Rajčata 2023



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 83.39 (?)
31.3.2023 14:50

Vladimíre, máš pravdu, ako vždy, škoda, že sa tu nedajú lajkovať príspevky, už sa tu dá dočítať veľmi málo dobrých príspevkov o rajčinách.

Pre Milana, - díky za ponuku, teraz už rajčinám neprisvetľujem, v januári a februári som tých pár koreňov presúvala po zotmení pod led svetlá ktorými si svietime po večeroch v obývaku a pri počítači. Tiež sme si zvykli aj na nižšie teploty vnútri. 16- 20 stupňov. V skleníku mám urobenú HOTBED(konský hnoj, bioodpad, slama) do výšky asi 1meter x1 meter dĺžka,0,8m šírka, prikrytú čiernou netkankou- nad ňou je teplota o 5-8 stupňov vyšia ako vonku- za slnečných dní musím vetrať. Za mrazivých nocí, ak vnútri klesne teplota v skleníku pod 6 stupňov mi zopne ventilátorové el. prikurovanie.   

                                         Eva T

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                  
host - 47.44 (?), 29.3.2023 9:33

"Prostě toho stíhám míň a míň."

A proto rajčata nepěstujete prakticky bezpracně jako 99 % zahrádkářů, ale moříte se s jejich pěstováním v zimě. Jo, to dává smysl. laugh

Takže na co si stěžujete? Že nezvládáte provozovat tu náročnou legraci, kterou jste si sám vymyslel? Dám vám radu: zasejte rajčata nyní, zasaďte do záhonu po zmrzlých, pěstujte rajčata v sezóně odpovídající našim klimatickým podmínkám. A nemáte si na co stěžovat, není na tom co nezvládat. Zde je řešení velmi snadné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.167 (?), 29.3.2023 14:12

Máte recht!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 29.3.2023 14:18

Děkuji vám za vaši "vzácnou" radu. Ale nikdo se vás o ní neprosil. Možná už jste slyšel, že nevyžádané rady jsou nezdvořilost.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.55 (?), 29.3.2023 16:46

Vy jste zřejmě dosud nepochopil, že zde jste na veřejném diskuzním fóru, nikoli ve vašem blogísku, a každý má právo přispívat radami, jak uzná za vhodné. Diskutovat a projevovat odlišné názory od těch vašich je "nezdvořilost" pouze ve vašich zvláštních představách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 29.3.2023 16:49

S trolly netančím.laugh

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.99 (?), 31.3.2023 12:01

Lidi, co blbnete. Toto je vlákno o rajčatech. Pokud nemám nic o čem bych mohl psát, tak raději mlčím a nekritizuji ostatní kteří zde píší.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 83.39 (?), 31.3.2023 14:50

Vladimíre, máš pravdu, ako vždy, škoda, že sa tu nedajú lajkovať príspevky, už sa tu dá dočítať veľmi málo dobrých príspevkov o rajčinách.

Pre Milana, - díky za ponuku, teraz už rajčinám neprisvetľujem, v januári a februári som tých pár koreňov presúvala po zotmení pod led svetlá ktorými si svietime po večeroch v obývaku a pri počítači. Tiež sme si zvykli aj na nižšie teploty vnútri. 16- 20 stupňov. V skleníku mám urobenú HOTBED(konský hnoj, bioodpad, slama) do výšky asi 1meter x1 meter dĺžka,0,8m šírka, prikrytú čiernou netkankou- nad ňou je teplota o 5-8 stupňov vyšia ako vonku- za slnečných dní musím vetrať. Za mrazivých nocí, ak vnútri klesne teplota v skleníku pod 6 stupňov mi zopne ventilátorové el. prikurovanie.   

                                         Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 31.3.2023 16:44

Evi, já neměl na mysli, že bys je letos použila. Na příští rok. Nebo pro strejčka Příhodu. 

Nojo, pokrok se nedá zastavit. Já to spínání sice dělám ručně (z bytu), ale řídím se velice podobným pravidlem. Myslím v balkonovnících. A co se týká teploty v bytě, žiju už pár let tak v 17 - 18°C. Ne kvůli ceně tepla, ale protože jsem přišel na to, že ta teplota nejlíp vyhovuje mý rajčatům. Asi i díky tomu nám letos vraceli přes 10 tisíc za byt. A kupodivu na podzim i 7 000 za elektřinu. Už nevyvařuju svou hlínu. wink

 Takže už u Tebe nebude žádný "thriller".cool

Měj se.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 31.3.2023 23:57

Bingo. A ještě bych dodal: když se mi něco nelíbí nebo když mne irituje autor, případně nezajímá téma, tak to prostě nečtu.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.92 (?), 2.4.2023 11:48

Mám sazeničky rajčat vyseté 18.2.23. Nyní jsou už dost velké a uvnitř trpí nedostatkem světla. Mám skleník, ale v noci je tam stejná teplota jako mimo skleník (570 m nad mořem). Sazeničky přes den přenáším do skleníku (ve dne je tam vyšší teplota) a na noc domů. Uvažuji, kolik by tak ty sazeničky vydržely teplotu, případně i přes noc. Někde jsem zde četla, že nesmí klesnout dlouhodobě pod 10 stupňů. Vydržela by třeba přes noc 7 stupňů?  

Předem děkuji za rady. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika