Rajčata 2021



Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?)
15.10.2021 16:59

Milane, Celano jsem letos pěstovala. Měla jsem jednu rostlinu, vybrala jsem si ho ne kvůli odolnosti na PB, ale chtěla jsem vyzkoušt nějaké nové keříčkové s menšími plody pro rané pěstování.

Bylo skvělé. Výška cca 90 cm, tendence se přehušťovat, ale to mají asi všechny keříky, plody soudkové, červené, opravdu vcelku sladké - velmi sladké bych neřekla, úplný bonbón to nebyl, pořád ještě rajče smiley, slupka tenká, přitom plody lehce pevnější, slušná tvanlivost, bohatá úroda, praskání spíš méně, ale taky trochu a tu plíseň jsem tolik nesledovala - nakonec vzala všechny rostliny, ale až začátkem října, stejně jako ostatní jsem ho v červenci stříkla 2x Ridomilem. Teď už si nevzpomenu, jak moc bylo Celano chycené nebo ne, ale je pravda, že z posledních sklizených plodů vydrželo mezi cherry nejdéle. U mě to byl každopádně objev sezóny a rozhodně bude v prvním kole setí. Pak bych ho přemístila na zahradu, kde by mohlo fungovat dál - ještě koncem září kvetlo, zatímco jiná cherry u mě letos samovolně ukončovala růst už koncem července.

Současně s Celanem jsem zkoušela i Fantastico, které mělo obdobné reference, plus o něco kratší dobu zrání - vzrůst i vzhled plodů byl téměř totožný, ale Fantastico mělo naprosto nulovou chuť, to mě dostalo, povedlo se mi vypěstovat supermarketové rajče, přechutnávala jsem ho celou sezónu, jestli se nepletu, ale fakt nic!

Celanu zdar yes Elen

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
                     
host - 214.246 (?), 14.10.2021 6:47

Pokud je mancozeb ten   sajrajt po kterém je po aplikaci lidem zle, tak by asi moc zas tak špatně nebylo.Za celou sezonu jsem postrikal rajčata jednou ridomilem.Protože jsem pokorný, měl jsem asi štěstí.Nebo snad, ze naše rajcata vypadají jak oskubané slepice.Kdo ví. To děla moje žena.Plíseň na bramborach během 30 let asi 3x letos velmi silná. Přesto 10 m vedle to rajcatum neublížilo. Však už to tady někdo popisoval.Pestujem venku, ve skleníku kolem 90 ks. Venku to ukončil jeden mrazík. Jak rad jsem je zlikvidoval do kompostu. Ve skleníku namrzly konce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 14.10.2021 7:29

ano, mancozeb je ten sajrat, po kterém je lidem zle, po aplikaci trvající cca 2hodiny, ve skleníku...

smrdíte jak nálev z okurek =)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 14.10.2021 14:39

28.103: promiňte, prosím za takovou otázku: to asi máte hodně velký skleník a malinký postřikovač, že Vám to trvá cca 2 hodiny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 14.10.2021 17:22

6x3m, cca 60 rostlin rajčat na jeden vývod, 8litrů postřikovač, listy stříkány ze všech stran.

trvá mi to tak tu hoďku/dvě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 15.10.2021 10:39

Právě jsem se dozvěděl o další plísni bramborové odolné odrůdě CELANO F1. Je to "hroznové" cherry s velmi malými plody do 10g. Velmi sladké - Brix až 9, vítěz All-America Selections 2020. Polokeříkové (semi-determinate).

Máte s ním někdo nějaké praktické zkušenosti? Díky.

Pokud nebudou žádné negativní zkušenosti, asi ho objednám.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 15.10.2021 12:05

můžete zkusit i divoké rajče tomato wild la Palme, to bylo prosím u mě nesmrtelné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 15.10.2021 15:47

Stříkáte několikanásobným množstvím a zbytečně ze všech stran, je to systemický fungicid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 15.10.2021 16:59

Milane, Celano jsem letos pěstovala. Měla jsem jednu rostlinu, vybrala jsem si ho ne kvůli odolnosti na PB, ale chtěla jsem vyzkoušt nějaké nové keříčkové s menšími plody pro rané pěstování.

Bylo skvělé. Výška cca 90 cm, tendence se přehušťovat, ale to mají asi všechny keříky, plody soudkové, červené, opravdu vcelku sladké - velmi sladké bych neřekla, úplný bonbón to nebyl, pořád ještě rajče smiley, slupka tenká, přitom plody lehce pevnější, slušná tvanlivost, bohatá úroda, praskání spíš méně, ale taky trochu a tu plíseň jsem tolik nesledovala - nakonec vzala všechny rostliny, ale až začátkem října, stejně jako ostatní jsem ho v červenci stříkla 2x Ridomilem. Teď už si nevzpomenu, jak moc bylo Celano chycené nebo ne, ale je pravda, že z posledních sklizených plodů vydrželo mezi cherry nejdéle. U mě to byl každopádně objev sezóny a rozhodně bude v prvním kole setí. Pak bych ho přemístila na zahradu, kde by mohlo fungovat dál - ještě koncem září kvetlo, zatímco jiná cherry u mě letos samovolně ukončovala růst už koncem července.

Současně s Celanem jsem zkoušela i Fantastico, které mělo obdobné reference, plus o něco kratší dobu zrání - vzrůst i vzhled plodů byl téměř totožný, ale Fantastico mělo naprosto nulovou chuť, to mě dostalo, povedlo se mi vypěstovat supermarketové rajče, přechutnávala jsem ho celou sezónu, jestli se nepletu, ale fakt nic!

Celanu zdar yes Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 15.10.2021 22:30

Ahoj Elen, dík za velmi detailní popis. Takže ho asi objednám. Jak moc jsou plísni odolná chycená není to nejdůležitější. Ta moje vypadají jako ve smrtelném tažení, ale nejsou: plody rostou i zrají a co víc, jsou v naprosté většině zdravé. A to je to, na čem záleží.

Ale našel jsem rozpor v popisu Celana od AAS, kde uvádějí "vynikající toleranci k PB", kdežto Thompson&Morgan říkají "PB rezistentní". Což není rozhodně to samé. Nezbývá nic jiného, než abych to zkusil sám. Tipoval bych, že si povede podobně jako Consuelo.

Už jsi se rozhodla ohledně těch Mountaineerů? Nebo spíš, četla jsi mail ode mne?

Měj se. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 15.10.2021 22:36

Díky za tip. Víc hlav víc ví. A internet na tom nic nezmění. Už sestavuji ten seznam odrůd pro ty, kdo hodně trpí plísní bramborovou.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika