Rajčata 2022 I



Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?)
13.7.2022 21:50

Crokini mě oslnilo pouze vzůstností a tedy i plodností, chutí nikoli, řekl bych, že je průměrná. Nevím, jak to lépe vystihnout.

"Drobotina" kterou jsem zatím ochutnal, tuhou slupku nemá (už jsem měl mnohem "slupkovatější"), u Tornáda je to normální a u Honey Moon asi taky, uvidím, jak na tom budou zdravé plody.

Mírek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
alvav - (44) - 244.188 (?), 24.7.2022 6:58

Pane Milane, děkuji za odpověď. Rajčata pěstuji na záhoně. A ostatní zatím vypadají zdravě. Už jsem to sem psala, ale neuložilo se mi to. Zdravím. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.144 (?), 28.7.2022 22:44
Po prvních koštech a zhodnocení struktury keříčkového červeného poloraného rajčete Galera mohu konstatovat, že to bude výborná odrůda na výrobu mého pálivého kečupu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 30.6.2022 8:52
Tak se mně teprve dnes nad ránem podařilo aplikovat listovou výživu do skleníku, a to byly teploty pořád ještě o kousek výš, než je pro nejlepší příjem živin listem potřeba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 30.6.2022 11:59
Po listové výživě došlo ke svinutí některých listů rajčat, popálené nic není, ale je vidět, že horka dělají svoje. Nádoba na aplikaci používana pouze na rosení vodou a nebo výživou. A to jsem dal slabší koncentraci, než kterou umožnuje návod...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 2.7.2022 18:44

Stejně jako každý rok, udělal jsem k 1. 7. inventuru stavu rajčat. Rajčata jsem vyséval 16. 3. Jednu sazenici, označenou jako Start F1, jsem koupil v marketu, ale ve skutečnosti to je pravděpodobně Tornádo. Vysazoval 4. 5. Počasí bylo tady v Podkrušnohoří na Chomutovsku teplotně příznivé, jen koncem května bylo několik chladnějších nocí, jinak téměř beze srážek, teprve poslední červnový týden zapršelo. Letos pěstuji celkem 24 odrůd na 24 rostlinách, z toho 5 ve skleníku. Venku prosperují výborně, plodů mají nasazeno dost, několik se zbarvuje, ale zatím jsem žádný nesklidil. Ve skleníku jsou rostliny slabší a mají nasazeno i méně plodů. Přeborníkem v růstu (stejně jako u Milana) je Crokiny F1 (cherry), která již má při dvou výhonech 2 m. Obvykle pěstuji rostliny na 1 výhon, ale letos se mi to nějak vymklo, takže se to pohybuje od 1 do 3, počet vijanů (květenství) od 4 do 12, v průměru 8. Plody budou holt menší. První ke koštu se blíží „Start alias Tornádo“ a Appleberry Orange F1, viz foto. Přeji všem bohatou úrodu. Mirek

Start alias Tornádo
Start alias Tornádo
Appleberry Orange F1
Appleberry Orange F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 12.7.2022 12:33

Míro, zase mi ten Tvůj příspěvek nějak proklouzl sítem pozornosti.blush I když mám omluvu v tom, že pendluju mezi chalupou a civilizací a civilizace hodně prohrává.

To rajče na fotce rozhodně není Start a opravdu se podobá nejvíc Tornádu.

Dneska už je 12.7. a mně zrají nahoře odrůdy v tomto pořadí: Koralik - Garden Berry - Crokini - Consuelo - M. Magic - C. Coctail - Start - Primabella. Až na tu Primabellu, která se ze začátku pomalu rozjížděla, to přesně odpovídá velikosti plodů. První rajčata jsem sklidil 1.7. A teď už se to startuje naplno. Stejně tak dole. Za červen jsem sklidil 2,2 kila a od začátku července do dneška 2,9 kila. Konec rajčatové "chudoby"!

S těmi výhony je to u mne ještě horší. Mám tam asi 3 jedince na 4 výhony. Může za to moje liknavost a měkké srdce. Prostě vylomit kvetoucí fazoch už nedokážu. Takže tomu keři vždycky řeknu: " Dělej, co umíš". A z těch vylomených už mám naděláno 38 řízků. Ujaly se všechny, dokonce i ty, kleré jsem zasadil před těmi největšími vedry. No a Galahada a Defiant nevylamuju vůbec, protože jsou prý keříková. Ale výšku mají podobnou jako mnohá tyčková.

Jsem zvědavý, jak to letos bude s plísní. Myslím, že bude nejvíc záležet na počasí do konce července a pak i v srpnu. Brambory mám zatím čisté, občas nějaká Septoria, ale jen trochu. Zato mi v nich řádí hryzec, takže úroda bude poloviční.sad

Foťák je na chalupě, takže nemám poslední stav. Celkový počet: 55 rostlin, 18 odrůd, 38 řízků (doteď). Spousta bifteků, ty ale neřízkuju, protože uvnitř pak dozrávají hůř.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 12.7.2022 21:18

Tak to už jsi Milane sklidil docela dost, já zatím sbírám jednotlivé kusy (nevážím), ale už se to také pomalu rozjíždí. Začátek sklizně 10.7. Zatím jsem ochutnal 5 odrůd: Appleberry Orange (vzrůstná rostlina, chutné dekorativní oranžové plody), Crokini (rekordman v růstu - aktuálně 2,25 m), Honeymoon (pěkné sladké plody, avšak tuhá slupka a hlavně napadené suchou hnilobou, tak jsem do zálivky přidal aktivní vápník z Kristalonu a na list stříknul Harmonii vápník), Orange Santa (příjemná sladce ovocná chuť) a pravděpodobné Tornádo (normál).

Na jedné odrůdě (Chefs Choice Bicolor) mi hnědly a osychaly okraje listů, tak jsem vyzkoušel postřík listů Harmonii vápníkem (může být určitě i jiný obdobný přípravek). Zatím jsem provedl 3 postřiky v týdenních intervalech a vypadá to, že se osychání zastavilo.

S plísní by letos v našem kraji neměl být problém, pokud bude pokračovat tohle suché počasí.

Zdraví Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 13.7.2022 10:31

No a jak hodnotíš Crokini, AA vítěze? Já ho ještě neochutnal.

Honey Moon má u mne taky zatím jen zelené plody - a nejspíš ještě dlouho bude. Uvidím, jak na tom bifteky budou se suchou hnilobou. Zatím jsem to moc neprohlížel. Největší plody mají Crimson Blush a Mountaineer Pride. Ale loni u Mountaineera to bylo v normě - objevila se, ale jen sporadicky. S tuhou slupkou počítám u všech odrůd. Stupické na balkóně má slupku jako houžev. Horké počasí. 2018 to bylo to samé. 

Milan 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 13.7.2022 21:50

Crokini mě oslnilo pouze vzůstností a tedy i plodností, chutí nikoli, řekl bych, že je průměrná. Nevím, jak to lépe vystihnout.

"Drobotina" kterou jsem zatím ochutnal, tuhou slupku nemá (už jsem měl mnohem "slupkovatější"), u Tornáda je to normální a u Honey Moon asi taky, uvidím, jak na tom budou zdravé plody.

Mírek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 14.7.2022 10:47

Tak já ho nechám hodně vyzrát. U mne ale má jen asi 180 - 190 cm. Já jsem jim letos nasadil tak trochu vodní dietu a mám všechny rostliny nižší než třeba loni. A taky menší plody, ne Startku 120g, ale těch standartních 40 - 60. Takže doufám, že budou kompaktní i chuťově. Loni jsem svůj cíl - rajčata s plnou chutí - rozhodně nesplnil. Výjimečně jsem za to ale nemohl, přelévala je M.Příroda.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika