2023 11:00

Z těch šesti vysetých 100 % vyklíčily čtyři, Oregon 11, Oregon Spring, Siletz a Gold Nugget. U ostatních dvou byl problém s helmami a tak zatím mám jen od každé, Santiam a Oroma, dvě pěkné a ještě jednu nadějnou (pokud se mně podaří ty helmy odstranit). Zatím jsou to jen takové provázky, asi to ani teď nebudu fotit.Pro zajímavost dám fotky (převzaté z internetu) plodů některých z těch partenokarpických.

           Vladimír

Gold Nugget
Gold Nugget
Oregon Spring
Oregon Spring
Oregon 11
Oregon 11
Oroma
Oroma
Santiam
Santiam
Siletz
Siletz
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 61.114 (?), 14.11.2023 21:21

Všechno na svícení mám připravené, ale jakou LED žárovku zatím nevím. Můj problém je, že nechci aby mně ty sazenice hodně rostly, ale aby brzy kvetly. Vlastně potřebuji trochu urychlit růst, ale nesmí to jít na úkor vytahování do výšky. Představuji se, že rostliny budou mít koncem února těch 11 listů a jejich výška bude okolo 30 cm. A to si myslím by bylo možno dosáhnout přisvícením tou LED 4000. Snažím se najít nějaké články o tom přisvětlování ale zatím mně nic nepřesvědčilo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2797) - 208.138 (?), 14.11.2023 23:29

Vladimíre, Ty nedůvěřuješ mé zkušenosti. Dobrá, tak kup obě teploty, stejně pak budeš po přesazení potřebovat osvítit větší plochu. Já už teď o víkendu budu pikýrovat do kartónů, takže jedna žárovka už nebude stačit. A fakt se neboj: ta spotřeba těch LED je třeba oproti lednici či varné konvici naprosto minimální. Jedna kilowathodina při 12ti hodinovém svícení denně vystačí jedné žárovce na 4 dny. I Tvůj počítač sežere mnohem víc.

Tak jsem Ti je vyfotil. Takhle vypadají dneska. Stále pod 6500°K. Až je přepikýruju, půjdou do 17°C, což je dost zpomalí. Nevím zda Tobě, ale mně nepřijdou "vytažené". Pak je utopím až po děložní lístky, čímž je donutím k dalšímu kořenění. A střihnu jim i síran draselný. Ten, podle mne, jim pomůže ke květu (loni to fungovalo až neuvěřitelně), ale nepřispěje k jejich růstu do výšky, i když pro mne není ta výška až tak kritická.

Milan

Klíčení dnes
Klíčení dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 61.114 (?), 15.11.2023 9:16

Sazenice máš krásné, jsou silné a pokud se dobře dívám, tak některé mají už dva pravé listy. Na to, že jsi namáčel semena 1. listopadu tak vypadají skvěle, opravdu to světlo pomáhá. Vypadá to, že by ti mohly zakvést už někdy začátkem ledna. Ale já potřebuji květy až někdy začátkem března. Takže pro mne je nevýhodné urychlovat růst. Zatím to nechám bez svícení tak jako vždycky a svítit začnu až začátkem příštího roku. Na ten síran budu pamatovat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 61.114 (?), 17.11.2023 11:00

Z těch šesti vysetých 100 % vyklíčily čtyři, Oregon 11, Oregon Spring, Siletz a Gold Nugget. U ostatních dvou byl problém s helmami a tak zatím mám jen od každé, Santiam a Oroma, dvě pěkné a ještě jednu nadějnou (pokud se mně podaří ty helmy odstranit). Zatím jsou to jen takové provázky, asi to ani teď nebudu fotit.Pro zajímavost dám fotky (převzaté z internetu) plodů některých z těch partenokarpických.

           Vladimír

Gold Nugget
Gold Nugget
Oregon Spring
Oregon Spring
Oregon 11
Oregon 11
Oroma
Oroma
Santiam
Santiam
Siletz
Siletz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2797) - 208.138 (?), 17.11.2023 22:37

Vladimíre, myslím, že bys teď na začátku to osvětlení měl použít, aby zesílily. Pak je klidně dát do nižší teploty beze světla. Jde o to, že pod světlem vyvinou kořínky. Loni jsem jim malinko přihnojil NPK z Kristalonu kvůli fosforu, ale letos, jak je zalévám tou dešťovkou, co se v ní máchalo listí, se zdá, že to nepotřebují. Ale možná jen ujela ruka výrobcům substrátu (ten ale už léta používám stejný).

A dovolím si přednést svou novou teorii o helmičkách. Ty mně znáš, tak ji ber s rezervou. Měl jsem letos jen dvě a šly celkem snadno odstranit. Myslím, že helmičky také souvisí s rychlostí a intenzitou růstu. Kdysi jsem klíčil v nižších teplotách a beze světla. Měl jsem jich hafo. Za pomalejšího růstu ta helmička zaschne a ztvrdne. Možná bys jim mohl pomoct právě tím světlem. Vím, děložní lístky pod helmičkou neosvětlíš, ale i ve stonku je chlorofyl. A jen na okraj, stále na jejich odstranění používám sliny, tak, jak jsi mi to kdysi poradil.smiley

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 61.114 (?), 17.11.2023 23:05

Taky jsem je slinil a odpoledne už šly stáhnout. Jinak si myslím, že ta semena byla trochu zaschlá, měl jsem je na tři hodiny namočit aby nabraly vodu.

Objednal jsem si žárovku LED 23 W, 4000 K, Philips. Chci to vyzkoušet, hlavně jak to bude vypadat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1793) - 168.103 (?), 18.11.2023 9:55

Umělé světlo žárovky co nejvíce podobné dennímu má 6000 K a více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2797) - 208.138 (?), 18.11.2023 11:24

Walře, to Vladimír dobře ví, ale dá víc na teorii než na praktickou zkušenost. Mám za to, že to bude fungovat i tak.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2797) - 208.138 (?), 18.11.2023 11:21

Na kolik Tě přijde a jaký má světelný výkon? S ohledem na watáž by měla mít tak kolem 2800 lm.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 61.114 (?), 18.11.2023 17:20

Platil jsem 344,- Kč i s dopravou. Světelný výkon 3452 lm. Myslím si, že je to až dost na to, k čemu mně to má dopomoct.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika